Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság már gáz, ha valaki...

Manapság már gáz, ha valaki nem megy egyetemre?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n is egy csomó ilyen választ olvasok,hogy "most 14 évesen ez tetszik,de majd az egyetemen megtalálod az igazit".Mint ha olyan alap dolog lenne,hogy mindenki egyetemre megy

2017. jan. 31. 00:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%

"Olyan nincs, hogy "aljamunka". Cseszhetem a diplomám, ha nincs, aki elvigyen A-ból B-be vonattal, akinél ételt vehetek a boltban, aki megépíti a házam, kiszállítja a levelem."


Aki ma tanul, az nem a mai munkaerőpiacra készül, hanem az 5-10-15 év múlva, vagy még később kialakuló viszonyokra 60-65-70 éves koráig.


Egy biztos

-vonatvezetőre nem lesz szükség, mert a vonatokat, ha lesznek automatizálják, ahogy a buszokat, autókat is,

-bolti eladókra nem lesz szükség, mert interneten rendelünk mindent és a kiszállítás automatizált lesz. Egyébként a nagy áruházakban (pl. Tesco) már most is megjelentek az automata pénztárak, elektronikus leolvasók stb.

-na postás az meg végképp nem kell az e-mail és a e-bank korában.


Távmunka, távügyintézés, távoktatás, e-shopping, automatikus közlekedési eszközök. Főként otthon leszünk és az eszünket használjuk.


Na ezért kell egyetemre menni!

2017. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

11# Már akinek van.

De az egyetem eszet még mindig nem ad.

2017. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Az,hogy a megélhetéshez diploma kell,egyszerűen nem igaz!

Volt osztálytársam forgácsolónak tanul,már most kap egy csomó ösztöndíjat és már mehet is duális képzésre,mégtöbb pénzért.Még csak az első éve,de már most tudja,hogy jólfizető állása lesz.A szakács ismerősömnek is elég sok lehetősége van,a vízvezetékszerelőnek tanuló gyereknek is már megvan az állása,pedig még be sem fejezte a sulit.

A sok bölcsész,szociológus,közgazdász meg hol fog elhelyezkedni?Ezek mind mennek a gyártósorra vagy közmunkára.

Igazából egyedül a mérnöki meg az orvosi szakok,amit érdemes elvégezni,a többi nokedli

2017. jan. 31. 14:38
 14/28 A kérdező kommentje:
11. Ez a világ soha nem fog megvalósulni.Ha van esze az embernek,nem fog mindent a gépekre bízni
2017. jan. 31. 14:43
 15/28 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező, ne hallgass a 11-es kommentelőre. Tipikusan az a nagyképű egyetemista lehet, akit 300 körüli ponttal felvettek valami vidéki mérnökszakra és azzal, hogy túlélte az első évet már Elon Musknak képzeli magát. Én informatikát tanulok és azt veszem észre, hogy jópár ember van, aki egy állásinterjún sem tudna megszólalni, éveket bukdácsol a szakon mégis istennek képeli magát. Eközben a nagy fejlett nyugaton összeverekednek egy-egy képzett szakmunkásért (CNC programozó) jó fizetést kínálva. Az automatizált termelésre és szolgáltatószektorra meg Mo.-on aztán várhatsz még jópár évtizedet. Egy olyan országban, ahol ha meghibásodik a metró vagy lehull egy kis hó, megbénul az egész főváros.
2017. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%

"Nem arról van szó, hogy gáz, vagy nem gáz, de mindenesetre az egyetem nagyjából az egyetlen lehetőség arra, hogy ne legyél hajléktalan-munkanélküli csövi a jövőben."


Látom elég tájékozatlan vagy.

2017. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
77%

"A sok bölcsész,szociológus,közgazdász hol fog elhelyezkedni?"

Munkahelyen. (a gyártósor is munkahely, de nem ott fognak)


"...a többi nokedli."

Hát öcsém, jó gyorsan rövidre zártad :) Amúgy, ha minden robotizálva lesz, mi szükség mérnökökre? Én nem akarok egy robotizált világban élni, btw.


És igen, nem gáz, ha valaki nem megy egyetemre.

2017. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Gáz, maradjunk annyiban.


Régen nem volt gáz, mert kevesen jártak egyetemre, de ma már gáz, mert mindenki aki nem teljesen zokni (sőt néha még az is aki azért elégé zokni) valamilyen diplomát azért szerez.


A diploma nélküli fiúnak és lánynak nagyon leszűkülnek a társválasztási esélyei.


A kérdés egyre inkább nem az lesz hogy egyetem vs. nem egyetem, hanem, hogy "jó elit egyetem" vs. gagyi vidéki főiskolából lett kamuegyetem.


A további kérdés, hogy alapképzést, mesterképzést vagy doktorit szereztél. A szak jelentősége viszont csökkenni fog, mert mindenféle szakterület fontos egy információs társadalomban.

2017. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
#18: Szerinted egy marketing/kommunikáció szakon éppen átbukdácsolt embernek nagyobb lesz a piaci értéke (miközben még ahhoz sem nagyon ért amit megtanult), mint egy több éves szakmai tapasztalattal rendelkező technikusnak (pl. villanyszerelő)? Ha az E-on-nak egy nagyfeszültségű távvezetéke fizikailag tönkremegy valahol a világ végén, akkor szerinted ki a f***t fognak kiküldeni, hogy megjavítsák? Az MSc-s villamosmérnököt vagy az AT-AT birodalmi lépegetőt? Szerintem neked gőzöd sincs a való világról, miközben lakóházban laksz, fűtesz magadra, használod a vizet/áramot, mentősök vészhelyzetben elviszik anyádat a kórházba és autó alatt ülsz, ami elvisz azon az úton, amit melósok építenek. Az előbbiek közül egyiket sem diplomások, hanem a kétkezi szakemberek/melósok építik és tartják karban. Kíváncsi vagyok, hogy te melyik szakon tanulsz, hogy ilyen utópisztikus álomvilágot vizionálsz ennek az elmaradott kelet-európai nyomortanyának, de az általad oly nagyra tartott automatizálás külföldön is több évtizedig fog eltartani, ami után fölöslegessé kezd majd válni a kétkezi munka. De ne sajnáld le a "nudlikat", mert addigra szépen bevezetik az alapjövedelmet, mert a nyugati világban senki nem fog megkockáztatni egy globális méretű osztályharcot, aminek csúnya vége lenne.
2017. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Engem leneznek mert nem jarok egyetemre, hanem csak okj-re, szoval nem tudom. Megkaptam mar azt is, hogy paraszt vagyok, mert nem jarok egyetemre :D 20 eves
2017. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!