Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok tényleg ennyire...

A magyarok tényleg ennyire szeretnek ítélkezni és másokat bírálni, megsemmisíteni?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok és egy kutatás céljából kiírtunk három megosztó kérdést, amiben az emberi reakciókat,empátiát és a vélemény kulturált módjának kifejezését vizsgáltuk. Átlagban tíz emberből kettő (!!!) volt az, aki a fent felsorolt segítőkész viselkedés-formának megfelelt, a többiek trágárul nyilvánultak meg és elsődleges céljuk a másik személy elítélése,megszólása volt.

Kicsit elszomorító lett ez az eredmény. Mindenki vonja le a tanulságot és ne feledjétek, senki sem tökéletes! :)



2016. jún. 22. 23:58
1 2
 1/12 Inessential ***** válasza:
91%
És más országok felméréseivel mi van?
2016. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Most egy noname internetes oldalon mit vársz, ahova az emberek nagy része poénból, és szórakozásból irogat?
2016. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Crisopher ***** válasza:
93%
És kutatóként nem tudod értelmezni a felmérés eredményét?
2016. jún. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Be is tudod ezt linkelni?
2016. jún. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akit érdekel, írjon privát levelet :) köszönöm!
2016. jún. 23. 00:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Felteszel egy kérdést, aminek láttad a kutatását és tőlünk várod el, hogy igazoljuk a kutatást? Vagy mi a célod?

A kérdések nélkül, a mintavételezési adatok nélkül, mégis mit mondjunk a kutatásodról? Milyen eredményeket vonjunk le? És mitől elszomorító az eredmény? Mert neked nem tetszett?

2016. jún. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem a magyarok ilyenek, hanem a GYIK-en vannak bunkók, illetve a vérpistikék ide jönnek kapálni az egyszeművel, meg trollkodni, mert nincs jobb dolguk. De értem mire gondolsz. Amúgy írtam neked privátot.
2016. jún. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
ez is valami bölcsész büfészak lesz...
2016. jún. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha lehetne pozitívan értékelni a kérdéseket, akkor én a Tiedet most díjaznám.

Nem lep meg az eredmény, de ugyanakkor engem is elszomorít.


Az van, hogy az emberek többsége egyre intoleránsabbá válik az őt érő atrocitások, sérelmek hatására. Senki nem akar változtatni, inkább a saját egóját erősíti szemben a többi ember viselkedésével. Ez oda fog vezetni, hogy kihal az empátia, és azok az emberi értékek, amelyek miatt civilizált európai népnek mondhatjuk magunkat. Mindenki mindig elégedetlen a jelenlegi helyével, de hálát adhatnánk amiért ide, és nem egy mélyszegény afrikai országba születettünk, ahol rendes orvosi ellátás sincs, vagy egy iszlám területre, ahol mindenre az erőszakot választják megoldásképp.


A civilizációt csak megfelelő intelligenciával rendelkező emberek tudják fenntartani. A tolerancia pedig elengedhetetlen az intelligens ember gyakorlatban megnyilvánuló személyiségéből.

2016. jún. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk tetszik, ahogyan itt is néhányan igazolták a kutatás eredményét, pl. a büfészakozással. Sok itt a gazdasági informatikus bankár, mindig mondom én.


Érdemes egyébként, ha az ember empirikus, tulajdonképpen internetes verziójú fókuszcsoportos kutatást csinál, megnézi a korábbi szakirodalmat, kutatásokat, mert nincs új a nap alatt.


itt egy 5 éves kutatás az intelligencia-szintünkről, itt nem vagyunk rosszak: [link]


itt van a toleranciánkról, ahol nagyon rosszul szerepelünk viszont: [link]


ebben pl utolsók vagyunk: Tolerancia az internetezők és nem internetezők között az európai országokban (átlagok).

2016. jún. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!