Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életetek legfurcsább kérdése...

Életetek legfurcsább kérdése lesz: ebben a mai STERIL-MÁNIÁSSÁ avanzsálódott öt évtizedben voltak/vannak olyan (NEM züllött! NEM hajléktalan! Hanem értelmes, intelligens) emberek, illetve nők, akik az alábbiak szerint élnek?

Figyelt kérdés

Tömören fogalmazva:


Ahogy tették három-négy évszázaddal ezelőtt.


Valamivel részletesebben:


Az elmúlt öt-hat évtizeddel szemben, a "régi korokban" megszokottakhoz hasonló módon élnek (az élet szinte minden terén), és akik lehetnek akár értelmes, entellektüel egyének, akár tehetős(ebb)ek is (legalábbis az átlagtól valamivel több dolgot engedhetnek meg - nem kell feltétlen rettenetesen gazdag aranyifjakra gondolni), akkor is a régen "bevett" szokások szerint élnek MÉGIS.


Néhány példát említve:


Házaikban (kúriáikban? biztos vagyok benne, hogy vannak akiknek ilyesmire is telik) nem törekszenek az utóbbi néhány évtizedben megszokott 19-21 °C szobahőmérsékletre, elég nekik a régmúlt időkben megszokott - akár fűtetlen, vagy gyér fűtésű - szobák is.


Nem tisztálkodnak minden nap (kivétel persze nehéz fizikai munka, bár ki tudja, lehet valakik még ez utás sem tisztálkodnak úgy ahogy kellene), gondoljunk csak arra, hogy például a barokk korban voltak akik egész életükben kétszr láttak vizet, mégsem haltak meg tömegesen mosdatlanság miatt. Nem egy, nem két ember élt (akkor is) hetven-nyolcvan évig.


Felvázolnék egy utolsó (egyesek számára már-már taszító, de a mellékelt fényképet nézve mégis rendkívül hangulatos) példát is:


Nem rökönyödnek meg tőle (sőt!), ha otthonuk nem a steril műtűt/gyógyszertárt testesíti meg, hiszen a szobák/termek soksaága bár valaha lehet fénykorát élte (teszem azt rokokó bútorok, nehéz barokk függyönyökkel), ma már ütött-kopott, avitt, tákolt, foltozott. A világításnak használt méhviasz, vagy faggyú gyertyák tucatjainak nyomai láthatóak a padlón, vagy a szekrényeken. A padlón (mely szintén ósdi, kopottas már jó ideje) ha nincs heti szinten feltörölve, az sem zavarja őket. Ha például a hol dúsan faragott (mára természetesen fényét vesztett) hol javított/tákolt asztalra hébe-hóba kifolyt vörösbor, vagy még ragacsosabb méz nyomai láthatóak azzal sem törődnek, sőt mindezt nem hátránynak, nem holmi negatívumnak (nem igénytelenségnek, nem undormánynak) fogják fel, hanem elfogadják, élnek vele napi szinten, sőt, egy idő után egyfajta erénynek fogják tartani.


...az sem zavarja őket, ha a ruházatuk (ismét a reneszánsz/barokk koroknál maradva - igen, akár ebben a hírhedt fránya bármi a szokásos tucat szürke ötlettelen kommersztől eltérőt a jó Isten se tudja miért befogadni teljességgel képtelen XXI. században is) koszos, poros, szakadt, foltos, hiányos - és egyéb "finomságokkal" felvértezett az aktuális kosztümük. Sőt, lehet örülnek is eme patinának.


2017. jan. 25. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Pestis, kolera és egyéb járványokról hallottál-e már? Nem mondom, hogy a régmúlt koroknak nem voltak meg a maguk szépségei, de a higiénia hiánya nem tartozik ezek közé. Azt meg nem értem, honnan veszed, hogy ütött-kopottak voltak a dolgaik. Mostanra lettek azok. A saját korukban ugyanolyan vadiújak voltak, mint ami most új. A rongyos holmi minden korban a szegénységgel függött össze.
2017. jan. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem vágyom ilyen életre, köszi.:-) Amúgy a barokk kor emberére marhára nem volt jellemző a 70-80 évnyi várható élettartam, inkább a fele. Azt is büdösen, tetvesen, rühösen élték le.

2017. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Félreértetted (bár nem egyedül csak te vagy a hibás ebben), az utolsó (két) példa teljesen KÜLÖN ÁLL az előtte vázolt régmúlt időktől (hamarosan mellékelek fényképeket is hozzá, hogy nagyjából el tudjátok képzelni azt, amire rá akarlak vezetni titeket - érdemes lesz tehát később is visszanéznetek a kiírásomra) eme két példával már egy teljesen más kategóriát/képzetet írtam körül.


Ezzel az utolsó két kiragadott példával (természetesen mást, jóval többet is képzeljetek hozzá, hiszen ezek csak mintának szolgáltak, nyilvánvalóan összetettebb a dolog, de "aláfestésnek" (vagyis nagyjábóli szemléltetésnek) célszerűek) arra lennék kíváncsi, hogy éltek/élnének-e emberek (igen, hölgyek is) ilyen hétköznapinak egyáltalán nem mondható, hangulatos (bár néhány embernek sajnos taszító) romantikus/mesébe illő környezetben? ^_^

2017. jan. 25. 23:07
 4/17 A kérdező kommentje:
Második! Neked is javaslom, hogy érdemes lesz később is visszanézned a kiírásomra, hiszen hamarosan mellékelni fogok fényképeket, hogy nagyjából el tudd/tudjátok képzelni azt, amire rá akarlak vezetni téged/titeket. ^_^
2017. jan. 25. 23:10
 5/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a mai mániákus-sterilitásmegszállottá vált világban (csupán negyven-ötven évről van szó, ez nem csak földtörténeti korokhoz képest nevetségesen kis időszak, de még az emberi történelemhez képest is mosolyogtatóan kevés) sokan nem vágynak ilyen életre, nem is ezt kérdeztem, hogy konkrétan Te (vagy bármely aktuális válaszoló) élnél-e, hanem, hogy vannak-e olyan férfiak/nők, akik viszont igen?


De várd meg a fényképeket te is! Jól fogják illusztrálni (igaz ezek (az utolsó két példához hasonlóan) csak kiragadott részletek lesznek, a többit hozzá kell képzelnetek, mert nem ilyen egyszerű az egész, csak mintaként szolgálnak majd, semmi más), hogy (nagyjából) hogyan és mit kell elképzelnetek. ^_^


"Amúgy a barokk kor emberére marhára nem volt jellemző a 70-80 évnyi várható élettartam."


Szerinted ez áll ott? ^_^ Fuss neki mégegyszer.

2017. jan. 25. 23:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"gondoljunk csak arra, hogy például a barokk korban voltak akik egész életükben kétszr láttak vizet, mégsem haltak meg tömegesen mosdatlanság miatt. Nem egy, nem két ember élt (akkor is) hetven-nyolcvan évig. "


Első olvasásra is képes voltam értelmezni, bármilyen kibírhatatlanul dagályos és modoros is a szöveg.:D Ha te a koszt, a mosdatlanságot és az ezzel járó bűzt, valamint apró háziállatkákat élteted - hiszen, ugyebár, így is éltek emberek 70-80 évet -, a te dolgod, aligha találsz ehhez partnert, pláne értelmes, diplomás nőt.

2017. jan. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló, Te a való életben (nem sértegetni akarlak, csupán tükröt tartok neked) egy meglehetősen rossz májú férfi (vagy sokkal inkább nő) lehetsz. :)


Ha mások - valami miatt - ennyire frusztrálttá, elnyomottá tettek, kérlek ne itt (kiváltképp ne egy téged egyáltalán nem bántó ártatlanon) töltsd ki dühödet.


Valamit durván benéztél személyemmel kapcsolatban, és úgy látom a kiírással szemben is. ^_^


Plusz személyeskedtél is egy számodra idegennel szemben, ez nem volt szép. Nem ismered a másikat, ne hazudj róla butaságokat. Pláne annak fényében, hogy én neked semmi rosszat nem tettem és nem is személyeskedtem.


Akkor tisztázzuk:


"Bármilyen kibírhatatlanul dagályos és modoros is a szöveg."


A legelső gondolatod nem az volt (illett volna lennie), hogy ilyen vagyok? Ilyen a stílusom, így fogalmazok?


Nincs ezzel semmi baj. Sokan épp ezt szeretik! ^_^ Nem lehet mindenki szürke közhelyes kisegér. :) Inkább örülj neki, hogy (ki éppen mivel - én többek között még ezzel is) különbözök a hétköznapi középszerű tömegtől. Színes egyéniségek kellenek a világnak, nem egymást majmoló ötettelen sivár elnyomott unalmas emberek. Ha nem is feltétlen az én egyéniségem, akkor egy másmilyen, de ez nagyon hiányzik a mai hírhedt világnak. Magad is nagyon jól tudod! ^_^


És miért hazudsz még olyat is, hogy dagályos (pláne azzal a jelzővel)? Ez erős túlzás és tévesen úgy próbálod beállítani, mintha a saját kis véleményed holmi kőbe vésett alapigazság lenne, holott ezt egyedül csak te gondolod. Jobban ismerem magam mint te, ahogy a barátaim is, és ők bizony még emiatt is kedvelnek - egy ismeretlen kommentelőke (bármennyire is szeretné) nem fogja picit sem befolyásolni a tényeket. ^_^


És arról aztán végképp nem én tehetek, ha téged csupán ilyen egyszerű, középszerű emberek vettek körül, és te emiatt csak holmi hétköznapi konyhanyelven szocializálódtál, értelmezni - kiváltképp értékelni - képtelen vagy a terjedelmes, kifejező, részletgazdag körmondatokat.

Tudod, ez nem rólam szegénységi bizonyítvány. :)


Na de ez (részedről - és most már részemről is) felesleges offtopik csevej volt (el se kellett volna kezdened alaptalanul sértegetni egy idegent, akiről (de tényleg) az ég világon semmit sem tudsz), ezért ezt a diskurzust ezennel lezárom.


Ez (a tiéd) EGY vélemény volt. Akik viszont ismernek (nem csupán egy rövid bithalmazból akarnak tévesen megítélni másokat) azok - hála Istennek ^_^ - máshogy látnak/kedvelnek. Ha te is ismernél, ugyanígy éreznél. :) Még ha most mást is gondolsz, élőben megváltozna :)


Mivel azonban nem személyem, vagy minden apró részletre odafigyelő, szép, romantikus körmondatokban fogalmazó stílusom volt a kérdés, ezért ahogy fentebb kifejtettem, az offtopik (és magad is beláthatod, hogy mennyire teljesen felesleges) beszélgetést befejezem.

2017. jan. 26. 02:15
 8/17 A kérdező kommentje:

Mostantól azok írjanak hozzászólást, akik ténylegesen a kiírt kérdésre szeretnének - érdemben - válaszolni!


Előre is köszönöm! Várom a használható gondolatokat! ^_^

2017. jan. 26. 02:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem is elegem van már ebből a túlzott higiénia mániából. Némelyek háza olyan mint egy gyógyszertár, nem tudom de én nem tudnék élni egy olyan házban ami visszhangzik stb.
2017. jan. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A kérdés utolsó (két) példájához a mellékelt (SZERINTEM rendkívül hangulatos/romantikus ^_^) fényképeket itt láthatjátok:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. jan. 26. 02:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!