Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez? Szociális fóbia?

Mi lehet ez? Szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Főleg idegen embereknél de gyakran nem tudok mások szemébe nézni, elrántom a fejem, elfog egy szorongásos érzés, s ugyanez van ha sok ember előtt kell beszélnem, pl felelés.

DE!

Egy idő után megtudom szokni az embereket s olyankor nemtörődömmé válok gyakran s olyanokat is megcsinálok amit nem, ez sokaknak feltűnik a környezetemben, hogy nagyon "kinyílt a csipám" vagy hogy szokták mondani ezt. S utóbbi nem függ attól, hogy negatív vagy pozitív embereket szokok meg, olyan embereknél is ez van, akik például az a tipikus kötekedősek másokkal. Ha megszokom őket, jóval többet merek megtenni mint eddig, magyarul ha sokat látom őket, sokat vagyok közelükbe, stb... Akkor egy idő után kialakul ez a megszokás.

De egyszerűen az idegen szituációkat nem tudom kezelni, mikor új emberekkel kell beszélni, nagyon nem megy.



2017. febr. 3. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vészes, a normalitás keretein belül maradó kisebb fokú szociális fóbia, ami idővel tovább normalizálódik, amikor jobban megismered az embereket, emberi tulajdonságokat.
2017. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok, de sajnos nálam még mindig tart ez a fóbia, például az osztálytársaimmal kapcsolatban, pedig már több, mint 1,5 éve ismerem őket.
2017. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg már 3 éve ismerem az osztálytársaimat Xd mégsem vagyok beszélőviszonyban senkivel :S

Nem biztos még, h szoc fóbiád van. Ha tudnál még részletesebben írni, több 'tünetet' kifejteni

2017. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!