Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy kérdező ragaszkodik az...

Ha egy kérdező ragaszkodik az álláspontjához, az miért lenne egyből baj? Miért mondják rá rögtön, hogy nem fogad el ellenérveket?

Figyelt kérdés
Igen, nem fognak közeledni az álláspontok, ha nem értek egyet. Ez nem jelenti, hogy nem írhatnak a válaszolók ilyet. Sosem értem, mikor valaki berág, mikor a kérdezőek vannak ellenérvei. Ez nem jelenti, hogy az illető nem fogad el ellenérveket, csak hogy eddig nem kapott jókat, amelyek meggyőzték volna. értem én, hogy vannak önigazolást kereső kérdéskiírók, akik egyből primitíven írnak vissza, meg hajtogatják ugyanazt, de ha egy kérdezőnek mindenre van ellenérve, ne adj isten többszörösen összetett alárendelő összetett mondatokban az miért lenne baj? Miért jelentené, hogy a kérdező nem fogad el semmilyen ellenérvet? Ilyen nehéz elhinni, hogy ezeket már hallotta korábban, vagy nem sikerült meggyőzni? Aki kiír egy kérdést, az a (elképzelhető, hogy) lehetséges válaszok felét már hallotta korábban, és nem ért egyet velük, ezért írta ki a kérdést, lévén, hogy azok nem győzték meg, és kíváncsi, vannak-e továbbiak, hátha majd azok. De senki nem ígéri, hogy ez sikerül, és a kérdezőnek nem muszáj a kérdés végére megtérnie.
2017. febr. 16. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem megy senki személyeskedésbe, akkor a válaszok, csak az adott válaszolókat jellemzik, az adott kérdés alapján.


Igazából, amit te írsz, az már a személyeskedés.

Hacsaknem az önismereti kategóriában van feltéve, mert ott pont a kérdező személye van a reflektorfényben. Én így gondolom.

2017. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Én a vallási és a magyarságtudatos kérdéseknél tapasztaltam, hogy aki hívő és erős magyar öntudatú az maximális lepontozást kap, holott senkire nem erőlteti az álláspontját.
2017. febr. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy ez személyeskedés lenne. Ha egy kérdés véleményekről szól és nem tényekről, akkor egyértelműek a szubjektív álláspontok. Nem látom a személyeskedést abban, amit írok. Személyeskedés az lenne, ha lehülyéznélek, mert nem értek egyet.
2017. febr. 17. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!