Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem álszent és...

Szerintetek nem álszent és felszínes ez a kollektív gyász a veronai buszbalesettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Napi szinten simán meghal 16 ember hasonlóan értelmetlenül, akár fiatalok, azt mégis mindenki lexarja, mert nincs tele vele a média meg a net. Más szülőnek is meghal a gyereke, ugyanúgy szenvednek, az mintha nem is létezne? Biztos érzéketlen fax vagyok, de szerintem iszonyatosan túl van lihegve ez az egész.
2017. jan. 24. 10:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem, mi ebben az érthetetlen. Ilyen alapon senkit ne gyászoljunk, mert minden nap meghal valaki más is? Vagy minden nap minden halottat gyászolni kellene? Balesetben EGYSZERRE meghalt - ha jól tudom - 16 EGÉSZSÉGES fiatal. Ez a mi országunkban szerencsére ritka, azért kapták fel sokan a fejüket, és érintett meg sokakat. Akinek ez túl sok, az kapcsoljon másik csatornára, vagy ne kattintson az adott hírre. Ilyen egyszerű.
2017. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is az. Viszont lassan ez a kérdés is eléggé túl van lihegve, mert most naponta legalább 3 alkalommal megkérdezi valaki ugyan ezt különböző megfogalmazásokban.
2017. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem néztem a többi kérdést.
2017. jan. 24. 10:36
 4/30 anonim ***** válasza:
40%
Legalább elterelik a figyelmet az olimpia ellenes aláírásgyűjtésről. :D
2017. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem. Én felnőttként is elsírtam magam, amikor megtudtam a hírt, az egyik fiam most gimis, ő is megrendült, pedig senkit nem ismerünk az érintettek közül. Nem tisztem belemenni pszichológiai dolgokba, életkori sajátosságokba stb., de mivel átéltünk már hasonlót, ami közelebbről érintett bennünket, azt gondolom, helyesen tették, hogy nemzeti gyásznapot rendeltek el, és kiemelten foglalkoznak az áldozatok kortársaival.


[link]

2017. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
2017. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerű a válasz: Befolyásos/gazdag emberek gyerekei haltak meg. A Szinyei amúgy is egy eliteb gimi Bp.-en. Számos ferencvárosi sportoló is utazott azon a buszon. Síelni sem az átlagember szokott menni Fo.-ba. Szóval az undorító kettős mérce miatt van ez a nagy gyász. Bezzeg az otthonában halálra fagyott egyedüliként nevelt 7 éves kisfiút senki nem siratta, pedig az is példa nélküli haláleset egy civilizáltnak titulált európai országban.
2017. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Na pont ezaz!! Én nem hiszem el, hogy valaki konkrétan emiatt sírjon otthon úgy, hogy semmi köze nincs az elhunytakhoz. Empatikus embernek tartom magam, de ez azért túlzás...
2017. jan. 24. 10:49
 9/30 anonim ***** válasza:
60%
A "deutschlandsbergi autóbusz-baleset" 1999. január 24-én történt! A tragédia halálos áldozatainak száma 18 volt, mégsem volt ekkora felhajtás körülötte!
2017. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
31%
Gyerekek! Majd, ha szülők lesztek és bölcsebbek az élethez, akkor megértitek és nem írtok ilyen buta kérdéseket és válaszokat.
2017. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!