Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitemet Isten felé gátolná...

A hitemet Isten felé gátolná a barátság olyan emberekkel akik nem hisznek?

Figyelt kérdés
Kevés barátaim vannak de azok se arról hiresek hogy nagy hit tudóak lennének...valahogy én is ilyen voltam...de változtak a dolgok és szeretném tudni van e tanácsotok hogy mi tevo legyél

2016. febr. 22. 18:46
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
...Mi tevő legyek?...elnézést a végét el rontottam
2016. febr. 22. 18:47
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem ateistaként sose zavart, hogy egyes barátaim hívők, egyszerűen nem beszélgetünk velük erről. Nem értem, mi zavar téged igazából.
2016. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nos...annyi a probléma hogy most én eléggé szigorú lettem magamhoz vagyis : nincs pia, nincs szórakozó hely, verekedés , drog ...és én nekem hogy ez működhessen tökéletesen a barátaimnak is be kéne ezt tartaniuk ...itt a kérdés váljak meg tőlük es folytasam magam utam? Vagy...nem is tudom:/
2016. febr. 22. 19:05
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez elsősorban attól függ, hogy mekkora a hited.

Másrészt nem hívő és nem hívő barát között is nagy különbségek lehetnek, mert pl. a nem hagy hit tudó, meg egy megátalkodott és buzgó ateista sem ugyanaz a kategória. Egy idő után szerintem, ha tényleg hittel éled az életed, van rá sansz, hogy amúgy is, mintegy maguktól lemorzsolódnak mellőled az olyan barátok; akik például nem szeretik hallani azt, amit te igaznak gondolsz...

Még némileg eredendően szorosabb emberi kapcsolatokban is meghasonlás támad sokszor az ember megtérése következtében.

2016. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Én ateista (vagy inkább bokononista )vagyok, de remek kapcsolatokat ápolok különféle vallású emberekkel. Vagy nem is téma a vallás, vagy ha beszélgetünk róla, akkor tiszteletbe tartjuk a másik álláspontját. Szerintem hit miatt összeveszni valakivel, mintha azért szakadna meg a barátság, mert nem ugyanannak a csapatnak szurkolnánk.

Ha csak nem valami szélsőséges szekta hálózott be, akkor szerintem a két dolognak semmi köze egymáshoz.

2016. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
"nincs pia, nincs szórakozó hely, verekedés , drog ...és én nekem hogy ez működhessen tökéletesen a barátaimnak is be kéne ezt tartaniuk " - Miért, neked eddig ezekből állt a barátság? Mert akkor neked nem barátaid, hanem bűntársaid voltak.
2016. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem elég ha csak az vagy, aki vagy, Anélkül, hogy ezen különösebben sokat érdemes volna filózni. Olyan jellegű kompromisszumokat szerintem nem kell és nem érdemes kötni, amik visszahúznak (a disznóolba).
2016. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult sztori. Néha van, hogy az jó ha az ilyen társaságtól egy picit eltávolodik az ember.


Máskor viszont van, hogy pont tőlük kap az ember megerősítést a saját útján.


És még olyan is van, hogy ők kapnak megerősítést tőled, a jó irányba a saját életükben, még ha nem is fognak megtérni.


Ez sok mindentől függ.


Nincs alaprecept: te is Isten képmása vagy, meg ők is Isten képmásai. Szeresd felebarátodat.


Amilyen formában működik a kapcsolatotok, úgy működtesd, amilyen formában pedig nem működik, úgy viszont ne is erőltesd. Na ez most "nesze semmi, fogd meg jól" - jótanács volt, de az egész élet ilyen :)))

2016. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak nem keresztény barátaim,

mindössze kevésbé legyen szoros a baráti kapcsolat, nehogy kikezdje az Istennel ápolt kapcsolatodat.


Mindig át kell gondolni, milyen alkalmakkor beszélgetsz velük, miről, és hol.

2016. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
...elmondtam nekik mi a célom az életben és kaptam mindent csak jó élményt nem...enyhén gunyolodtak kezdetben utána csak rosszabodott a helyzet... "mi üthetett belém hogy igy meg akarok változni" "oda dobnád a barátságunkat e miatt?"...próbáltam magyarázni de mintha a fallhoz beszéltem volna akartam hogy segithesek nekik hisz ha nekem sikerült ez segítség nélkül nekik csak jobb esélyekkel indulhatot volna ez az egész...sajnálatos módon el kellet váljak tőlük mivel éreztem ha még csak egy percet maradok kitörök saját magamból és olyat teszek ami Isten felé nem díjazott ez hosszabb és részletesebb téma csak próbáltam le rövidíteni miről is volt szó nagyából...könnyes szemmel váltam el tőlük tudván hogy többet nem találkozok velük... maradtam én és a hitem.
2016. febr. 22. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!