Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy csak egy...

Miért van az, hogy csak egy valaki kritizál, de mások másképp látják?

Figyelt kérdés

Most nem szeretnék nagyon konkrét dolgokat írni, de lényegében annyi, hogy jelentkeztem egy tehetségkutató műsorba még tavaly. Előtte elkezdtem járni énektanárhoz (még azóta is járok) és az ő meglátása szerint simám ment volna ez az egész, éppen ezért jelentkeztem akkor. 1,5 héttel később hívtak meghallgatásra és annyit kértek, hogy x db különböző stílusú akarnak tőlem hallani. Nem írok nevet, de erről a pasiról kb annyit, hogy volt még régen Eurovízión és egyfolytában ezzel példálózott, illetve volt egy szám, ami szerinte egy katasztrófa, főleg mert a barátnője szintén azt hallgatja és az agyára megy és a saját dalomra meg azt mondta, hogy ez ilyen meg olyan koppintás. Másoknak különösebb baja nem volt velem.

Szüleim és más emberek pedig válltig állítják, hogy nem kellett volna tavaly amiatt feladni mindent, mert egy db olyan véleményt alkottak rólam.

Csupán kicsit csapásként ért, mert szinte mindenki csak tette alám a lovat, végig dicsértek, erre meg kaptam a letolást és igen, egy ember miatt képes vagyok letörni, mert alapból kevés az önbizalmam, de utána még kevesebb lett. Nem tudom biztosan eldönteni, hogy csak azért dicsértek a közelemben lévő emberek, mert nem akartak negbántani, vagy mert tényleg így gondolták, de amikor az a pasi így lehordott egy világ omlott össze bennem és a maradék önbizalmamat is elvette..

És igen, ez tavaly volt (jó, nem teljesen egészen 1 éve), de számomra váratlan volt és azóta is úgy érzem, hogy mások csak szánalomból biztatnak..


2017. febr. 8. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondanám én, hogy 1 ember véleménye sokkal szemben elenyésző arány, de sajnos a tények tényleg azt mutatják, hogy döbbenetesen sok olyan ember van (ilyen tehetségkutatók elején szoktak lenni, akik gyorsan kiperegnek)

hogy a környezetük kivétel nélkül támogatja, még az elvileg szakértő énektanár is, meg évekig tanítja fejlődés nélkül.


És ott derül ki, hogy annak az 1 embernek van igaza. Vagy 2-nek, vagy 3-nak.

Nem vagyok szakmabeli, de azt átlagnál jobban el tudom dönteni, mi jó, mi nem.

És sokszor láttam már ilyen helyzetet, és bizony az élesebb kritikusnak volt igaza.


Nem tudok érdemben segíteni neked, nyilván eldönteni csak hallás után lehetne.

Így erre nem lehet mit mondani.


Hogy miért van ez?

Mert a környezeted számára viszonylag szépen énekelgetsz, sőt, talán még az átlagnál picit jobban is, és ezért azt mondják, hogy jó.


De egy ilyen megmérettetésen az átlagnál kicsit jobb az harmatgyenge. Az első 100-ba is olyan profik mennek, akiknek már kb nincs hova fejlődni, csak stílusban csiszolódni kicsit.

2017. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem derült ki, hogy a zsűri hány emberből állt. Ha azok nem kritizáltak, akkor nem aggódnék. Ha egyetlen szakmabeli áll szemben anyukáddal, az más helyzet. de a szakmabelit is átgondolnám. A tehetségkutatók zsűrijeiben ültek már Kovács Katik és Presser Gáborok is meg ByAlexek és tökömtudjakik is.
2017. febr. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!