Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden sértés, és bunkóság...

Minden sértés, és bunkóság mély nyomot hagy bennem. Hogyan legyek "érzéketlenebb"?

Figyelt kérdés
2017. márc. 3. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel
2017. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Elvileg van aki azért nem kerül kényelmetlen szituációba,mert a személyisége eleve kizárja azt,hogy kellemetlen szituációba kerüljön...tehát ha már abban vagy,az rég rossz...
2017. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet. Ilyenkor a lehető leggyorsabban megpróbálom elterelni a gondolatainat, valami vidám dologra gondolni.
2017. márc. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ajjaj.

Minden?

Körülbelül mivel szoktak mondani?

Mert általában az a sértés legfájóbb, ami tudjuk, hogy igaz ránk. Pl.: ha csont sovány vagy, és ennek te is a tudatában vagy, pont leszarod ha valaki azt mondja, hogy úgy nézel ki mint egy tehén. Mert tudod, hogy nem igaz.

Ha nem jó az ha minden sértést magadra veszel :/

Vagy ha sértegetnek, szólj vissza, akár durvábban is. Aztán megtanulják, hogy ne csináljanak veled ilyet :)

2017. márc. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*mit
2017. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem minden, de azért elég sok dolog.

Mikor a kolléga tudálékos és fölényeskedő velem. Ha egy férfi azt érezteti, hogy kevés vagyok neki. A néni a tömegközlekedésen, aki áthúzza a lábamon a kiskocsit, aztán úgy csinál mintha én tehetnék róla a puszta jelenlétemmel.

Tényleg néha évekig emlégszem apróságokra. Néha még eszembe jut, mikor az ovodában egy csoporttárs elvette a játékot, amit otthonról vittem, soha többé nem kaptam vissza, pedig ennek már több mint 20 éve.

2017. márc. 4. 09:53
 7/10 A kérdező kommentje:
*emlékszem
2017. márc. 4. 09:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, másnak csak egy,pillanat az egész, és míg én évekig emlékszem egy-egy bántó mondatra, az illető valszeg már rég elfelejtette. Nekem pl. azt tálalják különböző kifejezésekkel a fiú oszt. társaim, hogy bottal se nyúlnának hozzám. Tudom, hogy nem vagyok egy szépség, de azzal is tisztában vagyok, hogy nem vagyok annyira vészes, mint ahogy azt előadják, mégis baromira fáj.
2017. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Ha valaki megsért, gondolj arra, hogy jobb ember vagy, mint ő. A múlton meg nem érdemes rágódni.
2017. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is hasonló beállítottságú vagyok.


olvastam valahol, hogy akiről valóban könnyebben lepereg (nem csak úgy látszik), azt az elfogadó családi környezet párnázta ki, meg egyéb jó élmények régebbről.


ennek alapján arra törekszem, hogy ha már ezért tenni nem tudok, magamnak szerezzek jó élményeket (lehetőleg nem csak egyedül).


azt, hogy tartsd magad jobbnak, nem ajánlom. az ember nem lesz automatikusan jobb és nemesebb attól, hogy őt nézték céltáblának. és úgyis megérzed a szíved mélyén, hogy ez csak kegyes hazugság magadnak.


magaddal törődj.

2017. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!