Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek, tizen-huszonéves...

Van köztetek, tizen-huszonéves aki elítéli a kortásai viselkedését?

Figyelt kérdés
Ti milyen nézeteket vallotok ? Rockerek , skinhedek esetleg ? Hogyan viselitek a többi embert ? Én nagyon nehezen ...
2017. márc. 6. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves van. Azokkal a "kortársaimmal" és nálam fiatalabbakkal nem tudok azonosulni, akiknek az a program, hogy a hétköznap eltelik valahogyan, hétvégén meg a sárga földig isszák magukat. Ezekkel az emberekkel barátkozni sem tudok, annyira eltérő világ.
2017. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok féle ember van és a többség elítéli azt a csoportot, ami nem olyan mint ő. Engem mindig mindenki elítélt, mert metált, rockot hallgattam és éltem haltam a videójátékokért. Bulizás, cigizés, alkohol meg soha nem érdekelt.

Én is valamilyen szinten elítélem a reggelig bulizós, éjjel az utcán részegen ordibálós embereket. Rengeteg ember meg elítéli a könyvkukacokat, akik hobbija a múzeum látogatása.

Mindenki csak a sajátját fogadja el a többit meg, rossznak, bénának, unalmasnak, károsnak stb. tartja.

Nem tartom magamat egyedi hópehelynek, szóval ez az "elítéli a kortásai viselkedését" kifejezés nem éppen helyénvaló, mert nem csak TE vagy az egyedüli a kortársaid közül aki olyan mint te. Mert kortársaid vannak emók is, meg skinheadek, meg ribizlik, meg rengeteg más is. Most akkor mindenkit elítélsz mert nem olyanok mint te vagy?

2017. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as kommentelő!

Tulajdonképpen én az általad megfogalmazott "ribizliket " és a "sárgaföldig iszom magam minden hétvégén, mert ez menő" embereket ítélem el. Úgyvélem, azt a kort éljük, amikor ez a "normális" . És ezzel a kérdéssel pont az volt a célom, hogy találjak "rokonlelkeket" , akik hasonló problémákkal küzdenek , mert jó érzés tudni hogy nem vagyok egyedűl a véleményemmel .

2017. márc. 6. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyvélem, azt a kort éljük, amikor ez a "normális""


Jajjjj.

Te, 30 éve is volt ilyen, csak nem volt netes felület, ahová feltölthették a képeket a bulizók, nem volt ilyen információáramlás. Sőt anno a skinheadek voltak a legtrógerebbek, akiket ismertem...

Másrészt a legtöbb nagy költő, festő, sőt építész (stb.) ilyen bulizós, vadállat életet élt, mégis többet tettek le az asztalra, mint a tivornyázó életmód felett pácát törő szentek.

2017. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindent elítélek. Hisz... van tudásom témáról, eltudom dönteni dolgokat.

Én kevert stílus vagyok.

Jól viselem embereket.

2017. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el a kortársaim. Mindenki azt csinál, amit akar, nem az én dolgom. Még csak le se nézem őket, mert szerintem hlyeség lenne értékesebbnek éreznem magam amiatt, hogy én például nem járok bulizni és szűz vagyok. Nem ez alapján dől el, hogy ki milyen ember. 15/L
2017. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:

Tizen- és huszonéves korban is voltak/vannak olyan kortársaim, akinek elítéltem a viselkedését. Ennek semmi köze viszont az általuk képviselt szubkultúrához, egyéb csoportosuláshoz. Csak a tetteiket nézem, legalábbis most már, felnőttként.

Amit mindig is elítéltem, az a felvágós viselkedés, mert a gazdag szülő mindent alátesz a csemetének. Ez megvan mind középsuliban, mind egyetemen. Aztán amit a saját bőrömön is megtapasztaltam, a gyengébbek, a szegényebb kortársak lenézése. Továbbbá az örökösen dicsekvő, nagyképű egyedeket sem bírom.

Anno több szempontból is benne voltam a többség által lenézett csoportokban, pl. jól tanultam, szeretek olvasni, nem járok bulizni, nem iszom sokat, nem cigizek, csendes vagyok. Szubkultúra tekintetében (metál, rock) nem találkoztam különösebb lenézéssel, talán azért, mert kamaszként hajlamosabbak erre a kortársak és pont abban az időszakban az iskola korlátozta a megjelenésünket. Néha beszóltak az állandó fekete ruháimra, de az osztályfőnökömtől jött a beszólások zöme (aki ugyebár bőven nem volt kortársam). Mire kikerültem onnan és már nyugodtan lehettem extrémebb, az engem körülvevő környezet is lecserélődött, az egyetemen a kutya sem nézte, hogy hétköznap ki miben ül órán.

2017. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!