Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zavarában bunkó embert...

A zavarában bunkó embert hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Szégyenlős, ezért nem köszön, nem kapcsolódik be a társalgásba. Nem mer, de ettől még ugyanúgy bunkó, mint aki nem akar. Ha valamit elront, akkor az istenért nem szólna, mert akkor mi lesz, összedől a világ... inkább megpróbálja eldugni, például egy összejövetel alatt például leesett a szendvicséről a főtt tojás, de nem lehajolt érte, mint minden normális ember, hanem megpróbálta beletaposni a szőnyegbe. Kétségbeejtő. Barát, de kezd komolyan elegem lenni. Ha rászólok, csak annál rosszabb. Ha nem szólok rá, azzal támogatom, hogy ez az, legyél csak bunkó.
2017. febr. 27. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Van annak a te barátodnak más kányája is, az az én gyanúm. Lehet hogy szégyenlős, de nem bunkó, hanem egész egyszerűen buta. Beletaposni kaját a szőnyegbe, eszem áll meg ... Illemtan órára vidd, vagy pszichológushoz.
2017. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a barátod, hiszen akkor nem bunkóznád le. Inkább keresnél neki segítséget, és támogatnád, hogy fejlődjön.
2017. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*** Én a helyedbe már úgy megráztam volna mint szódás a lovát, miközben az arcába ordítom, hogy "hülye vagy b .zd+ ?"
2017. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Bunkó a barátod?

No és?

Madarat tolláról, embert barátjáról...

2017. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves? A kor sokat elárul, hogy fog-e még fejlődni. Én is nagyon gátlásos voltam. Kb. 12-13 éves lehettem, amikor az osztálytársnőmnél voltam és édesapja meghívott ebédelni bennünket egy kis kocsmába. Paradicsom leves volt betűtésztával. És illendően mondták, hogy merjek először én. Én meg teljesen lebénultam zavaromban, akkor még szégyelltem enni mások előtt is. Fogtam a merőkanalat és jól bele mertem, kimerve vele majdnem az összes betűtésztát, amit nem akartam és nagyon szégyelltem magam. Rám szóltak, hogy ne az összes tésztát. És feszengve megettem a levest. Nekem nem volt soha olyan szerencsém, hogy egy barát elmondta, volna vagy megértette volna, hogy szorongok, vagy nagyon gátlásos vagyok, engem szimplán csak hülyének nézett mindenki. A barátod nagyon szerencsés, hogy van egy ilyen barátja, aki komolyan segíteni akar neki. Milyen a családi háttere a srácnak? Sokat beszélgess vele, lehet, hogy még neked sem tudott megnyílni őszintén. Szóval az alapoknál kell kezdeni, ha tényleg segíteni szeretnél.
2017. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy van más defektje is. Ebben az esetben tényleg pszichológus a megoldás.

Vagy súlyos szociális beilleszkedési zavar. Ezt lehet nagy empátiával kezelni. Minden elrontott helyzetet megbeszélni vele, nem leordítani a fejét. Közölni vele, mi a helyes megoldás az adott helyzetben. Bár a legtöbb laikusnak nincs meg hozzá sem a türelme sem a megfelelő eszköztára. Tehát érdemes szakemberhez menni vele.

Az a gyanúm, a barátodnál komoly a helyzet. Lehet, hogy autista vagy súlyosan szorong. Mind a 2 helyzet kezelendő. Az autistákat pedig a környezetének kell tudni elfogadni, ők sose lesznek olyanok, mint az egészségesek.

2017. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!