Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egy introvertált ember...

Lehet egy introvertált ember jó tanár?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Magántanár simán
2017. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, minden 3. matek tanár például autista.
2017. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2017. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez tévedés akár hiszed akár nem, a tanár legfőbb feladata a nevelés nem a tényleges tudásanyag átadása (egyetemen nagyon érződik a különbség). Egy olyan ember, aki nem tud jól kommunikálni/szociálisan kevésbé érzékeny és érdekli a matek, az matematikusnak megy inkább, nem matektanárnak.
2017. febr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:

Szerintem lehet. Én 2 éve tanítok (bár még nem végeztem) és jó tanárnak tartanak, szeretik az óráimat. Személyiséget tekintve belerakhatnák a képemet a szótárba az introvertált szócikk illusztrációjaként. Pihennem is kell az órák után de magát a tanítást szeretem és a diákok is engem. Van még 1-2 tanár ismerősöm, akik szintén eléggé introvertáltak. Mondjuk egyetemi tanárokról beszélek, akik nem tanárit végeztek és felnőtteket tanítanak.

Egy iskolaközösségben gyerekek között pl. sokkal több olyan szociális ingerre kellene figyelni, amit spec. én nem bírnék. Egyetemi oktatók között emiatt biztosan több introvertált van.

2017. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ez tévedés akár hiszed akár nem, a tanár legfőbb feladata a nevelés nem a tényleges tudásanyag átadása"


Nekem a tanárok mindig azt mondták, hogy nem a nevelés a feladatuk, hanem a tananyag leadása.

2017. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!