Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy szellemileg...

Lehetséges, hogy szellemileg visszamaradott vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, elég hülye már maga a kérdés is..Csak van egy ilyen fóbia szerűségem, szóval betegesen félek attól, hogy más emberek szerint fogyatékos vagyok. Egyszer régen irtam ki erről egy kérdést az oldalra és olyan válaszok jöttek, hogy ha fogyatékos lennék, nem tudnék egy ilyen szöveget megofgalmazni, stb., de félek, mégis igy van..Ugyanis pl. az iskolában elég sokan utálnak az osztályból, mert zárkózott vagyok (nagyon) és azt mondják, kivételeznek velem a tanárok is. Eddig azt gondoltam, csak irigyek, de mostanában nekem is úgy tűnik, nekem direkt jobb jegyet adnak, mint másoknak, meg másképp bánnak velem a tanárok, mint a többiekkel..Pár napja feleltem az egyik órán és nem tanultam semmit, mert a tanár, aki feleltetett, mindig azokat az embereket felelteti, akik rágóznak órán és észreveszi, vagy nem hoznak cuccot, beszélgetnek, ilyenek, én meg sose csinálom ezeket és valamiért mégis pont engem hivott ki és tényleg egy szót se tudtam, csak ő feltett 5-6 kérdést a témával kapcsolatban és vagy 2-re tudtam válaszolni és megadta a 2-est. Mások meg ha kétszer ennyit is elmondanak, mint én, akkor is 1-est kapnak..

Meg van egy másik tanár, aki egy gyakorlati órán van velünk és mikor másoknak segitségre van szükségük, szólnak neki és csak nagy vonalakban elmagyarázza, hogy csinálják, aztán otthagyja őket, én meg ha szólok neki, hogy pl. egy gépet nem tudok bekapcsolni se, meg nem értem, hogy múködik meg ilyenek, olyan hangsúllyal magyaráz kb, mintha egy kisgyerekhez beszélne és meg is csinál helyettem 1-2 mérést..

És van egy 3. tanár, a német tanárunk, akinek mondjuk tényleg jó vagyok a tantárgyából, de órán akármit mondok, mindenért dicsérget, de amikor pl. szövegeket forditgatunk, engem mindig az ilyen legrövidebb, legbénább mondatoknál szólit fel, amiket egy alsós gyerek is le tudna forditani, persze utána mondja, hogy "Nagyon jó *_*", aztán felszólit valaki mást, lefordit pár sokkal nehezebb mondatot és nekik nem mond rá semmit.

És mióta először észrevettem ezt, hogy igy kivételeznek velem, egyre inkább úgy érzem, minden egyes tanár azt gondolja, valami speciális gyerek vagyok és ha ugyanúgy osztályoznának, mint másokat, sokkal szarabb jegyeim lennének..

Iskolán kivül is igy viselkednek velem az emberek, ott vannak pl. a barátnőim, akik soha nem kérdezik meg semmivel kapcsolatban sem a véleményemet, meg semmi komoly témáról nem beszélnek velem..Mintha ők is túl hülyének tartanának ahhoz, hogy beszélni lehessen velem bármiről is..

Szóval szerintetek lehet, hogy tényleg defektes vagyok? Mi mással lehet még magyarázni pl. a tanáraim viselkedését?..


2017. febr. 14. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen visszahuzodo gyerekeket a szarnyuk ala veszik a tanarok es kiveteleznek veluk.
2017. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaa es ez nem azt jelenti, hogy defektes lennel
2017. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Psycho ***** válasza:
100%

[link]


Töltsd ki, és nézd meg az eredményt. Ha 69, vagy az alatt van, akkor gyanús a dolog - ezt egyébként igen erősen kétlem, de jobb, ha Te is megnyugtatod magad. A mensa teszt megbízható és elég jó eredményt ad, nem ilyen blikk-szintű, "küldj 500ft+ÁFÁ-ért sms-t, hogy megtudj valami horoszkópot" típus.


A mentális retardációt (nyilván erre gondolsz, nem testi fogyatékosságra) már kisgyermekkorban észreveszik. Lassú beszédfejlődés, írás-olvasás komoly nehézségekbe ütközése, a normális életvezetéssel kapcsolatos funkciók (társas készségek, ház körüli munkák stb.) problémái járnak ezzel.

2017. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem jó ám ezen őrlődni hosszú távon. Inkább kezdd el mondogatni magadnak, hogy hát nem vagy egy géniusz, ennyire futja, és mindenki azt kezd a tudásoddal, amit akar, és hidd el, boldogabb leszel. Neked nem kell bizonyítanod semmit. Akinek nem érsz annyit, hogy érdemben foglalkozzon veled, az keressen mást. Mi csak egy rajzfilm szereplői vagyunk. Mindenki különbözik, és mindenki valami másban jó, de ez nem jelenti azt, hogy defektesek vagyunk, hanem ez a karakterünk.
2017. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

Még annyi, hogy ha folyton ilyen analizálóan tekintesz a környezetedre, hogy mindig azt vizslatod, hogy vajon ők most hogy viszonyulnak hozzád, annak pont az lesz az eredménye, amit írsz: elkezdenek másképp nézni rád. Mert ahogy Te reagálsz a dolgokra, az visszahat, és ez egy olyan körforgást eredményez, amiben Te és a környezeted egymás ellen fordul.


https://www.youtube.com/watch?v=8eQWzXVw25s

2017. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kitöltöttem azt a Mensa tesztet és 124 jött ki, szóval csak nem lehetek olyan hülye..De attól még zavar, hogy a környezetemben mindenki annak néz..:(

2017. febr. 15. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!