Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire igénytelenek?...

Miért ennyire igénytelenek? Vagy csak szerintem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok "kötekedő",pláne nem okoskodó! Az sem zavar ha becsúszik egy két hiba.. Na de az,hogy a fiatalok " fele" (nyílván kevesebb..) (remélem,hogy nyílván kevesebb) ékezetek nélkül ír állandóan mindenhova,az valahogy mostanában egyre jobban bosszant! Tényleg ennyire lusták az emberek? Pár másodperc és "a-ból á-lesz".. Nemár! Csak engem zavar ez?? Az is lehet,hogy öregszem,és egyre negatívabb leszek.. :/


23F


2017. márc. 14. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Az ember alapból ilyen, most miért írjak ékezettel, amikor ékezet nélkül is megértik, nekem gyorsabb, kényelmesebb, és nincs semmi hátránya.

Mondom ezt úgy, hogy én megrögzött ékezettel író vagyok, még telefonon is, annak ellenére, hogy sokszor egyszerűbb volna lehagyni.


Engem nem zavar, hiszen eltudom olvasni. :)

2017. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Mobilon én se vagyok hajlandó ékezetet írni, idegrohamot kapok attól amennyit várni kell rá. Már befejezném a fél mondatot de még mindig az "á" betűt kell nyomnom, no thanks.
2017. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

A nyilván rövid i-vel írandó, csak ha már háborogni akarsz 1. 2, sokszor beszélgetek mobilos appon keresztül és 3x annyi szöveget leírok ékezet nélkül, mint ékezettel, maximum oda teszem be, ahol nem egyértelmű, de ritka az ilyen. Tudod a modern emberi agy képes az ékezetk nélkül is tökéletesen érthetőre összepakolni a szöveget.

Amúgy meg nem öregszel 23 évesen, ahogy én sem 26 évesen, csak valamiért roppant savanyú és ráérős vagy, hogy ilyenen pörögsz.

2017. márc. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Engem sem zavar, ha így írnak. (habar en magam soha nem irok ekezet nelkul)
2017. márc. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Érthető a lényeg vagy nem? Onnantól számomra mindegy, hogy v vagy w, esetleg a vagy á, komolyan, főleg interneten sokan nyomatják a nyelvtani hadjáratot, hogy jajj sokan hogy írnak... pedig a lényeg, hogy lehet érteni mit akartak írni, onnantól meg mind1.
2017. márc. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
50%

Sok esetben én sem írok élvezetet. Egyszerűen baromira lelassítja az írást. Főleg hogy legtöbb esetben kikapcsolom az automata korrigálást is mert csak idegesít.


Számomra a legjobb megoldás az Xperia billentyűzet volt, ott voltak teljes ékezetes karakterek.

2017. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem öregszel. Valóban igénytelenség. S aki önmagával szemben igénytelen, az nem fest jó képet magáról.
2017. márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Engem is zavar, sokszor félreérthető, mert van, amikor ugyanaz a betűhalmaz ékezettel és ékezet nélkül is értelmes szó... csak éppen baromira mást jelent. Jó, az is igaz, hogy a szövegkörnyezet általában segít a megfejtésben, de így is lassítja a folyó olvasást, hogy minden harmadik szónál pluszmunkával terheli az agyat. Persze azoknak mindegy, akiknek amúgy is döcögősebb az olvasás, de a többségnek ez olyan olvasási élményt nyújt, mint egy széles, szépen aszfaltozott útról letérni egy kátyúkkal és egyéb akadályokkal teli útra. Ha muszáj, végigmegy rajta, de ha lehet, inkább elkerüli.
2017. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!