Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek neveletlenség...

Szerintetek neveletlenség kerülni a kellemetlen embereket? Mi a helyes?

Figyelt kérdés
Pl. munkahelyen, vagy kellemetlen ismerőst, bárhol. Aki túl hangos mindig, valamit állandóan magyaráz és fáj az ember feje, ütöget, ordibál, utcán beszól mindenkinek, stb. Neveletlen vagyok ha az ilyen embert kerülöm, eljátszom hogy "nem ismerem"? Mi a helyes? Leállni és elmagyarázni neki mit hogyan kellene? Pl. öreg mész az utcán más embert nem anyázol le meg ilyenek? Vélemények?
2017. febr. 17. 18:07
 1/4 TR75 ***** válasza:

Kerülni, amikor csak lehetséges. Elmagyarázni hiába fogod neki, hogy sötét, mint az anyaföld, mert sötét, mint az anyaföld.

Én általában ilyen esetekben, ha találkozok vele, köszönök és már húzok is tovább. Munkahelyen ez sajnos nem játszik, ott meg igyekszem minél kevesebb kontaktust kialakítani az ilyen alakokkal. Fárasztanak, aláznak, idegesítenek. Kell ez nekem/neked?

2017. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Arra már rájöttem magamtól hogy felesleges magyarázni ezeknek, amúgy is felnőtt emberek.


Megmondom őszintén nem érzek bűntudatot hogy ha egy ilyen megjelenik a környezetemben, lelépek, persze csendben, hagytam már ott munkahelyet, mert egy ilyen egyént felvett az ügyvezető, le se írom mi lett szegény ügyvezetővel.


Vagy akár konditeremben pár ilyen idősebb fószer, aki edzeni nem tud és nem is akar, csak zavarja a másik embert.

2017. febr. 17. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor fiatalabb voltam,én is azt a kérdést tettem fel,hogy "neveletlenség-e?" Most 36 évesen már rájöttem milyenek ezek az emberek,és előbb teszem tönkre a saját lelki-testi egészségemet,ha udvariaskodom,meg helyes-nem helyest játszom,mint ha elkerülöm őket,ha lehet.

Ha nem tudom elkerülni,akkor némileg azért alkalmazkodom hozzájuk,de nem csinálok lelkiismeret furdalást az egészből.Gondolj bele,egy állandóan pofázó ember oda sem figyel rád,csak saját magát látja,szóval ha csak néha hümmögsz egyet a marhaságaira,akkor is az a lényeg amit ő dumál.Akkor meg minek udvariaskodni?

A 36 évemmel nem téged akarlak lebecsülni,nem tudom hány éves vagy,az se biztos,hogy ez életkortól függ,ez csak az én személyes tapasztalatom a témával kapcsolatban.

2017. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De tényleg annyira zavaró.


Meg idős emberek hogy mikor fiatal volt kit b@@szott meg és hogyan. Jó ez is egy téma csak az ember meg mondjuk edzene egy kondi terembe, nem ezt a sok ökörséget hallgatná. Meg a hányással kapcsolatos szövegek, unom már nagyon.

2017. febr. 18. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!