Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy a magyarok...

Miért van, hogy a magyarok nagy része (főleg idősebbek) nem tekinti betegségnek a lelki/mentális problémákat, a pszichológusokat meg semmirekellőnek tartják?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen skizofréniára és hasonlókra gondolok, hanem pl depresszióra, étkezési zavarokra, szorongásra, stb

Olyanok is írhatnak, akik szintén "nem hisznek a pszichológiában". Miért? Meg tudnátok indokolni?



2017. febr. 18. 18:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
#30 erre a hiszek-nem hiszek dologra mondta valaki hogy a tudomány nem demokrácia, attól hogy többen mondják hogy márpedig az nincs így a tények még mellette állhatnak, a vallásban ha elég sokan mondják hogy isten létezik elhiszik de szerencsére itt nem elég azt hajtogatni hogy a pszichológia hülyeség, bizonyítani is kell hogy értelmesebb ember elhiggye.
2017. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert nem látják a különbséget aközött, hogy valaki beteg, vagy csak rossz tulajdonságai vannak. A depressziónak, evészavarnak nagyon hasonló tünetei vannak mint pl. a lustaságnak, vagy válogatósságnak, ezért azt gondolják ugyanaz a kettő.


Szerintem csak az tartja hülyeségnek a pszichológiát, akinek nincs szüksége rá, ez kb. olyan mintha hülyeségnek tartanám a kutyakaják gyártását, mert nekem nincs kutyám. Vagy csak simán elkényeztetett emberek luxusának tartják.

Egyszerűen be van szűkülve a látásuk.

2017. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!