Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak jó anyagi körülményekkel...

Csak jó anyagi körülményekkel lehet magad jól érezni?

Figyelt kérdés
Szerintetek muszáj a jó anyagi körülmèny ahhoz hogy jól èrezd magad? Régebben elég kevés pénzem volt, nem is éreztem magam jól, mióta sokkal jobban állok anyagilag a közérzetem is jobb. Pedig azt mondják a pénz nem boldogít. Oké, önmagában nem de nélküle ki tud boldog lenni?
2017. márc. 8. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem a pénzhez való hozzáállás a lényeg!

van rokonom aki jól keresett 3 gyerek apja és állandóan csak kattog a pénzen, amikor jól keresett az sem volt elég, mindent "felesleges kiadásnak" látott...


megfelelően kell beosztani a pénzt! én 74e Ft keressettel is ugyanúgy költöttem, mint most, nem gondolkodtam, hogy vajon ehetek e csokit, alapból úgy osztottam be a pénzem, hogy az ilyen "luxusokra" mindig legyen...

most jóval többet keresek és így is kb 80-120 között költök, de magamra vettem pár anyagi terhet extrába, mert megtehetem, simán 50-80 között tudnék maradni!

csak én nem stresszelek, nincsenek óriási igényeim, sőt! én élveztem amikor 74 ezer mellett beosztottam a pénzem, most, hogy sok pénzem van, így már nincs meg az a "de ügyes vagyok jól osztottam be" érzés...


24F

2017. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Boldogít, csak nem lineáris görbével írható le az arány.
2017. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pénz hiánya kifejezetten idegesítő tud lenni, de egyedül a pénz, vagyon kevés a boldogsághoz.Ha nincs egészségem, békességem, nem boldogok a szeretteim, nincs kivel megosztanom az élményeimet, akkor a pénz, a jólét sem tud boldoggá tenni.Viszont ha a felsorolt dolgok megvannak, akkor a pénz is mellékes.
2017. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legszebb időszakom a kolis évek voltak, amikor konkrétan nem volt pénzünk wc-papírra (se), mindent a lehető legcsóróbb, legalpáribb módon oldottunk meg (a hajszárítóval készített pirítóskenyér az egyik személyes kedvencem), Dankót ittunk, ha alapoztunk bulizáshoz, és volt, hogy a vonatjegyre a szintlakóktól kalapoztunk össze. Szóval szerintem nem muszáj.

Persze így, hogy már megszoktam egy életszínvonalat (és vannak edényeim, meg wc-papírom :D ) már nem esne jól megint visszamenni oda, de azok a hülyülések a haverokkal nekem többet értek egy mostani fullos vacsoránál, meg egy új ingnél.

2017. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most ha havi 100.000 forintért dolgozol 10-12 órát, az nyílván eléggé megakadályozza a boldogságot.

De ha van annyi pénzed, amiből kijön a lakhatás, kaja, számlák, s 1-2 "extra", kicsi "zsebpénz", meg megtakarítás, azzal már érezheted jól magad, ha a boldogságot 1-1 jó könyvben, vagy 1-1 jó buliban/beszélgetésben a barátokkal, 1-1 jó filmben, egy jó fociban a haverokkal stb.. megtalálod és nem sóvárogsz a 6-os BéjeMWé után, s kuporgatod a pénzed és nyomorogsz mellette. (ez csak példa :) ).


Szóval eléggé tőled függ hogy mikor tudsz boldog lenni, egy darabig boldogít a pénz, mert nyílván nyomor az élet minimálon, de utána magadban kell "megkeresd" a boldogságot, én úgy gondolom hogy pl. havi 600.000 forinttal, lakással, és jó munkakörülményekkel tudnék olyan boldogan élni mint Bill Gates, szóval hogy már 0,5-1-2-3 milla felett havonta nem biztos hogy a több pénz arányban lesz a boldogsággal. Azalatt igen, mert több pénz egyenlő a kisebb nyomorgással.

2017. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A természeti népeknek van egy ágyékkötőjük meg egy szalmakajibájuk, és sokkal vidámabbak kiegyensúlyozottabbak mint nyugaton a sok milliárdos .
2017. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem boldogít.

Nem azért tanultam ennyit hogy most Németországba ne keressem szarrá magam.

8 ezer euró havonta.

Sokkal boldogabb az életem.Itt az emberek nem néznek különcnek a magas fizetésem miatt M.o-n menne a pletyka.

Szinte bármit megvehetek ami kell, meg is dolgozok érte.

Rosszul érzem magam bárhova beülhetek, nyaralni elmehetek, barátaim szerencsére vannak, 1-2 nagyon közeli nekik végtelen hálás vagyok, és sok "kisebb" van akivel a buli jó, van akivel a kávés beszélgetések stb.

Nagyon jó az élet így.

Pénz nekem mindenbe segített.

Hálás vagyok magamnak, hogy ezt mint én állítom elő és nem kell hozzá gazdag férfi akitől anyagilag függenék.

2017. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!