Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » De miért kell ennyire itélkezn...

De miért kell ennyire itélkezni? Tudtommal az az isten dolga.

Figyelt kérdés
A kūlső és egyebek mellett ott van a tudás ami ha valakinek kevés akkor az nagyon sebezhető lehet.Valaki rosszul válaszol valamire kinevetik,gúnyolják kūlönböző sértegetésbe kezdenek az emberek nem nézve azt hogy nem létezik "mindentudó"tökéletes ember.Ezzel nem a butaság mellé akarok állni.De a mai társadalom azt nézi mindenkiben hogy ki mennyire eszes,az addig rendben is lenne de attól még a gyengébbeket nem kène azért megvetni mert kevesebb ismeretūk van,lehet hogy másvalamibe jók.Lehet mérgelődni hogy mit osztom az észt meg már milyen kérdés ez stb de ebbe akkor is van igazság.Lehet attól még valaki gonosz mert okos de ugyanugy lehet jóember egy buta és fordítva is!Nyilván a szép élethez ész kell többnyire hiszen minél több van az ember annál jobban tudja alakitani a sorsát,a tudás hatalom ez igy van,de ne nézzūk már le a gyengébbeket inkább segítsūk őket ha jóindulatúak.Szerintem a jóság sokkal fontosabb mint a tudás.
2017. márc. 7. 21:53
 1/5 Fon válasza:
Kár,hogy nem mindenki így gondolkozik mint te,nem itt tartana a világ...
2017. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Remélem fordítottan is így látod és nem gondolod azt, hogy csak mert valaki eszes már egyből lenézi a butákat vagy mert gazdag a szegényeket.
2017. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, viszont a tudásnak is több szintje van. Amiről most te beszélsz az a lexikális tudás, ami valóban nem kell ahhoz, hogy jó ember legyél, de bizonyos "tudás" ami inkább mérlegelő képesség, vagy következetesség, lelkiismeret szükséges még a legalapvetőbb szinteken is. Sajnos vannak emberek akikben ez nem található meg. Ez szomorúbb, mintha valaki nem tudna mondjuk fejből gyököt vonni, vagy nem tudja kívülről a II. VH. minden eseményét időrendben.
2017. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Túl kéne lépni a dedós "nemítélkezheccmeraszontam'" szinten és neki kéne állni gondolkozni.

Ha valakiről elakarom mondani a véleményem, legyen az akár pozitív, akár negatív, jogom van hozzá. Az egyik alapvető jog a szabad véleménynyilvánításhoz való jog. Ha valakit elítélek, akkor elítélem. Ennyi. Ezzel nem történt semmi rossz. Nem lett se több, se kevesebb a világ.

A gúnyolódás és sértegetés NEM egyenlő azzal, hogy valaki elítél valakit.

#3-assal egyetértek. Pl. ha valaki nem tud ilyen vagy olyan matematikai dolgokat, azzal nincs semmi gond.

2017. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy nem mondhatod el a véleményed persze bárki elmondhatja kivéve sajnos aki annyira el van nyomva hogy nem meri stb.Itt azt akartam kiemelni hogy mocskos dolognak találom ha valakit kinevetnek megszólják mert nem tud valamit mimor ők sem tökéletesek,sajnos sok ilyet tapasztaltam másokon és magamon is dehát a világ nem változik és énsem tudom megváltoztatni.A lényeg hogy nem kell magunkat kevesebbnek érezzūk mert más jobb nálunk valamikbe szerintem.
2017. márc. 8. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!