Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy a magyarok...

Miért van, hogy a magyarok nagy része (főleg idősebbek) nem tekinti betegségnek a lelki/mentális problémákat, a pszichológusokat meg semmirekellőnek tartják?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen skizofréniára és hasonlókra gondolok, hanem pl depresszióra, étkezési zavarokra, szorongásra, stb

Olyanok is írhatnak, akik szintén "nem hisznek a pszichológiában". Miért? Meg tudnátok indokolni?



2017. febr. 18. 18:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%
Engem kezeltek pánikkal,pszihózissal,a gyógyszerek semmit nem értek.A dokinő rendes volt,és igyekezett megértő lenni,ez ok.Csak...a probléma nem benne volt,hanem bennem.Elsősorban mindenkinek magának kell megtalálnia a megoldást.Ez a nehezebb út,de nincs mese,szembe kell nézni a félelmekkel,problémákkal,és addig kutatni,amíg nincs megoldás.
2017. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Más világban éltek, nem így szocializálódtak. Régen, aki depressziós volt, az vagy öngyilkos lett vagy alkalmazkodott valahogy. Régen, született egy családban 5 gyerek és meghalt 2-3. Azt tartották igazi betegségnek.

Nem túl jó a hozzáállásuk, de azoknak sem jobb, akik átesnek a ló túloldalára. Ismerek depressziós embereket, akik tényleg betegek. És ismerek rengeteg depizős beteget, akik a vicc kategóriába tartoznak. Konkrétan pszichológus ismerősöm is mesélte, hogy elmegy hozzá 10 ember és annak fele szorul kezelésre. A többi csak unatkozó tini vagy fiatal, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni, mert annyira kényelmes az életük.

2017. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Tudom, én is az igazi betegekre gondoltam, sajnos mostanában tényleg nagyon sok a divatdepressziós/anorexiás. Szerintetek lehet, hogy emiatt nem veszik komolyan a tényleg beteg embereket?
2017. febr. 18. 20:03
 14/32 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy ez is közrejátszik, de inkább a fiatalabb korosztálynál.
2017. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%
Elég nehéz komolyan venni olyanokat, akik munka és/vagy tanulás helyett depressziósak, de ha pasizásról-bulizásról van szó, akkor csoda mód felélénkülnek, olyankor nincs depi, nincs pánik, nincs szorngás... na most ha bármelyik random pénisz ígéretétől jobban érzi magát az alany, csak munkahelyet nem képes találni... na azt vegye komolyan az, akinek kedve van egy élősködőt holtáig eltartani.
2017. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
Ez egy állapot, amit vagy tudnak kezelni (gyógyszer és/vagy terápia+az egyén nagy akarata), vagy marad minden a régi. Ismerek egy áltudományos tévelygéseiről ismert pszicho mukit, publikációja ezen "sikerekről" nincs. Ezért nem hiszek bennük.
2017. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Mert nem élték át, azt hiszik pl a depresszió pont olyan mint mikor jaj ma rossz kedvem van és csak túljátszod, az anorexiásnak azt mondják "jaj dehát csak enned kell" és nem képesek megérteni hogy nekik ez nem így megy. Nekem pánikrohamaim vannak néha (nincs pénzünk anyám szerint pszichológusra ezért "nincs rá szükségem" miközben ő.... pánikbetegségre szed gyógyszert) de volt aki mondta hogy "jaj de az nem gáz, csak félsz egy kicsit" az ilyennek szívből kívánom hogy éjszaka arra riadjon fel hogy úgy érzi meg akarják ölni és menekülnie kell.

Ami kifogásom van az egész pszichológiával kapcsolatban hogy sokszor annyit csinálnak hogy "itt ez a bogyó, edd meg, pár hetet szenvedsz aztán ha életed végéig szeded javul a dolog" a fizikai gyógyszer fizikai bajokra való, nagyon sok embernél látom hogy meg se próbálják kideríteni a hiba forrását csak nyomják szegény ADHDs gyerekbe a cuccot aki aztán nyáladzó zombi lesz egész életére. Miközben lehet annyi kéne neki hogy ne csak a TV előtt üljön hanem anyuci vigye le pár naponta a rohadt játszótérre hogy lefáradjon.

Szerintem van feljebb az ilyen gondok kezelésében is mint a tünetek elnyomása, még a legdurvább paranoid skizofrémnek is valahol van egy hiba amit meg lehet találni, persze még nem tart ott az orvostudomány, nem ítélem el azt aki gyógyszert szed rá, ha így jobb neki és nincs még más módszer akkor ez van, de úgy érzem azzal hogy sikerült elnyomni a tüneteket mindenki megoldottnak érzi a problémát, képzeljük el ha mondjuk 100 év múlvára megfejtik a teljes agyi működést, te bemész hogy hangokat hallasz, kivizsgálnak, elaltatnak, doki beszúr egy tűt a fejedbe, helyrehozza a problémás részt és egészségesen távozol, nem lenne jobb mint évekig gyógyzsereken élni?

2017. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"nincs pénzünk anyám szerint pszichológus"

van ingyenes járóbeteg pszichiátriai ellátás


"a fizikai gyógyszer fizikai bajokra való"

a fizikai bajra való gyógyszer fizikai bajra való, a mentális bajra való gyógyszer mentális bajra való

2017. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
16%
Nem hiszek a pszichológiában! Egyszerűen azért nem, mert egy alaptalan tárgynak tartom. Egyszerűen vannak olyan szakok, amelyek valós tudományokra épülnek, például egy autószerelővel kár veszekedni, hogy de hát ez nem így van, mert a képedbe vágja, hogy akkor gyere ide ba*zdm*g oszt nézd meg a két szemeddel azt a féktárcsát! Csak mondtam egy szimpla példát, ezzel ellentétben a pszichológia nem ilyen, túlságosan szubjektív, körülbelül bármibe bele lehet magyarázni. Ebben az a jó, ha ezt valaki hiteles fejjel adja elő, akkor az olyan, mintha valós lenne, de attól még teljesen alaptalan. Elég sok pszichológát kellett hallgatnunk az egyetemen, ahhoz hogy megutáljam!!! Semmi köze nem volt a szakomhoz, csak hát töltelék tárgy volt. Csak két példát had mondjak el: Első órán bejött egy középkorú szemüveges hölgy, és másfél órán keresztül azt ecsetelgette nekünk, hogy az a gyermek, aki a suliban az órán rossz volt az a tanár szemében mennyire előítéletes, és ha esetleg megint történik valami csínytevés, akkor hajlamosabb a tanár ismét a kölyökre gondolni, hogy ismét ő tette, pedig most ártatlan volt!!! És akkor jött az, hogy nekem is van egy fiam és bla bla.. A másik, amikor ölbe tettem a kezem és képesek voltak belemagyarázni, hogy én alapvetően nyilván egy zárkózott személyiség lehetek, mert úgy ültem le a székbe, hogy ölbe tettem a kezem, nem azért mert így kényelmes, vagy mert így szoktam meg, zárkózott kész! Aki, persze nem tette ölbe a kezét az nyitott volt és optimista vao! Szóval én nem sokba nézem ezt képzést, állandóan jöttek ezzel a behavorista, meg kognitív, meg t*k*m tudja milyen szövegekkel, amitől már kezdett hányingerem lenni! Hagyjuk is egy hülyeség az egész úgy, ahogy van semmi alapja a tárgynak, rizsáznak a levegőbe hiteles fejjel, amit kb. minden józan parszt eszű ember tud, és ezzel adják el a "tudásukat"!
2017. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#19: Attól, hogy láttál kontár pszichológusokat, rosszul tanították neked vagy egyszerűen nem értetted meg a számodra érdektelen tölteléktárgyakat, a pszichológia létezik.

A gyerekes példa pl. igaz. Ha a munkahelyeden 10-szer meglop egy ember, 11. alkalommal kire fogsz gyanakodni?

A kéztartásos rész is igaz, maximum nem figyeltél. A kézmozdulatokat és egyéb viselkedésformákat sosem önmagukban nézzük. Ha összekulcsolod a kezed, az önmagában semmit sem jelent. Nálatok valószínűleg csak felhozták felületes példának. (Bár az írásod alapján, teljesen illik rád, amit jelent.)

Milyen szakmán tanultál pszichológiát tölteléktárgyként?

2017. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!