Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szemét az az ember, akit csak...

Szemét az az ember, akit csak a lebukástól való félelem tart vissza bűncselekmények elkövetésétől?

Figyelt kérdés
2017. márc. 10. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem lennének büntetőjogi törvények

akkor elszabadulna minden.Így,hogy szabályozva van a legtöbb embernek fel sem merül a bűnözés.A háború alatt a káoszban a szomszédok rabolták el az értékeket azokból a lakásokból ahonnan elvitték az embereket Hogy szemetek voltak-e?

Szerintem igen.

2017. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Tegye fel a kezét az aki tudja hogy nem kap büntetést és nem rabolna ki egy bankot!! Akkor én is szemét erkölcstelen aljas ember vagyok. De szerintem mindenki aki nem ezt tenné hazudik.
2017. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha mindenkinek kedve támad törvényt szegni, ezért van a pénz-és börtönbüntetés, hogy kordában legyenek tartva az emberek. Miért lenne ettől szemét? Van akit semmi se tart vissza a bűnözéstől.
2017. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Az. Hát az már maga a megtestesült gonosz. Én is nélkülözök, kénytelen vagyok lemondani egy csomó mindenről, de meg sem fordult még ilyen a fejembe soha, hogy bűncselekményt kövessek el. xD
2017. márc. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen bűncselekmények.


Aki mondjuk LSD-zne, az nem hiszem, aki kirabolná az embereket, az igen.

2017. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Két féle ember van ,akit a törvények tartanak vissza ,a másikat meg a gyávaság . Volt is valami ilyen film,hogy 1 napig leáll a rendőrség minden évben és bármit lehet csinálni következmények nélkül. Volt is ám öldöklés, és kb ez a valóság. Nem emlékszem a címére ,annyira nem volt jó :)
2017. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Az 1#versenyző vagyok.A bűnözők pontoztak le?Vagy a gyávák?
2017. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Igen, -- de az még szemetebb, akit ez sem.
2017. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

A kommenteket elnézve kevéssé csodálkozik el az ember, hogy milyen hitvány világban élünk.

Igen, aljas az az ember, akit csak a büntetés tart vissza a bűnözéstől. Egy mentálisan egészséges ember ugyanis rendelkezik empátiával, azaz van BŰNTUDATA. Persze extrém élethelyzetekben vagy nem túl súlyos következményű cselekedetnél még érthető, akár el is fogadható. De akit csak a dutyiba zárás tart vissza attól, hogy kiraboljon vagy megöljön valakit, az igenis egy szemét alak, és én személy szerint távol tartanám magam tőle.

2017. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9: A bűntudat a tett elkövetése után jelentkezik, de mindegy.. Szerintem mindenki volt már olyan élethelyzetben, hogy legszívesebben jól megtépett volna egy adott embert, aki meg is érdemelte volna, de nem tette, mert vannak szabályok. Ha soha senkinek nem jutna eszébe bűnözni, nem kellenének törvények, mindenki élne szabadon, hisz úgyse történne semmi. De időnként mindenkinek lenne kedve valami olyasmit csinálni, ami tilos, ez nem egy hú de borzalmas dolog. Ilyen az emberi természet. Ezért kellenek a törvények.
2017. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!