Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az anyja/nagymamája egészségtelenül főz (ött)?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy a húsok mindig bő olajban/zsírban, rántva készülnek. A főzelékek lisztesek, a rizs, makaróni alján ottmarad az olaj, a levesek tetején szintén. Vagy ez csak szerintem egészségtelen?

2017. márc. 19. 21:21
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Anyósom főz úgy, hogy az egy kész merénylet. Minden leves tetejéről kanalazni lehet a narancssárga zsírt, minden lisztes, rengetegszer van "tészta tésztával". Én egyáltalán nem vagyok ehhez hozzászokva (mi nem így főztünk soha otthon), és utálok nála enni, mert én vagyok a hülye, hogy ezt nem eszem meg, vagy, ha keveset eszem belőle.

Nem szeretnék sem úgy kinézni, sem olyan egészségi állapotban lenni, annyi idősen, mint ő, meg a férje.


Mivel már nem arról szól az ember egy napja, hogy kimegy szántani a földekre napi 8-10 órára, és ezért magas kalóriatartalmú, több órára eldugító ételekre van szüksége, hanem a magyaros konyha ilyen jellegű ételei a mai főleg irodai, ülőmunkát végző emberek esetében sokkal nagyobb kockázatot jelentenek, mint régen. Elhízás, érrendszeri problémák, epebetegségek stb. nagyobb eséllyel alakulnak ki így. Csak ennyi a baj.

Mára gyökeresen megváltozott az életmód, és egyáltalán nem hülyeség változtatni az étkezési szokásokon, vagy legalábbis ÉSSZEL felülbírálni azt.

2017. ápr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!