Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Biztos hogy elkényeztett lesz...

Biztos hogy elkényeztett lesz a gyerek, ha nagyon sok zsebpénzt kap?

Figyelt kérdés
Egyetlen gyermekünk van, a fiam, aki most 17 éves, középiskolás. Van saját bankszámlája, amire kb havi 70 ezer ft-ot utalunk neki. De nem gondolom, hogy hülyeségre költené. Sportol, eleve az edzés havi 15 ezer ft neki. Ezen kívül ebből veszi magának a bérletét (3450). A maradékból meg mikor mit, néha beülnek enni valahova, kozmetikum/illatszer, sportoláshoz is van hogy kell valami új eszköz/felszerelés,ebből megy néha bulizni vagy moziba, stb. Iskolába itthonról visz sokszor enni mert hazafelé a boltban minden nap veszek olyat amit el tud vinni, vagy csinál magának szendvicset, de azért költ a suli büfében is erre arra néha. Ruhákat is ebből vesz magának néha, bár azt van, hogy kap is. A nyári szünetetben legutóbb végig dolgozott önszántából, azt a pénzt el is rakta szinte mind, meg ebből amit tőlünk kap is mindig marad neki a számláján. Mi ezt normálisnak érezzük, egyszerűbb mint mindenre naponta/hetente adogatni neki a pénzt, hol erre hol arra. De már több szülőtől is hallottam itt-ott, hogy ő nem ad a gyereknek sok zsebpénzt, mert elkényeztett lesz a gyerek. Én nem gondolnám egyáltalán, hogy az én fiam az lenne. :( Szerintetek ebben van igazság? Tényleg ezen (is) múlna?
2017. márc. 9. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Looooooool, anyám havi fizetése van max 70k, pedig 5x8 órában dolgozik szakközépiskolás végzettséggel.

17/F

2017. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem lesz az, ha normális dolgokra költi. Inkább megtanulja beosztani a pénzt. És ha van lehetőség ennyit adni, akkor szerintem semmi baj nem származik belőle, tényleg mindegy, hogy egyben odaadod e vagy darabonként adod neki oda amire kell igazából. Mondjuk nekem még nincs gyerekem.
2017. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Első: a középiskolai végzettséggel levő garantált bérminimum teljes munkaidőben 107.870 ft már január óta, szóval tuti nem 70-et keres, vagy ott akkor valami nem oké.
2017. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

#3

4 órában van bejelentve.

2017. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Jajj, mikor tanulják már meg azemberek, hogy a minimálbér és a tényleges fizetés két külön dolog Be van jelentve jó esetben és kap amit kap, a papírt meg aláíratják vele minden hónapban, vagy ki van rúgva.

Szakmámban dolgozok, de én is csak a sima minimálbért kapom, mert segédmunkásnak vagyok felvéve. Csak így voltak hajlandóak, én meg kénytelen voltam, mert máshol nincs munka. Így lett a 107 ezerből 84 vagy mennyi. És meg se mukkanhatok egy szót se, nem is teszem, mert csak magammal csesznék ki, keresem a jobb munkahelyet folyamatosan... Már az is egy nagy kincsnek számít, hogy 8 órában dolgozok és annyira vagyok bejelentve, nem 4-re meg 6-ra.

Nem mindenki vagy így nyilván, de azért eléggé jellemző ez a felfogás a munkahelyek nagy részén.

2017. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!