Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg érdemes addig várni a...

Tényleg érdemes addig várni a gyerekvállalással, amíg lesz rá elég pénze az embernek?

Figyelt kérdés

Párommal már többször szóba került a gyerekvállalás, de Ő azt mondta, hogy majd akkor vállaljunk gyereket, ha meg lesz rá az egzisztenciánk. De én meg kérdeztem, hogy és mi van, ha sosem fogjuk úgy érzeni, hogy nem állunk úgy anyagilag, akkor emiatt majd sosem vállalunk gyereket?


Nektek erről mi a véleményetek?



2014. jún. 13. 15:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Azért jó érzés az, amikor orovoshoz kell vinni és a drága gyógyszert zsebből ki tudjátok fizetni, főleg, hogy sok pici babának van valami nyavalyája.


És az is jó érzés, amikor nem kell hónap végén azon spekulálni, hogy tápszert vegyél vagy magatoknak ételt.

2014. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Ha van rá reális esély, hogy X éven belül valóban sokkal jobban fogtok állni, és addigra nem lesztek még túl idősek, akkor érdemes.


Viszont ha nem akarsz addig várni, akkor is érdemes végig gondolnod, hogy van-e mire szülnöd. Egy pár ne vállaljon gyereket, ha ő maguknak is napi megélhetési gondjaik vannak. Ha tudod, hogy ez már így marad, akkor inkább ne vállalj gyereket!

2014. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az a véleményem, hogy a semmire nincs se szívem, se jogom egy új életet hozni. Nincs szívem, mert nem bírnám látni, ahogy "szenved", hogy nincs meg "mindene" (hogy nem tudom neki biztosítani a kiegyensúlyozott, változatos, egészséges táplálkozást, mert csak a legsarabb kajákra van pénzem, hogy rongyokba kell járatnom, hogy csúfolják emiatt mindenütt). És nincs jogom se senkit se erre "kényszerítenem", hogy így éljen.

Ha nem tudom összeszedni rá a pénzt, akkor soha se lesz gyerekem.

Ezért-bocsánat, hogy ha bárkit is megsértek-nem tudom nagyon sajnálni a sok gyerekes családokat, ahol nincs mit enniük és már így volt az első gyerek érkezése előtt is-más a helyzet, akik később szegényedtek el. Ott is csak a gyerekeket sajnálom, hogy ennyi eszük volt a szüleiknek.

2014. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jó, most nyílván nem rongyokban járatnánk, meg normális ételeket kapni, azért nem ennyire rossz a helyzet.


De akkor úgy kérdezem, hogy mennyi az a nettó fizetés (2 főnek),amiből egy gyereket fel lehet normálisan nevelni??

2014. jún. 13. 15:44
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Birom, mikor valaki ilyeneket kérdez, aztán meg írja, hogy nem olyan sar a helyzet, stb. Te már eldöntötted, hogy neked van igazad.

Vállalj gyereket és meglátod.

Nincs olyan hogy 200 ezertől lehet gyereket vállalni. Ez teljesen egyénfüggő. Ki mennyiből tudja kihozni.

Neked kell érezni, tudni, hogy jutna e még rá is. De mindig is számolni kell plusz kiadásra. Attól függ, mennyit akarsz babára költeni, duriscuccokban akarod járatni, vagy kapott cuccokban, vagy márkás cuccokban. Hogy veszel bébi kaját, vagy te csinálod, hogy bio narancsot adsz e neki, stb.

2014. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Jelenleg mennyibol eltek? Mennyi a kiadasotok?
2014. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

A legfiatalabb öcsém szemgondokkal küzdött születése óta. Egy rohadt szemcsepp és a gyógyszer hozzá havi szinte 18 000 Ft. Plusz az orvosi vizit. :/


Ilyeneket is bele kell kalkulálni.

2014. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha magánorvoshoz jársz terhesgondozásra, akkor helytől függően 7-10e/alkalom. Szülés 50-től, határ a csillagos ég (mert szülésznő se árt, ha van, csecsemősök is csak akkor foglalkoznak rendesen a babával, ha valamennyit adsz nekik, stb). Emellé jöhet magán UH-k, jellemzően ott jobbak a gépek és képzettebb a személyzet, alkalmanként 10-18e.


Első gyerekhez minden apróságig meg kell venni a "kezdőcsomagot". Bababútor, babaápolási termékek, babakocsi, ruhák, stb. Ez kapásból egy-két százezer, ha nem ajándékba kapjátok a nagyját.


Most egy hónapos a lányom, gondok vannak az emésztésével. Tejem nem lett, speciális tápszerből egy doboz 2200 Ft receptre. Plusz enzimet kap (enélkül görcsben fetrengve üvölt egész nap), az NAPI 2000 Ft, mert egyedül ez használt.

Alap esetben nincsenek ilyen költségek, de legyen a babának bármilyen érzékenysége, betegsége és máris több tízezer a kiadás havonta.


Szóval ne feltétlenül a minimum költségekkel számolj - mi se számítottunk erre a problémára, pedig ezt leszámítva teljesen egészséges.

2014. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
Minimum költségek, nem várt költségek, borítékok (minél vastagabb, annál kedvesebbek), ruha, babatáp, ha elkap valamit, gyógyszerek, a gyerek úgy nő, mint a gomba. És minél nagyobb, annál többe fog kerülni, lesznek igényei is, szórakoz(tat)ás, tanulás, hobbi. Ha havi 50-et félre tudtok már tenni, akkor talán bevállalható. Ha tudtok úgy néhány évenként munkahelyet váltani, hogy legalább 20-30 ezerrel több a fizetésetek az új munkahelyen, akkor szerintem ok.
2014. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
Párom azt mondta, ha elmúltam 30, esetleg elgondolkodhatunk a gyereken. Mondtam, oké, egy milla. Kikerekedett a szeme. Ha 1 millát összeraktunk, szívesen elmegyek szülni, nem SZTK-s megoldásokat szeretnék, hanem megbízhatót, ahol nem úgy bánnak velem és a gyerekkel, mint a felmosóronggyal.
2014. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!