Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől alakul ki egy emberben...

Mitől alakul ki egy emberben az, hogy azt hiszi mindenki rosszat akar neki?

Figyelt kérdés
Mármint nem betegség szerűen,csak ha például azt mondják neki,hogy gyógyulj meg akkor az úgy veszi,hogy örül neki a másik,hogy ő beteg.Ez miért van?És hogy alakul ki valakiben?Van a társaságotokban ilyen ember?
2017. febr. 5. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Sok valós vagy képzelt rossz tapasztalat alapján az agya általánosít.
2017. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen,az 1-es jól írja.

A sok rossz tapasztalat,sok kudarc,rossz gyerekkor,szigorú és drasztikus nevelés a szülő által.


Saját példámból tudom a leírtak miatt,47 évesen szinte mindenben csak a rosszat látom.

2017. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akiket korábban, főleg gyerekkorban sok igazságtalan bántalmazás ért iskolában és/vagy családon belül, azok később extrém érzékenyek lesznek minden kritikára. De nemcsak arra, hanem még egy őszinte dicséretet is dicséretbe bújtatott gúnyolódásnak vesznek. Nem hiszik el, hogy vannak emberek, akik tényleg jót akarnak nekik. A legártalmatlanabb megjegyzést is könnyen támadásnak érzik. Az ilyenek nem szeretik magukat és azt sem hiszik el, hogy bárki is szeretheti őket.
2017. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bor zoltán válasza:
Vagy egyszerűen csak pesszimista
2017. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Többen akarnak rosszat mint jót a másiknak szerintem.


Lehet hogy tényleg örül neki a másik?A szemébe mosolyog a háta mögött szúr.


Nem mindenki ilyen de ez a gyakoribb,sok a buta/gyenge ember szerintem,akik csak áskálódni tudnak.

2017. márc. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!