Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság már gáz, ha valaki...

Manapság már gáz, ha valaki nem megy egyetemre?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n is egy csomó ilyen választ olvasok,hogy "most 14 évesen ez tetszik,de majd az egyetemen megtalálod az igazit".Mint ha olyan alap dolog lenne,hogy mindenki egyetemre megy

2017. jan. 31. 00:27
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Vagy ez a gyk tipikus értelmiségi fórum?
2017. jan. 31. 00:28
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nyugi. Sokan nem mennek egyetemre. Csak névtelenül, egy számítógép mögött ülve könnyű elhitetni, hogy mindenki Brad Pitt-testű Stephen Hawking - ez a gyk.
2017. jan. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Értelmiségi fórum. :D Hát nem tudom hány egyetemista,meg értelmiségi van itt... de a buta emberek erősen többségbe vannak, legalábbis ebben a kategóriában. Vagy csak sok a tini, nem tudom, de néha már fájdalmas a szűklátókörűség. Ja és én se járok egyetemre. 20
2017. jan. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%
Mindig is az volt, csak mivel azok voltak és vannak többségben akik nem mennek, elhitetik magukkal és magukról hogy nem gáz :DDDD
2017. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
Én gáznak tartom, de nem kell foglalkoznod mások véleményével :D
2017. jan. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%

Nem arról van szó, hogy gáz, vagy nem gáz, de mindenesetre az egyetem nagyjából az egyetlen lehetőség arra, hogy ne legyél hajléktalan-munkanélküli csövi a jövőben.


Itt vannak a munkanélküliség iskolai végzettség szerinti adatai:

[link]


Ezek már most is önmagukért beszélnek, de ez a tendencia erősödni fog. Egyre inkább csak magasan kvalifikált szakértőkre lesz szükség. Betanít melósokra már most sincs szükség, szakmunkásokra is csak éhbérért és rövid távon. Ha nem akarsz kiszolgáltatott rabszolga lenni, aki remeg, hogy ki ne rúgják az állásából, akkor tanulnod kell, méghozzá egyetemi szinten, sőt lehetőleg több diplomára hajtva.

2017. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem gáz, sőt inkább az a gáz, hogy manapság már bárki mehet egyetemre (és vannak olyan szakok, amit bárki, de tényleg bárki el tud végezni) Az egyetemi képzés ugyanis egy magasabb fokú képzés, egy kiemelkedő valami, ahol az átlagosnak nincs helye (vagy legalábbis ez lenne normális)


Az "egyetemen majd megtalálod az igazit" csak egy kifejezés. És nem mellesleg még csak nem is igaz.

2017. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%

6# Aztán mitől jobb több diplomával remegni, hogy találj valami minimálbérnél kicsit jobban fizető állást, mint alacsonyabb végzettséggel. A többdiplomásnak is ugyanúgy korog a gyomra, ha napok óta nem evett. MEg aztán tagadhatja le a dipolmáit, hogy munkát kapjon valahol.


MAgasan képzett, szakember? Az egyetemről? Ugyan ne nevettess, az egyetem papírt osztogat, de hozzáértést, észt nem. Épp ezért nem kéne olyannak egyetemre menni, aki nem való oda.

2017. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16%
Ha újrakezdhetném én se mennék, de ha már háromnegyedén túljutottam nem hagyom már félbe.
2017. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy gáz! Egy normális társadalomban el kellene tudni helyezkedni egyetem nélkül is /itt néha azzal se lehet/, plusz észre kellene venni, hogy ogenis minden szakmára szükség van. Olyan nincs, hogy "aljamunka". Cseszhetem a diplomám, ha nincs, aki elvigyen A-ból B-be vonattal, akinél ételt vehetek a boltban, aki megépíti a házam, kiszállítja a levelem. Sajnos az a tapasztalatom, hogy az egyetemisták többsége eszméletlenül el van szállva a saját teljesítményétől - és most nem az egészséges büszkesêgről beszélek, hanem a konkrét lenézésről. Na AZ gáz.

Egy egyetemista.

2017. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!