Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisztiznek, ha valaki...

Miért hisztiznek, ha valaki kijavítja interneten a másik helyesírását?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, ez a valaki sosem én vagyok, nekem teljesen mindegy, hogy ír az illető, amíg ki lehet következtetni, hogy mit akar mondani. Viszont egy csomószor előfordul, hogy nem nyelvtan-nácik, nem vesszőhibára, hanem mondjuk "muszály"-ra, "el ejtette, meg csinálta", meg ilyenekre biggyesztik oda a kommentjük végére, hogy bocsi, de ezt nem így írjuk. És ilyenkor mindenki azonnal kiakad, de miért?

És most tényleg nem arra gondolok, amikor netes vitában elfogynak az érvek, és "kössünk bele a másik helyesírásába, profiljába, stb", hanem amikor egy normális válasz/érv mellé oda van biggyesztve, hogy a "hejjzet" amúgy egy darab ly.


2017. febr. 27. 09:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

"A helyesírási hibák szóvá tétele már a téma offolása. Olyan, mintha szóbeli vitán egyik fél a másik öltözékére terelné a figyelmet."


Nem, nem egészen - ha arra hívod fel a figyelmeet, hogy valahol elszakadt a ruhája vagy összesározódótt, az a hasonló eset, amikor a másikat azért figyelmezteted, hogy ne kerüljön kellemetlen helzetbe.

2017. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is a mai fiatalok nem tanultak meg helyesen írni. És az a gond, hogy szerintem az iskolában sem csinálnak belőle a tanárok különösebb problémát, azért vannak itt felháborodva, ha valaki szóvá meri ezt tenni.
2017. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Most találtam, témába vág:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


tökéletes!

2017. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha gyorsan írok, akkor előfordul hogy akár szavakat totál félre gépelek, nem csak betűket. Látom ezt másoknál is. Van aki oda ír, és kötekedik, helyesírás így meg úgy. Engem nem érdekel, max mosolygok egy jót. Viszont vannak itt akik durván helytelenül írnak, és nem értem mit akart közölni, na annál megértem ha kijavítják. Mert ráfér pár nyelvtanóra.
2017. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Szerintem 2 felé kell bontani ezt a dolgot.


1-1 hibát mindenki ejthet, abba bunkóság belekötni. Az ilyen vitákat általában nem túl értelmes emberek szokták kezdeményezni.


Nekem is volt szerencsém olyan emberhez, akinek leírtam kisregényben a véleményem, az egészből annyit emelt ki, hogy rosszul írtam 1 szót...


Viszont vannak akik tényleg borzalmasan írnak, és szinte fáj elolvasni. 1-1 kérdést, választ a magyar nyelv, meg úgy alapvetően az írástudomány elleni merényletnek lehetne nevezni.

2017. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Van olyan vélemény is, hogy a helyesírási hibák szóvá tétele rasszizmus.


Egy átlagos cigány fiatalnak, vagy egy magyarul beszélő tanult külföldinek (pl. arab/afrikai orvos, külföldi diplomata) sem lesz soha olyan jó a helyesírása, mint egy jobb képességű 12-13 éves magyar gyereknek.

2017. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!