Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisztiznek, ha valaki...

Miért hisztiznek, ha valaki kijavítja interneten a másik helyesírását?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, ez a valaki sosem én vagyok, nekem teljesen mindegy, hogy ír az illető, amíg ki lehet következtetni, hogy mit akar mondani. Viszont egy csomószor előfordul, hogy nem nyelvtan-nácik, nem vesszőhibára, hanem mondjuk "muszály"-ra, "el ejtette, meg csinálta", meg ilyenekre biggyesztik oda a kommentjük végére, hogy bocsi, de ezt nem így írjuk. És ilyenkor mindenki azonnal kiakad, de miért?

És most tényleg nem arra gondolok, amikor netes vitában elfogynak az érvek, és "kössünk bele a másik helyesírásába, profiljába, stb", hanem amikor egy normális válasz/érv mellé oda van biggyesztve, hogy a "hejjzet" amúgy egy darab ly.


2017. febr. 27. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
nemm tomm, ezzért kel meg tanulni hejesen irni hogyy ne kösön bel-e senkisem,
2017. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Én sem szeretem ha kijavítják, meg az előttem író is "ezért kell megtanulni helyesen írni" Nem mindenki az utóbbi 5-10 évben végezte a minimum 8 osztályt (olvastam olyat, pl , hogy a komment végén oda írta 65/F-ettől ne várjatok helyesírást!) akik itt válaszolnak! Jobban az idegesít, ha nem a kérdésre válaszol! Na ez bosszant! A kérdésre válaszoljon!!!
2017. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, de a régebben végzettek sokkal inkább rendesen írnak, mint akik nemrég végezték el az iskolákat.


Ha CSAK a nyelvtannal/helyesírással foglalkozik a válaszoló, az tényleg zavaró, illetve akkor is, ha egyértelműen elütésböl adódik a hiba.


Ha a kérdésre érdemben válaszol, és emellett javítja ki hibákat, az érzésem szerint jogos.


Viszont ha valaki képtelen jóformán egyetlen szót is helyesen írni, az szerintem igencsak negatív dolog, ennyire azért illene a saját anyanyelvével tisztában lenni mindenkinek. Aki nem veszi a fáradtságot arra, hogy lehetőleg kevés hibával írjon, az a szememben nagyon igénytelen (vagy nagyon ostoba)

2017. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Szörnyű mennyire nem tudnak írni , nem tudják a magyar nyelvet. Az a legrosszabb hogy még ki is kérik az ilyenek maguknak. Vagy a " bocsi mert telefonról írok", az ékezet nélküliek. Pedig minden telefonba van ékezetes írás lehetőség.

Vagy ez a rövídítés , na ez is borzasztó. Amikor az akváriumot , aksinak becézi.

2017. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nyelvtannácik csak nyelvtancigányokba kötnek bele. Nekem is javítottak már ki valamit, amit észre sem vettem, de mindig rosszul írtam, én mondjuk örültem, hogy akkor a továbbiakban nem csinálok hülyét magamból. Az nem kötözködés szerintem, ha jóindulatúan szólsz, hogy mondjuk tökéletesen mást jelent az "egyenlőre" és ehelyett az "egyelőre" szót kellene ott használni, vagy az ilyesmik.
2017. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Aki megtanult helyesen írni, az nem is tud helytelenül. Sajnos, a mai fiatalok nem tanulták meg a helyesírást. Azért hisztiznek, mert nem akarják elismerni ezt a hiányosságot.
2017. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Egy bizonyos szinten tényleg zavaró,pl.ha egy szem vesszőhibába kötnek bele vagy egy szimpla elütésbe. Az ellenben tényleg nagyon ciki, mikor valaki pl. a j-t és ly-t folyamatosan felcseréli, amikor pedig kulturáltan szólnak neki, még fel is háborodik és rendszerint ocsmány, alpári stílusban elküld mindenkit melegebb éghajlatra. Pedig leginkább csak attól szerettük volna megkímélni, hogy máshol is leégesse magát. Egyébként számomra általános jelenség, hogy akinek ilyen súlyos helyesírási bakijai vannak, az rendszerint fogalmazni sem tud normálisan.

Off

Valaki fentebb írta, hogy azoktól, akik régen jártak suliba, ne várjunk csodát. Már bocsánat, de ez elég sértő rájuk nézve, ráadásul távolról sem igaz!

1. Ha megnézel egy átlagos felnőtt (nem 18 éves!) embert és egy kis tinédzsert, hát hadd ne kelljen már magyarázni, hogy ki az, akinek a töménytelen helyesírási (és stílusbeli, fogalmazási) hibái kiszúrják a szememet.

2.Olyan NINCS, hogy elfelejtünk helyesen írni. Ez nem szögfüggvény meg kémiai kötés stb., amit persze, hogy elfelejt az ember, mivel nincs rá szüksége, hanem olyan dolog, amivel naponta találkozunk. Vagy talán néhány ember soha nem szokott levelet/emailt írni/utcára menni és hirdetéseket olvasni/tévét nézni/internetezni/újságot/munkával kapcsolatos dolgokat/ne adj Isten, könyvet a kezébe venni?

ui:természetesen minden esetben tisztelet a kivételnek, eszemben sincs mindenkit egy kalap alá venni, igenis van értelmesen, normálisan író 13 éves és botrányos 40+-os is.

2017. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

A helyesírási hibák szóvá tétele már a téma offolása. Olyan, mintha szóbeli vitán egyik fél a másik öltözékére terelné a figyelmet. Azért sincs értelme a másik helyesírását kifogásolni, hogy erre nincs jogszabály vagy normatív szabályozás, csak ajánlás.


"Prószéky Gábor, a Magyar Nyelvi Osztályközi Állandó Bizottság elnöke beszédében különösen hangsúlyozta a helyesírás nyelvi norma mivoltát. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a helyesírási szabályzat egyfajta ajánlás, amelynek betartása előnyökkel jár a társadalmi érintkezés során, de nem kötelező."

forrás:

[link]

2017. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
javítom magam: "hogy erre" helyet "mert erre"
2017. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"A helyesírási hibák szóvá tétele már a téma offolása. Olyan, mintha szóbeli vitán egyik fél a másik öltözékére terelné a figyelmet."


Nem, nem olyan. Inkább mintha szóbeli érintkezésnél az összefüggéstelen beszédre hívnád fel a figyelmet.

2017. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!