Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság már gáz, ha valaki...

Manapság már gáz, ha valaki nem megy egyetemre?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n is egy csomó ilyen választ olvasok,hogy "most 14 évesen ez tetszik,de majd az egyetemen megtalálod az igazit".Mint ha olyan alap dolog lenne,hogy mindenki egyetemre megy

2017. jan. 31. 00:27
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Én el fogok menni egyetemre,mert már hülyén érzem magam így
2017. jan. 31. 21:04
 22/28 A kérdező kommentje:

Vidéki iskolákban teljesen más az értékrend.Ott azt dicsőítik aki minél többet lóg,minél több balhét csinál,verekszik stb.Aki tanul,bejár becsületesem,az ciki.

Kiráz a hideg ettől,hogy engem is ezekhez hasonlítanak..Szóval kell az egyetem

2017. jan. 31. 21:07
 23/28 anonim ***** válasza:
68%
És konkrétan mit akarsz tanulni. Mert ugye tudod, hogy ez nem úgy működik, hogy most akkor menjünk egyetemre. Persze divat hangoztatni, hogy manapság minden hülyét felvesznek, de ez nem így van. Mert egyrészt alacsony pontszámmal (<300-350) csak vidéki mérnökképzésekre lehet bejutni, de onnan meg általában legalább 60-70% kihullik az első évben és később is elég kemény a szórás. Szóval ha nincs egy emelt szintű matematikai, fizikai tudásod komolyabb aritmetikai/logikai kompetenciák nélkül, akkor minden reál jellegű képzésbe bele fogsz bukni. Maradnak a büfé szakok (kommunikáció, turizmus), de oda meg egyrészt magasabb pontokkal lehet bekerülni, másrészt ha nem tudsz seggelni (sok-sok száz oldal magolás), akkor azt sem fogod tudni elvégezni.
2017. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem írónak.

Én jogi karon tanulok. Most vizsgaidőszak előtt, illetve után is sokan kiestek, mert nem bírtak leülni a fenekükre tanulni. Ők azok az emberek voltak akik úgymond azért jelentkeztek, mert elmondhatták magukról, hogy egyetemisták. Jól gondold át, hogy mit fogsz tanulni. Legyen motivációd! Az amcsi filmek tömik az embereket azzal, hogy milyen buli az egyetem. Na nem, a valóság más!

2017. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
42%
#24: Meg itt nem is csak a motiváción van a hangsúly. Aki nem rendelkezik egy bizonyos szintű kompetenciával, az ülhet a s***én akármennyit sosem fog tudni megtanulni (hát még logikusan értelmezni) több száz, akár több ezer oldalnyi (nem tudom mennyit kell a jogászoknak/bölcsészeknek magolni, én informatikushallgató vagyok) anyagot és szinte biztos, hogy sosem fog tudni lediplomázni. Meg aztán persze ott van a szakdolgozat, amihez szintén kell egy stabil humán jellegű kompetencia, amit jó esetben a középiskolában kell megszerezni, nem huszonévesen. Szóval ha most te nulláról akarsz jelentkezni egyetemre, akkor már most mondom, hogy nem fogsz tudni lediplomázni. Ezért csinálják sokan, hogy először megszereznek egy alapozó OKJ-s vizsgát (hálózattelepítő, könyvelő stb.) ami egyébként semmit nem ér, de arra jó, hogy az ember kicsit visszavezesse magát a tanulás világába (meg persze felvételinél pluszpontok), belelát az adott szakterületbe, eldönti, hogy akar-e vele később foglalkozni és ha igen, akkor ezen az irányon tanul tovább. A fenti példákat alapul véve tehát mérnökinformatikusnak illetve mondjuk pénzügy és számvitel vonalon. Szóval kedves kérdező, jól gondold meg mire vállalkozol, főleg, hogy most már az új hallgatói szerződés miatt tényleg rohadt nagyot szív az aki nem képes teljesíteni vagy tanulni (tandíj visszafizetés, megemelt kreditkövetelmény, kötelező Mo.-i munkaviszony).
2017. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Olyan egyetemi szakot válassz ami érdekel és szívesen csinálnád.

Ne azzal foglalkozz, hogy mi a keresett most a piacon, vagy mivel lehet most sokat keresni, mert ezek éppen százszor fognak változni mire végzel.

Az okj-k nem érnek semmit, akkor lehetnek hasznosak, ha nem elég a pontszámod a kiválasztott szakra, de néha akkor is egyszerűbb egy évet kihagyni és emeltszintűzni a szükséges tárgyakból, vagy nyelvvizsgát csinálni. 1 év alatt mindenre fel lehet készülni.

2017. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
370 pontom van
2017. febr. 1. 19:08
 28/28 anonim ***** válasza:
15. S a poén, hogy Elon Masknak sincs diplomája. Na, ennyit az egyetemről.
2022. szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!