Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ismerősötöket nem...

Ha egy ismerősötöket nem láttátok hosszú ideje és a találkozásnál észreveszitek, nagyon meghízott, szóvá teszitek neki?

Figyelt kérdés

Ami engem illet, sosem tettem még ilyet szóvá (és nem is szándékozok), de anno egyetemen, egyszer meghíztam és voltak, akik megjegyezték vigyorogva, hogy "Meg vagy hízva".


Az érdekelne, Ti hogy reagáljátok le? Megjegyzitek az illetőnek vagy inkább hallgattok róla?



2017. febr. 18. 12:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sose tennék ilyet. Ő is látja magát, 99% hogy nem örül neki, miért bántsam meg vele?
2017. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én jópár kilót felszedtem, mióta egyetemre járok. De eddig még soha senki sem tette szóvá, hogy meghíztam, pedig gyakran futok össze régi osztálytársakkal, más ismerősökkel, akikkel évek óta nem.

Őszintén szólva eléggé bántana is, ha megjegyeznék, hiszen mi értelme van? Én nyilván tudom, hogy meghíztam, feltűnt, és tisztában vagyok azzal, hogy a külvilág is látja. Minek szóba hozni?

2017. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Fatal_3rror_ ***** válasza:
96%

Nekem a rokonság ilyen. Egy évben egyszer találkozunk, akkor is azzal foglalkoznak hogy "hogy meghíztam" "mekkora pocakom van" "hogy kigömbölyödtem". Vagy épp hogy "mennyit fogytam". Ezzel gyakorlatilag első percben elveszik a kedvem a további beszélgetéstől és ha csak tehetem elkerülöm őket.


A poén az, hogy olyan mondja, aki egy időben annyira elhízott, hogy konkrétan nem ismertem meg mikor megszólított az utcán :D

2017. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

ÉN..... Nem jegyzem meg neki!

Szerintem mérhetetlen nagy taplóság! Mint ahogy azt is mérhetetlen nagy taplóságnak tartom, ha valaki azt mondaná,hogy: "Jé, milyen jól nézel ki, hogy lefogytál!".


Mert akkor ezt azt jelenti, hogy előtte nem tetszettem neki annyira, mint most. És egyáltalán nem biztos, hogy MAGAMNAK így tetszek, mondjuk lefogyva! Szóval ez nagyon szubjektív, és szerintem tapló viselkedés ez az egész!

Egyéni szoc.problem! Nem vagyok kíváncsi arra, hogy ki hogyan lát, vagy mi a véleménye rólam! Vagy hogyan "osztályozna", vagy tetszem neki, vagy sem?


És a kérdező által fent említett esetben is taplóságnak tartom, mégpedig azért, mert nyilván mindenki tudja magáról, hogy hogy néz ki! Minek kell ezt megemlíteni?!

Ez a magyar ember tapintatlan taplósága csak!


Ugyanúgy, mint amikor kéretlenül turkálnak más zsebében, pénztárcájában!

2017. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

A 82 %-os meg szerintem nem érti..

Családi berkeken belül, NYILVÁN megemlíti az ember, olyan ez, mint az "üdvözlés". Á, szia, hogy vagy, mi újság van veled? Hogy kigöbölyödtél, rég láttalak, stb.


EZ........ Nem egyenlő azzal, amikor félig vadidegen ismerősök az utcán, vagy volt iskolatársak, vagy akárkikkel összefut az ember.

CSALÁDON BELÜL nyilván másképp viselkedünk egymással, nem kell annyira a cukormáz!

Ott azért, csak lehetünk őszinték nem?! Hozzá tartozik az üdvözlési formához, hogy ki miben változott, stb.

Nem kell ennek sem 82 %-os SEMMILYEN jelentőséget tulajdonítani, főleg nem elsunnyogni és búslakodni a nap további részében és nem részt venni a családi programban!


Na, innen látszódik, hogy mennyi mimóza ne bánts virág antiszoci van!

Pedig lazán, és humorral, némi mosollyal mindent el lehetne intézni, és minden menne tovább!

Kicsit lazábban kellene élni emberek! Nem ilyen morcosan, és savanyú pofával, ahogy ti teszitek!

(Kinek nem inge...)

2017. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jaj, valaki írta a rokonosat; nálunk is volt egy olyan, hogy leülünk, ebédelni egy ilyen családi összejövetelnél, épp szedtük kaját és megszólal a nagyapám, hogy "Te nem híztál meg? Olyan ducinak tűnsz"... Na elment a kedvem az evéstől aztán meg rám lett olvasva, hogy milyen finnyás vagyok hogy alig eszek valamit :D
2017. febr. 18. 13:08
 7/25 anonim ***** válasza:
12%
Azért lett 0 %, mert elmondtam a véleményem arról, hogy nem ugyanaz a két eset? Hogy árnyaltattam a hülyékkel? GRATULÁLOK!
2017. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az ötössel nem értek amúgy egyet teljes mértékben; nálunk a család úgy néz ki, hogy nagyszülőket évente egyszer látom és meg is van az oka, hogy miért - mert nem nagyon bírnak engem. Akkor lemegyek, a nagyapám az eszem miatt cukkol, hogy milyen butuska vagyok, megkapom a szokásos nem vagyok férjnél és nem szültem és milyen gáz vagyok... Azt hogy szegény anyámon élősködök (amikor már lassan 4 éve elköltöztem és önmagam támogatom anyagilag, sőt néha igyekszem nála is segíteni).

Közben úgy csinálnak velem mint egy 5 évessel és sokszor lejáratnak...

Ők is rokonok, de azért egy családi összeröffenésen nem érzem poénosnak tőlük, ha beközlik, hogy kövér vagyok, sovány vagyok, stb.


Kb olyan jellegű mint amikor valami no name szomszéd vagy egy régi ismerős akivel hónapok óta nem beszéltem jegyzi meg...


Ha mondjuk átmegyek anyámhoz akit mindennél jobban imádok és ő mondja, hogy "Figyi, kezdj el diétázni..." Akkor az nem üt szíven.


Vagyis hát az egyetemen így volt.

2017. febr. 18. 13:15
 9/25 Fatal_3rror_ ***** válasza:
96%

"Na, innen látszódik, hogy mennyi mimóza ne bánts virág antiszoci van!"

Nem vagyok sem mimóza, sem nebáncsvirág, sem antiszoci, viszont ha valakivel évente 1 órát ha együtt töltök, akkor nem csípem ha abból fél óráig a súlyomról folyik a diskurálás.


"EZ...... Nem egyenlő azzal, amikor félig vadidegen ismerősök az utcán, vagy volt iskolatársak, vagy akárkikkel összefut az ember. "

Attól hogy valaki vér szerint a rokonom, még pont ugyanúgy lehet idegen.


De saját magadnak is ellent mondasz, tekintve hogy ha szerinted egy idegentől "mérhetetlen taplóság" akkor egy évente egyszer látott rokon se legyen már "rokoni" alapon feljogosítva a kritizálásra.

2017. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Pont ezt mondom, hogy nem :D Ott lehet. Ha nektek idegen, az a ti bajotok, a ti családi körülményeitek. Jobb helyeken nem idegen a nagyszülő, stb.
2017. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!