Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Olyan emberrel, aki mindig mindenbe beleszól, olyan dolgokba is, amihez nem ért vagy semmi köze. Szerintem néha már elviselhetetlenül okoskodik. Mindig azt hiszi, hogy neki van igaza, nem látja be, hogy ő is hibázhat, nem, mindig a másikkal van a baj és a másiknak kell változtatnia, neki sosem.

Nála állandó téma a pénz. De nem jó értelemben. Állandóan veszekedés van, hogy mi túl drága, ő ezt nem veszi meg ennyiért (akkor sem ha mindenhol annyi), próbál mindig olcsó cuccokat szerezni, akkor is a legolcsóbb megoldást választja, ha az sokáig tart. Pedig nem szegény, sőt gazdagnak is mondható, MAJDNEM egymilliós (pontosan nem tudom mennyi, de közel van hozzá, pár százezerrel kevesebb) keresetével. Kizárt dolog, hogy ő vegyen egy kicsit márkásabb cipőt vagy ruhát, például Nike vagy Adidas. Nem azt mondom, hogy mert gazdag vegye mindig a legdrágábbat és szórja a pénzét, csak ne viselkedjen úgy, mint aki épphogy megél a fizetéséből.

Most apámról van szó. Szerinte túl sok ruhám van, ha van egy új ruhám mindig csodálkozik, pedig épp annyi ruhám van, amennyi kell. Most már van egy-két drágább cipőm, mert nem nő a lábam, de 20 ezernel egyik sem drágább, ő nem szól, mert nem ő vette, de szerinte teljesen felesleges, van olcsóbbért is.

Egy éve sminkelem magam jobban (pattanások elfedése mikor mivel, szempillaspirál, most már egy leheletnyi szemceruza halványan alulra a szempillasorba de azt is csak a sarkához), eddig soha nem vette észre, most nemrég észrevette, hogy ki van festve a szemem, tökre kiakadt, hogy miért akarom tönkretenni a bőröm. Ezt egy szempillaspirál miatt!! A BB krémet nem is látta és akkor a számon sem volt semmi, pedig valami halványat szoktam felkenni és nem nézek ki hülyén, sem r****cosan. De szerintem ő annak gondolt csak nem merte kimondani. Ehhez sem ért férfi létére, miért kell beleszólni? Természetesen sminkelem magam, alig lehet észrevenni, eddig ő se látta, nem csinálok magamból bohócot.

A hajamat be szeretném festeni, de csak pár tincset azt is olyanra, hogy alig legyen eltérő a hajamtól és ne legyen feltűnő, a fodrászom mondta, meg tudja csinálni úgy, hogy inkább napszívta hatása legyen. Na ha ezt apám meghallaná, tuti kiakadna.

Ez csak pár példa volt.

A legdurvább az, amikor szülőin kezd el okoskodni vagy az orvosoknak, hozzáértő szakembereknek mondja a hülyeségeit úgy, hogy ő nem ért hozzà. Múltkor a fogorvosommal "vitázott".

Régen mindig azzal piszkált, hogy el fogok hízni, mert akkor elég egészségtelenül ettem, annyira nem is sportoltam. Eltelt kb. 5 év, semmi bajom, vékony vagyok, egészségesebben élek, igyekszem sportolni. Mert ő elkezdett valamit sportolni és most mindenkinek azt a sportot kéne űznie... 9 éves lehettem, amikor azt akarta hogy balettozzak (nem tudom miért pont azt), én nem akartam, mondtam neki, de elrángatott nyílt órákra, az sem érdekelt, otthon bőgtem, mert már majdnem rámerőltette, ha jól emlékszem egyszer meg is pofozott vagy majdnem, mert mit hisztizek.

Olvasott az egészséges életmóddal, táplálkozással kapcsolatban könyveket, de nem ilyen szokványosakat, hanem amik durvábbak, azóta állandóan azt hajtogatja mindenkinek, ami abban a könyvben van. Nem eszik húst, mert azt olvasta nem tudom mi van benne. Nem eszik tojást, mert nem falusi csirke tojta. Nem vesz meg nekem egyszer egy kis csokit, buenot például mert drága és egészségtelen.

Visszatérve a pénzre. Amikor iskolaszereket vásároltunk (azóta mindig anyával vásárolok), ő mindig a legolcsóbb, sima egyszerű füzeteket vette meg. Elsős koromban a legolcsóbb iskolatáskát, amit utáltam. Ceruzákból is a legsimább, legolcsóbbat. Ha ő ott van, nem vehetek Pigna füzetet vagy olyan rotring ceruzát, mert tud olcsóbban rendelni. Ja, csak két hét míg megjön, egy füzet miatt pedig nem fogom ezt csinálni.

Volt, hogy 3 évig mondogatta, hogy új telefont kéne venni, csak akkor ébredt rá, hogy tényleg igyekezni kéne, amikor már teljesen használhatatlanná vált. Akkor sem vett telefont, hanem kölcsönkért valami hibás iphone4-et, ami lassú és a gombja se jó. Nehogy ki kelljen fizetni egy új telefont, ami működik.

Szerintem ez a viselkedés elfogadhatatlan és akkor még nem tudtok mindent... anyám is részben ezért vált el. De kábé mindneki így gondolja.


2017. jan. 28. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ő csak pár embert idegesít. Te potenciálisan ezreket a hosszú szöveggel és a tagolás mellőzésével. Vajon ki okoz több kárt?
2017. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hosszú és bocsánat, de ha valakinek sok, nem kell elolvasni.
2017. jan. 28. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég konzervatív, szűk látókörű apád. Az elején egyet értettem vele, mert én is inkább a kínaiban veszek ruhákat, aztán elértem ahhoz a részhez, hogy miket mond emiatt a lányának...ehh...meg az is, hogy vegán...dupla ehh. Te sok mindent nem tudsz kezdeni, maximum befolyásolni, ha van hozzá képességed, elég könnyen megvezethető az elmondottak alapján. Sok sikert. :)
2017. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hazudni kell neki. Nem érdeklik az észérvek, akkor azt kell hazudni, amit hallani akar. Sutyiban sminkelni, dugdosni a számlákat, stb.
2017. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged, menj el diákmunkára nyáron (nem írtad, hány éves vagy, és merre laksz), mert apukádat nem fogod tudni meggyőzni.

Már külön élek, de apukám a mai napig ellenzi, hogy nekem sok ruhám van, időnként elmegyek egy kávézóba, rendelek ételt. Mert minek annyi ruha, miért nem otthonról hordom a kávét, miért nem főzök minden nap, mikor az olcsóbb? Szerinte spórolnom kellene, hogy minél előbb saját lakásom lehessen, de én nem szeretnék egyelőre lecövekelni, annyi vésztartalékom pedig van, hogy ha a jelenlegi albimból menni kell, ki tudjak fizetni egy újabb kauciót. Ő gyakorlatilag azért él, hogy pénzt halmozzon fel, nem értem, minek, mikor nem is élvezi ki. Én meg annyi pénzt keresek, ami fedezi a kiadásaimat, és a többit nyilván elköltöm "fölösleges" dolgokra, mert boldoggá tesz, hogy van egy szép blézerem, vagy egy olyan serpenyőm, aminek nem esik le a füle két használat után. Szerintem itt is az arany középút lenne a fontos, de persze mindenkinek az számít tökéletesnek, ahogy ő gondolkozik :)

Viszont a te eseted már kicsit extrém, és elhiszem, hogy borzasztóan idegesít, de sok mindent nem tehetsz, amíg nem tudsz a saját lábadra állni. Nem tudsz pénzt kérni anyukádtól vagy nagyszüleidtől, amikor valami extra kiadás van (ruha, cipő, tanszerek)?

2017. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!