Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak, nem akarnak gyereket?

Férfiak, nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
Olyan férfiakkal találkozom évek óta, akik nem szeretnének gyereket még, várnának vele 4-5-6 évet, de én addigra "már nem leszek benne a korban". Ők már ilyen 30-35 évesek, de várnának. Haveri társaságban kérdeztem erről, ott is azt mondták a féfi barátaim, hogy ők tényleg nem vállalnának 40-ig, ráérnek. Na most vagy velem van a baj, hogy én gyermeket szeretnék 30 előtt, vagy rossz férfiakba botlok? Nem szeretnék csak a gyermek miatt egy nálam jó 20 évvel idősebb férfival kezdeni, főleg ha nincs szerelem.
2017. febr. 18. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz manapság ebben az országban megélni, egy gyerek pedig hatalmas mennyiségű plusz költség... ráadásul a statisztikák szerint évente háromszor annyi válás van mint új házasság, és az átlag párkapcsolat is nagyon ritkán éli meg a egynél több évet. Ezek alapján egyáltalán nem meglepő hogy egyre kevesebben akarnak gyereket. Az elhúzódó egyetemi tanulmányokról nem is beszélve.

Én 26 éves férfi vagyok, de az fix hogy még egy 10 évig biztos nem akarnék gyereket, mert egyszerűen nem tudnám biztosítani neki a feltételeket egy normális élethez, hitelekből meg nem akarok élni.

2017. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van. Hatalmas felelősség egy gyerek.
2017. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 18. 14:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

35-nél tovább én azért nem várnék, 30-as éveim elejére tervezem, anyagi téren elvileg nem lesz gond.

Most 24 vagyok.

2017. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
en meg 40 evesen se szeretnek gyereket, csak a baj van veluk, kinlodjon egy gyerekel az akinek het anyja van.
2017. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
89%

Én például azt látom, hogy rengeteg ismerősöm vállalt gyereket 25-30 éves kor között, vagy akár korábban. Persze ehhez legtöbb esetben kellett az anyagi háttér, van lakás, autó, egyebek.


Magamat nézve, 27 évesen még semmim nincs, az egyetem elhúzódott, pár éve dolgozom, sokat elvisz maga a megélhetés, mert kvázi 10 éve egyedül (lakótársakkal) élek.


Igazából azt számoltam, ha hitelmentesen akarnék egy szaros panelt, akkor 5-8 évig kell dolgoznom, spórolnom...viszont addig nem bérelhetek szobát, önálló albérlettel 3x ennyi elmenne. Kellene egy autó is a melóhoz, azzal már elmenne a fizetésem nagy része...ott lennék hogy a büdös életben nem lesz lakásra pénzem.


Ezek mellett alapból elvagyok egymagam, nem vágyom arra, hogy "beáldozzam" minden pénzem, szabadidőm, energiám egy gyerekre.

2017. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Az első jól leírta, illetve van olyan is aki egyáltalán nem akar gyereket, de a szociális felfogás miatt, hogy ne nézzék ki, ne beszéljenek a háta mögött, inkább mindig azt mondja majd később, majd később. Aztán persze nem lesz neki sose. Mert sajnos benne van az emberekben egyfajta negativitás azok felé akik nyíltan kimondják, hogy neki nem kell gyerek. És inkább hazudnak, kitalálnak sztorit.

Pedig nincs ezzel semmi baj, ha valaki nem érzi magát alkalmasnak gyereknevelésre, az a lehető legjobban teszi, ha nem is vállal. Ezért nem megszólni kéne, hanem értékelni, hogy helyesen döntött.

2017. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled 7-es, de akkor egy nőt sem kell hitegetni több éves kapcsolatban hogy majd később. Nyugodtan meg lehet mondani ha nem. Mindenkinek másak a céljaik. De ez a legrosszabb mikor évekig húzodó kapcsolat után mondja azt valaki "legyen vége, én nem is akarok gyereket csak te". Az elején persze meg közösek a célok.
2017. febr. 18. 16:08
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Én 24 vagyok, én már most belevágnék mert biztos anyagi hátterem van (jó munkám) és nem kellene aggódnom miből lesz pelenka a gyereknek. Viszont ott kezdődik a gond hogy én meg olyan lányokkal találkoztam eddig akik az összeköltözésen és az autón kívül még gyerekről sem beszélnek. Egyszerűen nem látom a potenciális anyuka típust egyben sem, csak a műköröm, néha buli-mozi-étterem. Gyerek? Az előző barátnőm egyetemet végzett de nem tudott megfőzni egy paprikás krumplit úgy hogy vagy nem égett oda vagy a nokedli nem folyt szét.
2017. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Akkor lehet egymást keressük haha!
2017. febr. 18. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!