Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne segíteni egy...

Hogyan lehetne segíteni egy olyan emberen, aki képtelen segítséget/tanácsokat elfogadni másoktól az élet bármely területén és emiatt nem fejlődik semmiben?

Figyelt kérdés

Csak annyit fejlődik, amennyire magától rájön a dolgokra.

Ha segítségre van szüksége, inkább egyedül szenved.

Viszont szeretne fejlődni, szeretne több lenni, és ő sem tudja hogy miért fogja el egy hatalmas mértékű idegesség, amikor mások tanácsára, támogatásaira kéne figyelnie. Ilyenkor nyomorultul érzi magát, aki semmit sem ér.

Egyszerűen képtelen az idegesség miatt elfogadni bármit is.


Nem lehet tudni, miért reagál így, de mindig ez van, Próbálkozott sokszor figyelni a másik tanítására, de sosem sikerült neki, mindig szinte felrobbant az idegességtől. Teljesen el van keseredve, hogy miért nem képes normálisan reagálni erre. Nem tudja mit tegyen, hogy higgadtan tudja kezelni azt, amiről nem is tudja hogy miért ideges miatta.


Például: nem használja az internetet ilyen dolgokra, mint más normális emberek, hogy receptet keressen, vagy utánanézzen valaminek (szeretne megtanulni zongorázni, rajzolni,... - de oktatóvideót nézni vagy segítséget kérni soha nem fog), mert akkor arra már nem ő jött rá magától segítség nélkül. A barátjától sem fogad el semmilyen segítséget ugyanezen az ok miatt. Az idegrendszere nagyon gyenge. Ha valamiben egy kicsit is rosszabbul teljesít, vagy valamit véletlenül elront, akkor rögtön magát hibáztatja és egy senkinek tartja magát. Ezen kívül mindenből profi akar lenni, és ha valamiben nem nagyon jó, akkor nyomoréknak érzi magát.


Szerintem sokmindenben tehetséges(zongora, írás, főzés, rajzolás,...), de nem hiszi el. Nem nagyon van benne optimizmus és hajlamos az önbántalmazásra is. Ha vele vagyok, akkor szerintem egy fokkal jobb a helyzet, boldogabb, de ha egyedül van, akkor nagyon gyenge és nagyon maga alatt van és idegbeteg lesz.


A szöveget ketten fogalmaztuk meg.


Nagyon szépen köszönöm, ha ötletetek van, vagy ha valaki tudna segíteni!



2017. márc. 2. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok, azzal a különbséggel, hogy interneten azért utánanézek dolgoknak

Szerintem ne próbáljátok neki segíteni, hiszen egy ilyen embernek ez azzal egyenlő, mintha azt mondanád, hogy "na látom erre sem vagy képes, megcsinálom inkább helyetted hiszen nekem jobban megy"

Dicsérjétek sokat, próbáljátok az önbizalmát erősíteni, és a tudatára adni, hogy szeretitek, mindegy, hogy teljesít

2017. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ebben igazad lehet, de néha muszáj segítenem. Pl én informatikus vagyok és van sokszor van olyan, hogy ő nem tud valamit megcsinálni, vagy csak egyszerűen szívesen segítek magamtól. Én pl jártam egyetemre is és egy tanfolyamot is elvégeztem + érettségire is tanultam sokat, ő viszont csak 11-es, így összesen csak 2 és fél évet tanulta + én sokkal többet éltem is, de ezeket nem érti meg. Meg én mindig utánanézek mindennek.


Amúgy sokat dícsérem és szerintem tényleg tehetséges, de tényleg van olyan (pl minecraft), hogy ő azon is idegeskedik hogy valamire nem jön rá, amit nekem 3 szóba kerülne elmondanom, vagy az interneten is rákereshetne, de ő csak próbálkozik fél órán át, a végén pedig idegbeteg lesz és ilyenkor pl kimegy a szobából és összeesik vagy hasonló. :/

2017. márc. 2. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Hallod ha a minecraft miatt idegbeteg meg összeesik akkor a pchihiátriai eset.
2017. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!