Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg a szépség...

Szerintetek tényleg a szépség a legnagyobb önbizalom és sikert növelő tényező?

Figyelt kérdés
Szinte mindig azt veszem észre, hogy a szép/csinos/formás alkatú nők és a sportos felépítésű illetve jóképű pasik kivétel nélkül sikeresek mind a karrier, mind pedig a magánélet terén. Ezzel szemben a kövér csajok vagy a cingár, alacsony pasik tróger/rosszuk fizető munkát végeznek, ami a magánéletükre is hatással van (mamahotel). Elég csak megfigyelni, hogy a legtöbb építkezésen cingár/köpcös pasik, a konyhákban/Tesco-ban meg kövér, elhízott nők dolgoznak. Ha meg bemész egy bankba, ügyvédi irodába, telekommunikációs céghez, akkor meg azt veszed észre, hogy csinos, vékony, dekoratív hölgyikék és magas, sármos, sportos pasik dolgoznak. Ezt a jelenséget pedig csak azzal tudom magyarázni, hogy a szépség egy olyan önbizalombomba, ami az embert bármiben sikeressé teheti, de ugyanez fordítva is igaz. Ha az ember előnytelen kinézetű, nem kap pozitív visszajelzéseket a világtól és ezen a téren nincsenek sikerélményei, akkor lehet bármennyire szorgalmas, azt a plusz motivációt pont emiatt nem lesz képes hosszútávon fenntartani, ami az áhított céljai elérése érdekében szükségesek és inkább "belesavanyodik" az életbe, elkezd inni, elvész a motiváció stb. Oké, biztos vannak kivételek, ne gyertek ezzel, de végérvényesen ti sem tudjátok cáfolni, hogy az előnyös külsejű szép emberek, az arányokat tekintve sokkal jobb életet élnek és ennek, ha akár nem is az önbizalom, de valami oka csak van.

2017. febr. 11. 16:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én értem,hogy mit akarsz mondani de teljesen rosszul közelíted meg az egészet,sétálnak az emberek az utcán és te megmondod ki szép ki milyen gazdag milyen társadalmi rétegből jött a munkaköre ragján aluli vagy sem talán még az inteligenciáját is meghatározod.Merő ítélkezésből beszélsz.Dolgoztam nyári diákmunkásként tescoban és elmondhatot hogy volt ott fogatlan kancsal nőtől kezdve modell csajig minenféle eladó.Most évközben is gyönyörű diáklányokat látok kasszázni ja meg én sem váltam attól rondává hogy ott voltam 1hónapot.A főnök meg egy dagadt görény volt még is ő volt a főnök nem kellett szèpnek lennie hozzá.Falusi piaci virágárus egy nagyon szèp csaj az eladó pedig gondolom ez is alja munka lehet neked,az invitelben is egy nem jó kiállású pasas volt a főnök pedig elvileg sikeres ember a szakmájában.Divatboltban is láttam olyan karakterű csajt aki az én véleményem szerint nem volt szép és arányos, még is stílusos közekben dolgozott.De legjobb példa a színészet,mindenféle külsejű sikeres színész él és köszöni jól van és boldog ha szép ha nem ez nem ezen múlik.
2017. febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!