Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legyen bűntudatom, hogy nem...

Legyen bűntudatom, hogy nem sajnálom, amiért 'nincs pénze'? Többi lent.

Figyelt kérdés

van egy barátnőm, tény, hogy anyagilag nem állnak túl jól. DE. a csaj olyan szinten képtelen gazdálkodni a pénzzel és olyan pofátlanul húz le állandóan másokat, hogy felháborító. egyszerűen nem képes felfogni, hogy mi fér bele neki a keretbe és mi nem. pl. lesz egy kis pénze és akkor rögtön beszabadul egy ékszerboltba és 4-5 ezres nyakláncokat vásárol meg 20ezerért rendel magának táskát. én jobban állok anyagilag, de egy 20 ezres táskát még én se vennék meg, nyakláncra se költenék ennyit. nem azt mondom, hogy ne vegyen magának semmit, de az ember ismerhetné a határait, nem? utána persze sír, hogy még egy mozira se futja neki.. de akkor vegyen csak 6ezerért táskát meg 2ezerért nyakláncot és marad másra is, nem?

én is vehetnék 20-30 ezres ruhákat, csak utána egy kávéra nem tudnék beülni kb. ezért nem veszek olyan drága cuccokat. ha neki ez a határ 10 ezer, akkor ahhoz tartsa magát. meg beszabadul a sparba és a 3x 4x annyiba kerülő diétás hülyeségeket veszi meg, mert ő 'kövér'. utána meg tényleg kb ilyen 100 forintokra ki van számolva a napi kajapénze.


ezen kívül csomószor lehúz engem is, hogy jajj most nincs nála készpénz stb, én meg persze erre jófejmódon adok kölcsön neki, de csomószor nem adja vissza. és úgy csinál, mintha el is feledkezne róla. mert ha mondaná, hogy bocsi, most nem tudom megadni, maradhat még jövő hétig? akkor azt mondanám oké. de érdekes módon mindig megfeledkezik róla.. múltkor is kölcsönadtam neki pénzt, mikor talákoztunk pár hét múlva, sírt a szája, hogy mennyire nincs pénze, de azért beült 1500ért kajálni egy helyre. ha nincs pénzem, veszek egy zsemlét meg valamit hozzá, nem?


tudom, én is hülye vagyok, mert sokszor elnézem ezt neki, mert tényleg szarul áll a családja, az enyém meg elég jól, de itt inkább rról van szó, hogy nagyon nem tud bánni a pénzzel és nem fogja fel, hogy miket nem kéne megvennie. úgyhogy már nem is sajnálom és vissza fogom tőle kérni a pénzem is elég határozottan. szerintetek igazam van?



2016. dec. 17. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

S amit még megtehetsz barátnőként, ülj le vele, és mutasd meg papíron, hogy Te hogy csinálod. Hogyan kell gazdálkodni a pénzzel, mert ezek szerint a szülei nem tanították meg neki...

Csináljatok együtt egy költségvetést, és azt is megmondhatod neki, hogy ha ezek után kér kölcsön, akkor nem fogsz tudni adni, mert neked is ki van számolva minden hétre, hogy mennyit költhetsz...

Tudom, hogy talán gyerekes, de vannak emberek, akiknek meg kell mutatni....

2016. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazad van. Az a gond, hogy a barátnődnek nem lehet mindent ezzel kapcsolatban a számlájára írni, vannak olyan emberek, akik nemistudom... genetikailag képtelenek bánni a pénzzel, jön valami rózsaszín lepel és elfedi a takarékosság szükségét, és megveszi a 20 ezres táskát. Aztán már késő rájönni, hogy ezt megint elkúrtuk.

Radikális megoldás, de be kell osztani a pénzét. HA tényleg barát, akkor azzal tudsz segíteni neki, hogy kiszámoljátok és megállapodtok, hogy ennyinek elégnek kell lennie a napi szintű költségekre, a többit meg elrakod neki.

Ennek az a veszélye (és ez velem is megtörtént), hogy valamikor egy görbe éjjel csöngettem fel a haveromhoz, hogy adjon már a jövőheti pénzből, mert kifogytunk, és még inni kéne :)

Hát a 3. eset után már nem vállalta, hogy megőrzi nekem :D

2016. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"ezen kívül csomószor lehúz engem is, hogy jajj most nincs nála készpénz stb, én meg persze erre jófejmódon adok kölcsön neki, de csomószor nem adja vissza. és úgy csinál, mintha el is feledkezne róla. mert ha mondaná, hogy bocsi, most nem tudom megadni, maradhat még jövő hétig? akkor azt mondanám oké. de érdekes módon mindig megfeledkezik róla.. múltkor is kölcsönadtam neki pénzt, mikor talákoztunk pár hét múlva, sírt a szája, hogy mennyire nincs pénze, de azért beült 1500ért kajálni egy helyre. ha nincs pénzem, veszek egy zsemlét meg valamit hozzá, nem? "


Állj, én is álltam "szarul", de nagyon ritkán kértem kölcsön és azt visszaadtam...Egyik barátnőmet így húzta le egy "barátnője" vagy százezer forinttal, szépen apránként. Az a lány is mindig mondja, hogy nincsen pénze, közben jobb cuccai vannak, mint a pénzes barátnőmnek, és érdekes módon mindig csak akkor "szegény" , amikor vele van, más barátait meg meghívja simán étterembe.

Vigyázz vele, tudom, hogy barátnőd, de ha pénzről és megszokott kényelemről, életszínvonal fenntartásáról van szó, az emberek egy része nem ismer határokat, barátságot.

2016. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Le kell építeni az ilyen "barátokat"
2016. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad van , alapvetően nem neked kell o rola gondoskodnod es pofátlanság hogy lehúz téged :(
2016. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!