Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életetek legfurcsább kérdése...

Életetek legfurcsább kérdése lesz: ebben a mai STERIL-MÁNIÁSSÁ avanzsálódott öt évtizedben voltak/vannak olyan (NEM züllött! NEM hajléktalan! Hanem értelmes, intelligens) emberek, illetve nők, akik az alábbiak szerint élnek?

Figyelt kérdés

Tömören fogalmazva:


Ahogy tették három-négy évszázaddal ezelőtt.


Valamivel részletesebben:


Az elmúlt öt-hat évtizeddel szemben, a "régi korokban" megszokottakhoz hasonló módon élnek (az élet szinte minden terén), és akik lehetnek akár értelmes, entellektüel egyének, akár tehetős(ebb)ek is (legalábbis az átlagtól valamivel több dolgot engedhetnek meg - nem kell feltétlen rettenetesen gazdag aranyifjakra gondolni), akkor is a régen "bevett" szokások szerint élnek MÉGIS.


Néhány példát említve:


Házaikban (kúriáikban? biztos vagyok benne, hogy vannak akiknek ilyesmire is telik) nem törekszenek az utóbbi néhány évtizedben megszokott 19-21 °C szobahőmérsékletre, elég nekik a régmúlt időkben megszokott - akár fűtetlen, vagy gyér fűtésű - szobák is.


Nem tisztálkodnak minden nap (kivétel persze nehéz fizikai munka, bár ki tudja, lehet valakik még ez utás sem tisztálkodnak úgy ahogy kellene), gondoljunk csak arra, hogy például a barokk korban voltak akik egész életükben kétszr láttak vizet, mégsem haltak meg tömegesen mosdatlanság miatt. Nem egy, nem két ember élt (akkor is) hetven-nyolcvan évig.


Felvázolnék egy utolsó (egyesek számára már-már taszító, de a mellékelt fényképet nézve mégis rendkívül hangulatos) példát is:


Nem rökönyödnek meg tőle (sőt!), ha otthonuk nem a steril műtűt/gyógyszertárt testesíti meg, hiszen a szobák/termek soksaága bár valaha lehet fénykorát élte (teszem azt rokokó bútorok, nehéz barokk függyönyökkel), ma már ütött-kopott, avitt, tákolt, foltozott. A világításnak használt méhviasz, vagy faggyú gyertyák tucatjainak nyomai láthatóak a padlón, vagy a szekrényeken. A padlón (mely szintén ósdi, kopottas már jó ideje) ha nincs heti szinten feltörölve, az sem zavarja őket. Ha például a hol dúsan faragott (mára természetesen fényét vesztett) hol javított/tákolt asztalra hébe-hóba kifolyt vörösbor, vagy még ragacsosabb méz nyomai láthatóak azzal sem törődnek, sőt mindezt nem hátránynak, nem holmi negatívumnak (nem igénytelenségnek, nem undormánynak) fogják fel, hanem elfogadják, élnek vele napi szinten, sőt, egy idő után egyfajta erénynek fogják tartani.


...az sem zavarja őket, ha a ruházatuk (ismét a reneszánsz/barokk koroknál maradva - igen, akár ebben a hírhedt fránya bármi a szokásos tucat szürke ötlettelen kommersztől eltérőt a jó Isten se tudja miért befogadni teljességgel képtelen XXI. században is) koszos, poros, szakadt, foltos, hiányos - és egyéb "finomságokkal" felvértezett az aktuális kosztümük. Sőt, lehet örülnek is eme patinának.


2017. jan. 25. 22:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez a sorozat vagy film de szerintem túl sokat nézted. :DDD


Amúgy én is ilyesmi helyen laknék kb.


[link]

2017. jan. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Na látjátok ez is egy válasz volt, nem is akármilyen! Köszi kilences, ment a zöld kéz! ^_^
2017. jan. 26. 02:25
 13/17 anonim ***** válasza:
41%
Köszönöm. Együtt érzek. Vannak kimondottan ,,higiéniátlan" szokásaim, amiket a társadalmi normák végett nem igazán hangoztatok, ha tehetném nem is fürödnék minden nap, semmi értelme.
2017. jan. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kilences/tizenegyes, amit most (utoljára) mutattál az egy nagyon steril valami, úgy értem - számomra - a fényképen "minden rendben van". Maximum a kiírásom fűtés mondatára vonatkozó részt tudnám - egyedül - erre a képre ránézve érvényesnek tekinteni, illetve érvényesíteni.


Ez nem baj, az első kettő példa (közül az egyik, esetleg - bizonyos aspektusban - a másik is) vonatkozna az általad linkelt képre.


A másik (utolsó) kettő minta a nagyérdemű számára történt megosztásával/kiírásával tisztában vagyok (már a megjelenéskor elfogadtam), hogy az(ok) csupán nagyon kevés ember számára lennének elfogadható(ak). ^_^

2017. jan. 26. 02:35
 15/17 A kérdező kommentje:

"Ha tehetném nem is fürödnék minden nap, semmi értelme."


Ezzel nem csak én, az orvosok is maximálisan egyetértenek! :)


Még a csecsemőknél is hangoztatják, nem szabad(na) őket naponta füröszteni! (Nem véletlenül.)


Én - látatlanban előrebocsátom, hogy - a sokak által visszataszítónak tartott utolsó két példánál sem hetente egy (igen, később írtam ilyet is) fürdést gondoltam, hanem két-három napit...


...de a tömegnek még az is sok(k) lenne.


Az utolsó két minta-példa felvetésénél nem az emberi test igénytelenségét forszíroztam, hanem a (hajdanán csodaszép, mára "fényét vesztett") dúsan faragott műbútorok kopottságát, a csipke/selyem ágynemű nem heti, hanem akár két-három heti cseréjét, a szoba helyenként gyertyafaggyú által hagyott romantikusan mesebeli látványát (annak eltakarításának mellőzését, hogy ezzel is hangulatosabb legyen a terem), vagy ha például egy kosztümre rácseppenne véletlenül néha vörösbor, akkor azt otthagyván, az is inkább egyfajta (a szürke tömegízlés által meg nem értett) rendhagyó "patinát" adna a viseltes ruhaköltménynek, stb.


És hogy e "hibákat" (biztosra veszem, hogy a többség ezeket hibáknak tekinti - akár most, akár később) nem fejvesztve rohanna a háznép "kijavítani", hanem épp ellenkezőleg elfogadná (egyfajta könnyed lazasággal), mitöbb együtt élne velük, és nem görcsölnének rajta, hogy "jaj mi lesz, kilyukadt a zakó", hanem pont magasról tenneének rá, és mennének tovább - rossz dolgokkal nem törődve.


A világ nyílegyenesen az entrópia felé halad - minden tönkremegy, semmi sem lesz újabb/jobb állapotú... Fogadjuk hát el, ne tegyünk mindenáron készakarva ellene.

2017. jan. 26. 03:01
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel azonban nem személyem, vagy minden apró részletre odafigyelő, szép, romantikus körmondatokban fogalmazó stílusom volt a kérdés, ezért ahogy fentebb kifejtettem, az offtopik (és magad is beláthatod, hogy mennyire teljesen felesleges) beszélgetést befejezem."


:DDD


Kérdező, köszönöm, feldobtad a napomat.:-) Ilyen jól fejlett egodiasztolét ritkán látni, nagy szó ez a mai világban. Nem szándékozom fél oldalon keresztül taglalni, miért is írsz hülyeségeket, mivel - veled ellentétben - nem szenvedek szófosásban. Tehát röviden és szabatosan:

- a "szép, romantikus körmondatok" alkalmazásának igénye esetén rendkívül fontos a központozás, az alany-állítmány egyeztetése (pl. "padlón"-t nem törlünk fel), az összetett szavak helyes írásmódja, különben csak értelmetlen szóhalmazokról beszélhetünk.

- a mondanivaló csekély értékét és valóságtartalmát nem fedi el a szöveg eltúlzott díszítése és az avíttas szóhasználat. Javaslom, nézz utána, mit is jelent pontosan a "dagályos" szó.:-)

- a barokk kori szokások és a modern szemlélet között több nagyságrendnyi különbség van, v.ö. 4 év vagy 4 nap alatti 3-4 fürdés.:-) Amennyiben a barokkra hivatkozol, ne lepődj meg, ha ennek megfelelően válaszolnak neked. Ezért (is) érdemes szabatosan kifejteni a mondanivalót..-)

2017. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Picit vicces az az elképzelés, hogy felületes infók alapján tudni vélje valaki, hogyan éltek emberek 3-400 évvel ezelőtt.

Az is, ha ezt, hogy némelyek mondhatni hosszú ideig éltek akkoriban, kiáltalánosítjuk az adott kor embereire, és a járványokról, fertőzésekről, betegségekről nem veszünk tudomást, mintha azok nem is lettek volna.


TBC, gyermekágyi láz,... áldozatai voltak...

"akár értelmes, entellektüel egyének, akár tehetős(ebb)ek is"


Ha nem akarsz, ne fürgyé le.

Sőt, kipróbálhatod hajléktalanként magad, ott nincs 19-21 fok, stb.

2017. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!