Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a hétköznapi vagy...

Mik azok a hétköznapi vagy gyakori dolgok, amik titeket nagyon idegesítenek, bosszantanak?

Figyelt kérdés

Szoktatok miattuk bosszankodni, idegeskedni?

Hogya kezelitek a helyzetet?


Engem például iszonyat szokott dühíteni, amikor egyesek még annyi figyelemre sem képesek, hogy ne foglalják el az egész járdát úgy, hogy aztán kikerülni sem lehet őket, és még nekik áll feljebb, ha valaki ezt szóvá teszi.


Vagy amikor valaki mindenkire való tekintet nélkül üvöltve telefonál a buszon vagy más közlekedési eszközön (és nem cigány az illető).


De amin a legjobban szoktam bosszankodni, amikor kedvesen átadom az időseknek az ülőhelyemet (még akkor is néha, ha fut a busz után, tehát nem szorul épp rá), és eddig kb ha 20-ból 2 tudott egy nyamvadt köszönömöt kinyögni.

Egyszer hangosan vissza is szóltam, hogy "Szívesen!", erre én voltam a bunkó, mert mi az, hogy elvárja valaki, hogy egy olyan dolgot, ami az időseknek "alanyi jogon jár", meg kel köszönni...



Mik azok a dolgok, amiktől fel tudnátok robbanni?

Ti szóvá szoktátok tenni, vagy magatokban idegeskedtek/bosszankodtok?



2016. dec. 19. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hangulatfüggő ez nálam. Ha jó passzban vagyok, akkor a világ is összedőlhet, nem kúrom fel az agyam rajta. Ha viszont nem, akkor még magamon is idegbajt kapok :D

De a példa, amit írsz, az általánosságban zavaró dolog.

Ma volt a bevásárláskor ugyanez, két polcsor között két idős asszony (lila haj, banyatank) beszélgettek kardinális problémákról, én meg a kocsira támaszkodva vártam és hallgattam, hogy orbán ajándékát mire fogják költeni, de még örülni se lehet neki, mert sokan állnak a postán, és sok ideig tart kivárni, és különben is, miért csak két ablak működik, és abból is miért a bal, és miért nem vitte ki nekik a postát, és különben is, hogy néz ki a lánya neki, hozzáment a Józskájához a Nusinak, az meg iszik, elképesztő. Közben én persze várok és éppen elképedek a hallottakon, persze megtehetném, hogy szólok, hogy bocsi, de nem akartam őket kizökkenteni az élet nagy dolgaiból :D

Szóval van ilyen is, de van, hogy ettől a plafonon tudok lenni.

2016. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Én attól tudnék mérgemben felrobbanni, amikor egy anyuka hagyja a neveletlen, visítozó gyerekét randalírozni, üvölteni, hisztizni, a világért sem szólna rá még akkor sem, amikor már kb mindenki a környezetében egy kanál vízben folytaná meg őt is, meg a gyerekét is. És ezt sajnos nem egyszer éltem már át, áruházban, orvosi rendelőben, stb. Aztán ha valaki rászól a neveletlen gyerekre, akkor anyuka vérig van sértődve, mert hogy merészel valaki rászólni a tündibündi kis manócskájára.


Mellesleg egyszer odáig fajult a helyzet (bár ez az igazságérzetemnek egy kicsit jót tett :D), hogy egy elektronikai áruházban addig futkozott meg rendetlenkedett a gyerek, amíg le nem vert a polcvról egy méregdrága kamerát, melynek a kijelnzője ripityára tört. Na volt ám sírás-rívás, anyuka torkaszakadtából visítozott a gyerekkel. Jött az üzletvezető, hogy készpénzben, vagy bankkártyával óhajtják-e kifizetni a kárt. Anyuka (meg apuka) húzódzkodott, nagyon menni akartak már, nem akarták kifizetni, végül kihívták a rendőrséget. (jah és ők sem voltak kisebbségiek)


A járdás engem is szokott bosszantani. A telefonos nem annyira, inkább az szokott idegesíteni, amikor valaki cigányhangerőn bömbölteti úgy a zenét, hogy közben fülhallgatóval hallgatja, de az utasok fele tökéletesen hallja, hogy az illető mit hallgat épp.

2016. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Engem például az ilyen zárójelek zavarnak:" Vagy amikor valaki mindenkire való tekintet nélkül üvöltve telefonál a buszon vagy más közlekedési eszközön (és nem cigány az illető). "
2016. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Az igazságtslanság. Végletekig bosszant. De megtanultam fékezni magam.
2016. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a tolakodástól vagyok plafonon, vagy amikor az emberek egy kicsit sem képesek egymásra tekintettel lenni. Nem csak a járdán van ez, hanem pl a boltokban is. Az illető szépen keresztbefordítja az adott soron a bevásárlókocsit, nézelődik, és le se sz@rja, hogy más nem tud tőle elmenni, vagy más nem tud valamihez hozzáférni miatta.

Vagy amikor állunk a sorban és már hallom, ahogy furakszik előre a mami, mert jaj neki kevés cucca van, meg siet, miközben az előtte álló emberek is sietnek, és nekik sincs sokkal több cuccuk.

2016. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek. Ennél bosszantóbb nincs.
2016. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki folyton késik a megbeszélt időpontról.


Megígért dolgok semmibe vétele nálam olyan, mintha engem nézne nullának.


Nálam az is elássa magát, aki lazán csuklóból szétdobálja a nála lévő szemetet.


Amikor állok a 20 méteres sorban és a pénztárnál álló kedélyesen cseveg a pénztárossal, elmesélve a családja történetét a középkorig visszamenőleg. Türelmes vagyok, de mindennek meg van a helye és az ideje.

2016. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a legtöbbet vezetés közben bosszankodok.
2016. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Általában mindig nyugodt vagyok, ha ideges is vagyok nagyon elhanyagolhatóan vagyok az a többi emberhez képest.

Ha nincs itthon rendes kaja, illetve mikor aludnék zajonganak.

2016. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a járdás példáddal. Öreg nénivel mindig csak olyannal találkoztam, aki megköszönte, bár múltkor volt egy fura eset: egy öreg meg egy középkorú nő szállt fel a buszra, és rámutatott a középkorú egy székre, hogy "oda leülhetsz". csakhogy azon már ültek. A nő felállt, és mondta, hogy amúgy ő is fáradt stb., na az tényleg megdöbbentő volt, de ott sem a néni volt bunkó, sőt utána se akart leülni, látszott, hogy zavarban van a kísérője miatt.



Engem amúgy azok idegesítenek de rohadtul, akik mobiloznak menet közben, és jönnek velem szemben. És ha megállsz, még nekik áll följebb, hogy de hát miért nem kerülted ki őket automatice.

2016. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!