Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az isten van az emberekkel?

Mi az isten van az emberekkel?

Figyelt kérdés
De most tényleg.Kilépek az utcára,és pofánvág az,ahogy minden embernek az arcán látszik az unalom,es hogy mennyire k*rvára szürke az élete.Hát senkit sem érdekel hogy neki mi a jó? Mindenkinek jó az amit kap? Senki nem akar kiállni az egyértelmű igazáért? HOgy lehet így élni? Mindeki aztmondja hogy jó reggeltől estig tanulni/dolgozni,és aztán jó 60 évesen számolni a pénzt úgy hogy elment az élete a munkával? Miért nem tesznek az emberek a jobb életért? Én esküszöm hogy k*baszottul nemtudom megérteni hogy ezzel miért csak nekem van problémám,örülnék ha valami értelmes ember néhány ész érvet fel tudna hozni mert esküszöm tökön döföm magam. És ha valaki olyat ír hogy azért nem tesz senki semmit mert nem tud azt körberöhögöm.

2017. febr. 4. 20:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tesznek az emberek semmit, mert nem tudnak semmit sem tenni. Nagyon helyesen látod. De miért van ez? Azért van, mert az emberek egyrészről meg vannak félemlítve, másrészről érvényesül rajtuk a szándékos népbutítás hatása, az ami nap mint nap a televízióból özönlik, meg mostmár az interneten is az álhírek megjelenésével. Tehát az emberek félnek, hogy ha lépnek valamit, akkor nyakukra jön a Putyin úgy mint Ukrajnában vagy egyszerűen csak elvesztik az állásukat és nem fognak másikat taláni ami ebben a központosított autoriter rendszerben nagyon is valóságos veszély. S ehhez jön, hogy szellemileg el vannak tunyulva a sok mézga szappanoperától, a kettő együtt remekül hat. A tökönszúrás mint olyan eléggé fájdalmas mutatvány s szerintem különösebben senki nem is venne rá jegyet a cirkuszban. Próbálj inkább helyette videóblogot készíteni és mond el a véleményedet, hátha erre mások is felkapják a fejüket. De csak óvatosan, nehogy rágalmazásért a rendőrségen kösse ki, ami mostanában gyakran előfordul.
2017. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Az a kérdés,hogy mért a tanulást látják az egyetlen alternatívának.És miért az otthoni életet.
2017. febr. 4. 21:01
 13/42 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a kérdezőnek, én is ezt látom. Hogy miért van ez? Talán félnek, vagy azt hiszik hogy ez a normális élet és így van rendjén, vagy nem tudom pontosan. De őszintén? Nem is érdekel. Én eldöntöttem hogy nem ilyen életet fogok élni, személy szerint még nagyon fiatal vagyok, van bőven időm, és tudom hogy pár évig keményen kell dolgoznom, de kialakítom magam azt az életet amiről álmodok. Nem hagyom hogy a világ negativitása magával ragadjon, bízok magamban.
2017. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Ezene a vidóblog dolgon már sokat agyaltam,mert nem tudom elviselni ahogy az emberek meglapulnak,és ezt senki sem mondja ki,de nemtudom,nem látom azt hogy ez túl sok embert érdekelne,és nem lennék kiröhögve,de ha lesz belinkelem a kérdés alá majd néhány év múlva :D
2017. febr. 4. 21:05
 15/42 anonim ***** válasza:
Néhány év múlva már lehet, hogy nem lesz hová belinkelned, mert letiltják még az internetet is, nehogy egyáltalán bárki meg merjen mukkanni.
2017. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Hogy miért a tanulást látják egyetlen alternatívának?


Nos, mert nincs más lehetősévük, alapvető, hogy ha jobb munkakörülményeket akarsz, illetve magasabb fizetést, azt csak magasabb képzettséggel tudod elérni, ha nem tanulsz akkor is maradnak lehetőségeid, egyszerűbb, monoton munkákra kevesebb fizetésért, amit könnyen meg tudsz tanulni, cserébe bármikor kirúghatnak, mert pótolható munkaerő vagy. (Ez csak a munkaerő piaci értéked, emberileg természetesen mindenki egyenlő.) A másik félő probléma, hogy ezek a munkák, amikhez kevesebb tudás szükséges automatizálva lesznek a jövőben, ezért rengeteg munkahely meg fog szűnni. Ha jó irányba halad a világ, akkor ideális esetben a gépek dolgoznak az ember helyett (mindez az ember intelligenciája miatt) és bevezetik az alapjövedelmet, de ez nem valószínű, hogy így lesz. Inkább a tanult emberek tudnak majd megélni, akik ezeket a gépeket kezelik, tervezik, karbantartják. Ez csak egy példa, mert pl egészségügyre és sok másra is szükség lesz, nem csak a gépiparra és IT szektorra.

Ha egy kicsit jobban belegondolunk, az élet alapvető feltétele a tanulás és a munka, az evolúció során az állatoknál is látható, hogy az okosabb, erősebb marad életben, szaporodik. Hasonló az embereknél is, de persze van egy nagy különbség, az emberek (ideális esetben) segítik egymást, ami szép és jó. Ha belegondolsz, az állatok is élelemért kutatnak, használják a Föld erőforrásait, az ősember ugyanezt tette, vadászott, gyűjtögetett. A modern ember ugyanezt teszi csak jóval magasabb technológiai szinten. Ebből következik, hogy a munka alapvető, ugyanakkor a tudás, a világ megismerése szintén. Nem véletlen a momdás: aki nem dolgozik ne is egyék.


"Mondottam ember: küzdj, és bízva bízzál!"- Madách

2017. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
en meg azt mondom nem fogok az utcan a semmin vigyorogni mint egy beszivott drogos csak mert az az ilyen kerdezo feleknek jobban tetszene, nem tetszik a pofam?? akkor NE NEZZED öcsém!!!!
2017. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

17-es nemérted :D

Nem az a baj

hogy nem mosolyognak az utcán,hanem hogy nekik jó az,ha nem mosolyognak.(nyilván a mosolygást most nem szó szerint kellene érteni)

2017. febr. 4. 22:44
 19/42 anonim ***** válasza:
Én például nem értelek. Én kifejezetten azt gondolom, hogy teszek az életemért: szeretem, amit tanulok, ha minden jól megy, a munkát is fogom (nem mindenki utál dolgozni, persze megértem, hogy aki gyárban dolgozik, vagy valami unalmas és nehéz dolgot csinál, az nincs elragadtatva). Elkezdtem tornázni (ez veleszületett problémák miatt fontos, végre egészségesebben élek), igyekszem publikáló költővé válni, van sok kreatív és művészeti hobbim, tanfolyamokra járok... Nem tudom, te milyen jellegű dologra gondolsz, nekem ez elég. Nem akarom körbeutazni a világot, meg delfinekkel úszni, meg ejtőernyőzni meg ilyen klisék. nagyrészt írni akarok, háziállatot tartani, nyelveket tanulni, fotózni tanulni. Szerintem ez így tök jó. De azt nem értem, hogy ha megyek az utcán, te ebből mit látsz az arcomon?
2017. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akiknek tényleg már-már szomorúan szar az élete, de a legtöbb emberében azért akad némi boldogság, még ha ezt nem látod rajtuk az utcán sétálva. Szerintem benned ez a gondolat már nagyon erősen megmaradt, hogy a magyar emberek nagy részének borzalmasan unalmas, szar, szürke az élete és akaratlanul is belelátod mindenkibe. Vannak emberek, akik egyszerűen boldogok egy egyszerű élettel is. Például ott van anyukám. Az egész életét egy faluban/kisvárosban élte le, szerintem valami elképesztően unalmas munkái voltak eddig mindig és egyszerűen nem szeret utazni. Nem arról van szó, hogy nem engedheti meg magának, Európán belül évente többször is telne neki utazásra, de könnyen utazhatna más kontinensre is, de egyszerűen nem vágyik rá. Én eret vágnék, ha az ő munkáját kellene csinálnom, de egyszerűen ő azt is szereti, szereti a munkatársait, szívesen megy be hozzájuk dolgozni és élvezi a munkáját, mert jó abban, amit csinál és értékelik a munkáját. Néha napján kimozdul itthonról, de a legnagyobb programja általában a kedvenc sportcsapatának a meccsei, évente 1-2x bál a kisvárosunkban, évi 1-2x színház és évente 1 belföldi utazás. Bármennyire is hihetetlen ő élvezi ezt a 'szürke, hétköznapi' életet a családjával és a munkájával egy vidéki kisvárosban. És nem arról van szó, hogy fél vagy nem tud változtatni, egyszerűen nem akar. Számára felfoghatatlan, hogy én mondjuk világot akarok látni és tanulni akarok (bár az utóbbi a kérdés alapján számodra is az) és, hogy sosem tudnám leélni az életem egy unalmas kisvárosban. Az emberek egyszerűen különbözőek.
2017. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!