Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg a szépség...

Szerintetek tényleg a szépség a legnagyobb önbizalom és sikert növelő tényező?

Figyelt kérdés
Szinte mindig azt veszem észre, hogy a szép/csinos/formás alkatú nők és a sportos felépítésű illetve jóképű pasik kivétel nélkül sikeresek mind a karrier, mind pedig a magánélet terén. Ezzel szemben a kövér csajok vagy a cingár, alacsony pasik tróger/rosszuk fizető munkát végeznek, ami a magánéletükre is hatással van (mamahotel). Elég csak megfigyelni, hogy a legtöbb építkezésen cingár/köpcös pasik, a konyhákban/Tesco-ban meg kövér, elhízott nők dolgoznak. Ha meg bemész egy bankba, ügyvédi irodába, telekommunikációs céghez, akkor meg azt veszed észre, hogy csinos, vékony, dekoratív hölgyikék és magas, sármos, sportos pasik dolgoznak. Ezt a jelenséget pedig csak azzal tudom magyarázni, hogy a szépség egy olyan önbizalombomba, ami az embert bármiben sikeressé teheti, de ugyanez fordítva is igaz. Ha az ember előnytelen kinézetű, nem kap pozitív visszajelzéseket a világtól és ezen a téren nincsenek sikerélményei, akkor lehet bármennyire szorgalmas, azt a plusz motivációt pont emiatt nem lesz képes hosszútávon fenntartani, ami az áhított céljai elérése érdekében szükségesek és inkább "belesavanyodik" az életbe, elkezd inni, elvész a motiváció stb. Oké, biztos vannak kivételek, ne gyertek ezzel, de végérvényesen ti sem tudjátok cáfolni, hogy az előnyös külsejű szép emberek, az arányokat tekintve sokkal jobb életet élnek és ennek, ha akár nem is az önbizalom, de valami oka csak van.

2017. febr. 11. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Előitélet! (És persze téves)
2017. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a siker miatt néznek ki jól. (ha érted hogy értem)
2017. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az ész-intelligencia
2017. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki bankban dolgozik annak rutin az hogy a haja megvan csinálva, kiöltözik, ez egyrészt a cég felől elvárás.

Azon "jóképű pasik" akiket a média tart el, természetes dolog hogy több idő jut magukra mint munkára, azért is van mind súlyzós edzés által megizmosodva. Megvan a napi alvásuk, nem rohannak.


A szépség pedig szubjektív, én találkoztam már helyes arcú tűzoltóval, és jól kinéző, szép arcú eladó csajjal is ruha üzletben.


Egyébként én egyáltalán nem tudom mitől karrier/siker egy ügyvédi irodában, vagy bankban dolgozni, esetleg Telenorozni.

A karrier ott kezdődik amikor alkalmazottként, felhagysz a munkáddal, és vállalkozást alapítasz. Ott meg a rátermettség számít, nem a vékony, csinos alkat.


Ezeken a helyeken azért látsz, kifogásolhatatlan külsejű embereket, mert rajtuk keresztül, általuk, az ügyfelet is megfogják a légkörrel. Tehát a marketing is szerepet játszik abban miért ilyen embereket várnak, efféle munkára.

2017. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Addig míg a tescoban, építkezésen a munka alkalmasság a fő szempont, addig az irodai, banki, vállalati résznél a jó megjelenés, mert az ügyfeleknek ez a kívánatos. Ők többet is költenek magukra, mert olyan munakőrben dolgoznak.

Egy szakmunkás vagy árúfeltőltő nem lehet olyan ruhába, meg kifestve, mint akik a közfszférában, vállalatiban dolgoznak.

2017. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az én volt főnököm egy embergyűlölő, kopasz púpos ember volt.. mégis volt felesége, gyereke és az adott cég ügyvezetője volt.
2017. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem sikkeresek ép ellenkezőleg mivel szépek soha nem kapnak kritikát és így a személyiségük elég rossz lesz.Meg minden embernek más a szép is persze a divatnak mindig a vékony meg a sportos a szép.
2017. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyen pl. Habony Á., vagy Harrach P., esetleg Selmeczi G.
2017. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: Jó, természetesen ne a politikusokkal példálózz! Az egy külön állatfaj és közeg. Viszont a szolgáltatószektort (bank, biztosítás, telekommunikáció) vagy közigazgatást tekintve nagyon is helyt álló a kijelentésem. Múltkor is láttam ahogy egy borostás, jóképű 190 centis pasi beszélgetett a csinos hosszú combú női kolléganőivel a megyeháza bejáratánál, 200 méterre meg a 60 kilós töpszli meg köpcös srácok zöld mellényben ásták az árkot, pedig ugyanolyan idősek lehettek. Elég nagy kontraszt volt.
2017. febr. 11. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám,hogy az inteligensebb, iskolát végzett,bankban dolgozó ember felfogja,hogy az a jó számára,ha nem hízik el, így délután sportolni jár és nem zabál be este. Míg a tescoban dolgozó, életét unt 3 gyerekes anyának semmi motivációja nincs jól kinézni vagy akár a haját reggel belőni,mert "úgyis mindegy"


Nekem ez jobban egyértelműnek tűnik,mert az emberek inteligencia szinje nem egyforma. Aki a bankban dolgozik férfi az feléri ésszel,hogy neki is jó ha ad magára és délutánonként nem kocsmában,sörrel tömi magát.


Persze kivétel van,de nagyrészben ez így igaz. Minél sikeresebb valaki, annál kevésbé tud a seggén ülni és karba tett kézzel nézni a tévét. Többet akar,előrébb jutni,jobban nézni ki, csinosabban öltözködni,stb.

Minél sikertelenebb valaki a munkájában vagy magánéletében annál kevesebb a motivációja.

2017. febr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!