Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők véleményére vagyok kíváncs...

Nők véleményére vagyok kíváncsi. Ragaszkodtok a házassághoz vagy úgy vagytok vele a papír nem tart össze? Kort is légyszi.

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a papír nem tart össze. Az összetartozni akarás az ami összetart.

De gyereket akartunk, így mindketten ragaszkodtunk a házassághoz. A férjem olyannyira, hogy azon az állásponton volt, előbb legyen meg az esküvő és majd utána kezdünk próbálkozni.

29, értelem szerűen nő, értelem szerűen házas

2017. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Tény, hogy nem a papír tart össze, de családalapításba én is olyan férfival kezdtem, aki házasságpárti.

Az ok egyszerű: el lehet válni, ha valami nem működik, nem olyan dolog a házasság (manapság), amit ne lehetne visszacsinálni. Aki erre az elköteleződésre nem hajlandó, annak nem szülök. Ugyanis a gyerekvállalás igenis egy életre szóló döntés, és nem visszacsinálható.

Ezen kívül vannak jogi előnyei is, pl. a gyerekek automatikusan az apa nevét kapják, hitelfelvétel könnyebb, halálesetnél a házastárs haszonélvezetet kap (nekem van ingatlanom), kórházban adnak információt, stb.

2017. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem ragaszkodtam. De amikor babát terveztünk, akkor mindkettőnknek fontos volt, hogy házasodjunk is össze. Nem vagyok nagy esküvő mániás. Két tanús volt, lagzi nélkül. Szóval nem az volt benne a fontos, hogy megmutassuk a külvilágnak, hogy mi mennyire boldogok vagyunk és mennyi pénzt el tudunk szórni :)
2017. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Még kiegészítés a 3-ashoz. Mi is olyan praktikus dolgok miatt tartottunk fontosnak, amiket a 2. leírt. Amíg csak ketten voltunk, addig nem nagyon foglalkoztunk ezzel. De ha már van gyerek, akkor fontos, hogy minden rendben legyen.
2017. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen van benne valami amit az elsö irt maga a tudat az akarás. De nekem az az álláspontom hogy papír ide vagy oda ugyan úgy megcsal hazudik csak mert aláírt egy papírt. Jól esik egy nönek az biztos hogy megkérik a kezét feleségül veszik de ez csak formalitás a férfi részéröl. De ha férjünk gazdag akkor jól jön az a papír😅😅
2017. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk már volt egy 5 éves lányunk,mikor egybekeltünk. Gondoltam,hogy egyszer a felesége leszek,de nem volt fontos. A párom szülei idősek,csodás barátaink vannak,szeretjük is egymást,összehazasodtunk.A lányunk volt a koszorúslány. A papír a legelhanyagolhatóbb abban a csodás élményben,amiben részünk volt.
2017. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor ha gazdag vagyok, vigyázzak ne nősüljek hamar? Biztos ami biztos, be ne palizzanak? :-o
2017. febr. 20. 11:11
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

8 évig egyáltalán nem került szóba a a házasság, együtt éltünk és szerettük egymást, ez épp elég volt. Mikor elkezdtük tervezni a gyerkőcöt, akkor meg mindkettőnknek az volt a kézenfekvő, hogy összeházasodunk. Esküvő után hagytuk abba a védekezést...

Akkor én 33 éves voltam,férjem 39.

2017. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem kb most lett fontos, hogy anyukám meghalt. Eddig úgy voltam vele, hogy mindegy, de azóta tartozni akarok valakihez.

Gyereket nem akarok, ez nem szempont.

29/N

2017. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Én soha nem voltam esküvőpárti, mindig is úgy voltam vele, hogy semmit sem számít a papír, nem ad semmi extrát a kapcsolathoz számomra, nem terveztem soha megházasodni. De hát ember tervez... :) Úgy alakult, hogy a most-már-férjemnek pedig fontos volt a dolog. Én pedig nem vonakodtam, vele terveztem az életem addig is, azután is, ha meg nem számít a papír, miért fájna aláírnom? Neki ez fontos volt, nekem ő fontos volt, összeházasodtuk szűk baráti körben, felhajtás nélkül (habos-babos nagyszabású lagziba nem mentem volna bele még miatta sem, zsigerből undorodom az ilyesmitől). A kapcsolatunkban szerencsére semmi sem változott a házassággal, még könnyebb is bizonyos dolgokat elintéznünk. Van ilyen is :)
2017. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!