Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire nehéz egy...

Tényleg ennyire nehéz egy bölcsészkar elvégzése munka mellett? Jogosan gondolok rosszat egyes emberekről?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy NEM a bölcsészeket akarom szidni, szóval aki csak élvezkedni jön ide, hogy lehet megint a bölcsészeket szidni, attól búcsút is vennék.


Én magam is bölcsész vagyok, idén végzek mesterszakon. Sosem buktam vizsgán, és nem csúsztam a félévekkel. Igazából van sok olyan ember,aki annak idején velem kezdte az alapszakot, és mégis azóta is azt csinálja, én pedig mindjárt végzek a masteren is. De nem tudom, hogy mit gondoljak róluk. Persze van, aki Erasmus miatt csúszott, vagy egyéb okokból, de most persze nem róluk van szó. A kérdésem a következő: én az egyetem alatt nem dolgoztam (csak nyáron vagy gyakornokként, az most a kérdés szempontjából nem számít), kaptam szülői támogatást. Államin vagyok, nem kellett fizetnem. Nem buktam vizsgán, így azért sem kellett pénzt fizetnem. És albérletre se kellett költenem, sem koliba nem kellett járnom, mert eleve nem lakunk annyira messze az egyetemtől, hogy el kelljen otthonról költöznöm. Viszont sok ismerősöm dolgozott az egyetem mellett, nem tudtak minden órára bejárni a munka miatt, vagy ide-oda szaladgáltak a munkahely meg az órák között. És mondjuk albérletet is fenn kellett tartaniuk vagy tandíjat fizetni, kinek több, kinek kevesebb szülői támogatással. Mivel nekem ilyeneket nem kellett, ezért nem tudom jogosan megítélni, hogy ezek az emberek el tudták volna-e végezni simán a szakot időben. trehányságból buktak ennyit, és azért kellett sokat fizetniük a bukások miatt? Jogos, ha azt gondolom, hogy elég gáz, ha valaki 5 éve végez egy 3 éves szakot, és esetleg fogja tovább is, vagy nem jogos, mert neki dolgoznia kellett? Hozzátenném, hogy közülünk páran tanárok lesznek, tehát mondjuk 2 szakot kell csinálniuk, egyiket minor szakként.


Mit gondoltok erről? kulturált válaszokat kérek, ebbe nem tartozik bele a "sült krumplit kérek" jellegű komment,de köszönöm mindenkinek, aki a kérdésre válaszol.


2017. febr. 2. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Ezt addig nem fogod megtudni, amíg nem a 8 órás műszakodból hazaérve kell nekiülnöd a 10 ezer karakteres beadandódnak vagy esetleg kutatni a szakdolgozatodhoz. Teljesen más egy dolgozó ember élete, mint a tied. Neked csak tanulnod kell, fizetnek mindent a szüleid. Aki (diák)munkával szív közben, az teljesen más. Igen, ennyivel nehezebb.
2017. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó, azért aki 5+ éve van a hároméves BA-n az más. Viszont a tanárokat ne keverd bele, 360 kredit az embertelenül sok, én már azokat is csodálom, akik elkezdték és nem adták fel.
2017. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki napi 4-6 órát dolgozik, akkor értelemszerüen kevesen ideje van tanulni, emellett sokkal rosszabb hatásfokkal tudja teljesíteni a követelményeket - azaz jogos, ha tovább tart, mire van papirja
2017. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem belekeverem, hanem róluk van szó. Azon az évfolyamon végeztem, ahol a tanárok velünk együtt voltak. azóta úgy tudom, újra visszahozták az osztatlan tanárit. Nekünk többieknek is ugyanannyi kredit kellett, mint a tanárosoknak, csak választhattunk olyan másodszakot, amit nem tanítanak iskolában. Persze van különbség a különböző tárgyak között. 180 kreditet kellett összesen megcsinálnunk, tanár szakosoknak is, meg mindenkinek, a 2. tárgyat 50 kredites minor keretében, ami szerintem nagy szívás, mert ugyanazt a tudást elvárni valakitől minor szakon, mintha teljes körben tanulná szerintem nem jogos.


Köszönöm a választ, várok még továbbiakat.

2017. febr. 2. 13:58
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Nekem tavaly kellett volna végeznem BA-n, de a gyakorlat miatt átcsúsztam az idei évre.

Én úgy tudom, a tanárosoknak nem 120-50-10 a megoszlás, hanem egy teljesen más rendszerben vannak. Gondolod, hogy 50 kredit tárggyal már taníthatnának az iskolában? Szerintem többet kell elvégezniük, mint nekünk. Aki még amellett rá is kényszerül, hogy dolgozzon, annak minden elismerésem. Alapszak mellett se egyszerű, még így sem, hogy végeztem a tárgyaimmal és párhuzamosan csinálom a gyakorlattal, meg a szakdolgozatomat írom közben.

2017. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsészeten minden félévben min. 12 vizsga van, aprólékos tantárgyakból főleg akkor, ha dupla szakra jár az illető. Más szakok is nehezek, sőt nem is kicsit, ahol 7-8 vizsga van.
2017. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok zseni, szaktársaim se, de szinte mindenki dolgozott egyetem mellett és ha csúsztak is akkor is maximum egy félévet. Én is direkt csúsztattam mester miatt egy félévet (hogy legyen diákigazolványom), de amúgy vizsgát összesen kétszer buktam, tárgyat meg egyszer sem, pedig heti 20-25 órát dolgozok és nem járok be minden órára.

Ez nem a diákmunkán múlik, hanem a hozzáálláson. Nyilván könnyebb úgy tanulni, ha nincs más dolgot, meg az óráidat is sokkal könnyebb rendezgetni, de abszolút nem döntő tényező.

2017. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen szakot nehéz úgy elvégezni, hogy közben dolgozni kell. Főleg, ha nappalin végzi valaki.

Én levelezőre jártam, ami elég nagy szabadságot ad. De nappalin sokkal többet kell kötelezően ott lenni.

Nem volt könnyű. Pedig még otthon laktam. Aki azért dolgozik mellette, hogy legyen miből megélnie, tudja fizetni a lakhatását, annak még nehezebb lehet.

Szerintem az a gáz, ha valaki nappalin nem tud úgy elvégezni egy szakot normálisan, hogy közben más dolga nem nagyon van, nem kell dolgozni, nem kell aggódnia a lakbér miatt.

Az érhető, ha valakinek még az is nehézséget okoz, hogy összeszedje a megélhetésére a pénzt, akkor a suli sem biztos úgy fog menni, ahogy kéne.

Szerintem gáz, hogy ennyire elítélő vagy velük szemben, ráadásul úgy, hogy tudod, hogy miért nem tudtak megfelelő időt fordítani a sulira.

2017. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Én úgy tudom, a tanárosoknak nem 120-50-10 a megoszlás, hanem egy teljesen más rendszerben vannak. Gondolod, hogy 50 kredit tárggyal már taníthatnának az iskolában? Szerintem többet kell elvégezniük, mint nekünk."



Csak az alapszakról van szó, BA után nem taníthatnak a suliban. A 2012-2013-as évfolyamosoknál bizony így épül fel az alapszak. Utána tanári masterre mennek, akkor már "bontják" őket a nem tanárisoktól. És személyes véleményem szerint botrány, hoyg egyes dolgokat nem is tanultunk/-tak (nem szeretném pontosítani a szakomat), és mégis tanítani fogják. Nem az ő hibájuk, hanem az egyetemé.

2017. febr. 2. 15:06
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már vannak változatosabbak is. Várok még továbbiakat.



"Szerintem gáz, hogy ennyire elítélő vagy velük szemben, ráadásul úgy, hogy tudod, hogy miért nem tudtak megfelelő időt fordítani a sulira."



Nem gondolom, hogy az lennék, és ennek legjobb jele, hogy feltettem ezt a kérdést, és mindenkit felpontoztam, ezzel kikérve azok tapasztalatait, akik másképp tanultak, mint én.

2017. febr. 2. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!