Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Addig Úr valaki amíg van...

"Addig Úr valaki amíg van pénze". Szerintetek ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
Pl. cégek tulajdonosai, addig mondogatják neki hogy Főnök Úr, amíg az szépen csenget, ha a tulajdonos elzárja a pénzcsapokat, szétszéled a cég. De megfigyeltem pl. ha valaki drágább dolgot vesz, azzal kedvesebbek, mit parancsol az Úr, így beszélnek vele, stb. Ez igaz lehet szerintetek?
2017. febr. 24. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, a pénz státuszmegjelölő, és a mai világban az aki sok pénzzel rendelkezik, valószínűleg nem kemény munkával szedte össze, hanem valamilyen óriási tudással, így tisztelendő személynek számít.
2017. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

...vagy helyezkedéssel, vagy szerencsével! :)

Ugyan olyan előítélet (csak pozitív irányú) a pénz = tisztelet azonosítása, mint a barna bőr = tolvaj...

Érdekes világot élünk. :)


A kérdezőre reflektálva: Az érdek azt kívánja, hogy nekem jó legyen. Kitől kapok? Akinek van. Kivel kell kedvesnek lennem, hogy nekem jó legyen és kapjak? Akinek van. Ennyire egyszerű a menetrend. Nem tartom én úrnak, csak "illedelmesen" koldulok. :) Akit tisztelek, annak merem azt mondani, hogy "te hlye vagy!". Mert tartom annyira, hogy őszinte véleményt adok neki, nem egy felszínes koldulás félét. :)


Az Úr szót definiáld és elkülönül számodra is a két kategória.

2017. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Köszönöm a felvilágosítást kettes! :)

2017. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítettem a jó gondolatod! :)

Együtt erősebb lett a válaszunk! :)

2017. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Yeey *-* Most mindenki megtapasztalja a 68%-osak erejét! 3:)
2017. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem


Aki a pénze miatt "úr", az nem úr

2017. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!