Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az anyja/nagymamája egészségtelenül főz (ött)?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy a húsok mindig bő olajban/zsírban, rántva készülnek. A főzelékek lisztesek, a rizs, makaróni alján ottmarad az olaj, a levesek tetején szintén. Vagy ez csak szerintem egészségtelen?

2017. márc. 19. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Én mamám is ilyen, de, ha egészségesebben akarok étkezni, akkor még én vagyok a hülye. :D
2017. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

a magyarok többsége így főz, csak szólok.

az meg, hogy mi egészségtelen relatív...a szennyezett levegőt is belélegzed, a génkezelt zöldséget is megeszed, ráaadásul szennyezett talajban van...a hús amit megeszel...az állatokat tömik mindennel, hogy minél előbb nőjön. akkor mi egészséges???

2017. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Az egyik mamám így főz sajnos, egészségtelen nagyon. Plusz az anyósom is így főz. Mindkettőnek tipikus érrendszeri problémái vannak.
2017. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

Sem a rántott húsok, sem a lisztes(rántásos) főzelékek, a zsíros húsleves, a szalonna , fehér kenyér nem egészségtelen. Egyiknek sem kell zsírban úszni. Csak újabban találták ki, hogy ezek egészségtelenek. Csak a forgalmazóknak jelentenek hasznot. Minden kutatót egy cég bíz meg, és olyan véleményt vár el, ami a cégnek kedvező. Sokan bedőlnek ezeknek a reklámoknak.

Nagyanyám is régimódon főz, és alig várjuk, hogy meghívjon,ha elmegyünk látogatóba, hogy ehessünk egy jó ízű ételt.

2017. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
21:50 De, egészségtelen, biológusként dolgozom, tudok erről egysmást
2017. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
8%
Lehet, hogy biológus vagy, de akkor hogy hogy egészségesek a 80-90 évesek. Ha csak azt ennénk, ami állítólag egészséges, és azt nem ,ami egészségtelen levegőt sem vehetnénk. Illetve 4-5 évenként változtatnánk asz étrendünket.
2017. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Egyetlen egészséges 80-90 évest sem ismerek.Fél lábbal a sírban vannak, egy kezeden össze sem számolnád, mennyi bajuk van.
2017. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy "ismerősöm" sincs, aki 80 éves lenne. Minden idősödő rokonom, aki így étkezik kivétel nélkül magas vérnyomással küzd. Olvass utána mi ez, mi okozza és hogy mit okoz. Ha már ott vagy az internet elött olvassd el mi az a koleszterin, trigliced, telített zsírsav, cukorbetegség, magas vérnyomás, szív-és érrendszeri betegséges, szívroham, stroke, atherosclerosis és még sorolhatnám, ami mind attól van, amit te médiafogásnak tartasz. Jah és attól még nem egészséges az a 80 éves ember, akit te futólag látsz, mert nem rohan utána a kaszás, de nem látsz bele, lehet hogy éppen akkor száguld a vérrög az agya felé
2017. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az én anyám is nagyon zsirosan főz, meg nagyon sok fűszert is használ. Épp tegnap volt egyébként lasagne és néztem is, hogy miután megettem egy adagot, vagy egy fél evőkanálnyi olaj ottmaradt a tányéromon :/
2017. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egészségtelenül és rettenetesen, csakúgy, mint a legtöbb magyar az utóbbi 150-200 évben. Anyám legalább zsírt nem használt soha, de menzaminőségben főz, ezért kitúrtam a konyhából. Biztos vagyok benne, hogy a mostohanagyanyám főztjét már az inkvizítorok is használták vallatóeszközként.
2017. márc. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!