Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért idegesítenek ilyen...

Miért idegesítenek ilyen szinten az emberek?

Figyelt kérdés
Szeretnék tenni ellene, de egyszerűen szerintem túl sok ember van, aki idegesít engem, ahogy beszélnek, ahogy nevetnek, amiket mondanak (főleg kollegák, de vadidegenek is), de még az is idegesít, ahogy artikulálnak, selypítenek, röhögcsélnek, viccelődnek. 27 éves nő vagyok, jó munkahelyem van, nem tartom magam hülyének, elég idegeskedő típus vagyok sajnos, és nem értem miért idegesítenek ennyire az emberek. :(
2017. febr. 17. 15:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És szeretnék ezen változtatni de egyre rosszabb. Van valakinek hasonló érzete?
2017. febr. 17. 15:28
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Túl sok rossz emléked volt már azelőtt az emberekkel kapcsolatban és most mindenkire ezt vetíted ki a környezetedben...Vagy csak tényleg hülye emberek vesznek körül:)

Változtass a hozzáállásodon,az embereket nem fogod tudni megváltoztatni csak a hozzáállásodat..

2017. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Engem is idegesíteni szoktak. Pedig itthon dolgozom a városi társasházi lakásomban. Például van egy amelyik két emelettel feljebb minden hajnalban elkezdi hangosan hallgatni a rádiót és általában egész nap folytatja. Vagy amikor úgy érkeznek haza a munkából hogy rikácsolnak a folyosón. Van egy nő amelyik még akkor is olyan hangosan káromkodik a folyosón mint egy kocsis, ha nem is beszélget senkivel. Mert szerinte azt mindenkinek tudnia kell ha mondjuk a kerékpártárolóban valaki a biciklijének támasztott egy másikat. Vagy egyik nap a TESCO-s buszra ültem amikor az alkalmazottak is mentek vele haza és elképesztően vulgáris dolgokon nyerítettek, számukra az volt a munka utáni lazítás. És szándékosan idegesítenek másokat, kimutatják azt hogy ők bármit megtehetnek.

Sokat utazom Ausztriában, de ott még sosem idegesítettek az emberek.

Úgy tudom elviselni ha a viselkedésük alapján kezelem őket. Például ha rikácsolni kezd egyik a folyosón akkor nem megyek oda megkérni hogy:

- Kérem Madam/"Szőr", méltóztatna halkabban elrikácsolni hogyan méltóztatott együtt fürödni a kutyájával?

Mivel ilyen hangnemben Urakkal és Hölgyekkel szoktak beszélni.

Hanem van egy hangos zsebriasztóm aminek a kellemetlen hangjára elfutnak. Régebben meg fogfúrás hangot indítottam el PC-ről, az is olyan hatékony volt mint ha kiéhezett oroszlánt engedtem volna ki. És a normális szomszédaim még hálásak is nekem ezért hogy eltakarítom a folyosóról a nem oda valót.

49/F

2017. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, valóban ez igaz, és betegesnek tartom magam, mert nem szeretnék ilyen lenni, csak magamnak ártok ezzel, de végtelenségig fel tudnak idegesíteni a vihogásukkal, idiotizmusukkal. És abban is van valami hogy igen elég idiótákkal vagyok körülvéve, a munkahelyen mindennapos az ármánykodás, és sokszor hátbaszúrtak már, kibeszéltek, egymást is kibeszélik természetesen, és ezért érzek mély ellenszenvet. Meg azért mert úgy érzem senkiben sem bízhatok. De tudom, hogy rajtuk nem tudok változtatni.
2017. febr. 17. 15:53
 5/13 A kérdező kommentje:
2-dik, köszönöm ezt a választ, nagyon jót nevettem, kicsit megmosolyogtattál:)) annyira s szívemből írsz:)
2017. febr. 17. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek 90%-a hülye, és idegesítő. Engem is idegesítenek. Például mindig egy büdös, vagy egy dagadt ül mellém a buszon. És tuti, hogy utánam száll csak le. Ma például láttam egy tipikus kihaénnem párocskát a közértben, akik szarva a szabályokra, szépen elkezdték elfogyasztani az élelmiszert, még a kifizetése előtt. Mert nekik szabad. Nagyon idegesítő. Na, akkor a kedvenceim, a közlekedő út azon a legszűkebb részén csevegni megállók, ahol se jobbra, se balra nem lehet kikerülni őket. Észrevetted, hogy mindig így állnak meg az emberek csevegni? A bérlők felettem. Ha szólok nekik, hogy hangosak, akkor sipítoznak, hogy "Ez egy társasház, ez egy társasház!", de egyszer nem takarítottak, vagy húzták ki a kukát, amikor rájuk került a sor. Csak olyankor társasház nekik, amikor saját érdekükben kell hivatkozni rá.


Ennek ellenére én kedves és mosolygós vagyok az emberekkel, mert úgy gondolok rájuk, hogy ők az én buta népem, akiket segíteni, nevelni kell, mert önállóan életképtelenek, de szerencsére itt vagyok nekik én. :)

2017. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor én is had panaszkodjak, mert jól esik:) A munkahelyemen mindenki kétszínű, senkiben nem lehet megbízni. Én kb 2 éve dolgozom itt, kb egy éve esett le, hogy kipofáznak engem is, mint ahogy egymást is... Én nem éreztem semmi okát, nem tettem senki ellen semmit, nem is tehetnék, de nem is áll szándékomban. Kb egy évig azt hittem, hogy végre találtam egy jó munkaközösséget, ahol családias a hangulat és munka közben tudunk viccelődni, erre kiderült, hogy ennek meg annak a kollegának még is van velem valami baja, amit természetesen a hátam mögött kellett megbeszélni, nem ám velem, nehogy véletlenül tisztában legyek vele, ha valami gond van. Szóval rájöttem hogy rettenetesen kétszínűek, gonoszak, egymással is, a kákán is csomót keresnek, direkt szemétkednek. Akinek egy kicsit jobb valamiért, arra nagyon fújnak, persze a háta mögött, a szemébe mindig mindenki nyal. Én amikor rájöttem, hogy ilyen kétszínű egy brigád, akkora csalódás ért, hogy gyakorlatilag elkezdtem szorongani, mert nem tudom, hogy mikor ki beszél ki, ahogy elfordulok. Megpróbálom ezt figyelmen kívül hagyni, de azért nagyon rányomta a bélyegét a hétköznapi hangulatomra a munkahelyen. És mélységesen csalódtam az emberekben, mert elvileg ezek normális családos emberek és semmi okuk nem lenne hogy egymás háta mögött dumáljanak, csak egyszerűen unatkoznak, és jó dolgukban nincs más szórakozásuk. Hát én ezért hányok az emberi természettől. Nyilván tisztelet a kivételnek, és én sem vagyok szent, de Isten engem úgy segéljen, hogy itt nekem senkivel nem volt semmi bajom, és álmomban sem gondoltam volna, hogy titkon egy két ember kibeszél, és hátba szúr, ok nélkül, csupán azért mert miért ne. Ez nekem nagy trauma volt, és nehezen teszem túl magam rajta...és még olyan kolleganőmben is csalódtam, mert képmutató, akire úgy tekintettem mintha anyám helyett anyám lenne. Ő is csak a saját érdekeit nézi, és ha kell átváltozik álnok kígyóvá egy perc alatt, de nyíltan őszintén nem vállalna be semmilyen véleményét.
2017. febr. 20. 09:00
 8/13 A kérdező kommentje:
az is rohadtul idegesít, ahogy a koleganőim nyivákolva beszélnek, orrhangon, fel tudok robbanni tőle. miért kell igy elváltoztatni a hangjukat, azért, hogy cukibbnak tűnjenek?? undorító!
2017. febr. 23. 11:28
 9/13 anonim válasza:
100%
15 éves lány vagyok.(Ne itelj el egybol) Nalam ez akkor kezdodott,mikor uj suliba kerultem raadasul nem is kicsibe.Az osztalyunk 40 fos az egesz iskolaba 800 gyerek jar 25 kulonbozo tanar tanit sot mivel bejaros vagyok a buszvegi szedett-vetett,bunko,reszeg emberekkel is meg kell birkoznom minden nap. Eleinte en ereztem rosszul magam mikor mar egy nap folyaman a 35. Embert kivantam a pokolra aztan rajottem hogy ezen csak a sajat nezopontom megvaltoztatasaval segithetek.Mostanaban ha idegesit egy ember egyszeruen figyelmen kivul hagyom vagy olyan embert kepzelek a helyebe akit nagyon szeretek.Vagy ha az illetovel muszaj kommunikalnom akkor mindig probalok pozitivan hozza allni.Tudom neked azert a kollegaid masok mint az en osztalytarsaim de probald ki hogy viccesen fogod fel a dolgok.Vagy probalj vmi kozos pontot talalni magadban es az illetoben. Nem tudom hogy sikerult-e segitenek valamin is csak mondom azert megprobalom.:D
2017. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Látom, régebbi kérdés, és nem tudom, mostanában hogy vagy ezzel a dologgal, de én mostanában jutottam el erre a szintre.

Az irodában is idegesitenek a körülöttem ülők, egyik folyamatosan beszél, de lényegtelen hülyeségeket, a másik folyton káromkodik, harmadik idétlenül vihog....

Nyilvános helyeken, tömegközlekedésen a sok hangoskodó, bunkó ember, a neveletlen visitozó kisgyerekek, akikre senki nem szól rá (ilyenkor nem tudom mi idegesit jobban, a gyerek vagy a szülő, aki nem szól rá)

Már azt hittem, velem van baj, én lettem túl antiszoc, de látom, más is van igy ezzel :)

Egyébként nemrég találtam meg, hogy létezik a mizofónia nevű betegség, ami azt jelenti, hogy bizonyos hangok elviselhetetlennek tűnnek, és szabályos dührohamot válthatnak ki az illetőből.

Szeritnem nekem tuti ez van :) pedig nem vagyok egy idegbajos tipus, de mégis, sok hang ki tud váltani belőlem olyan belső dühöt....van még itt valaki igy ezzel?

2019. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!