Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon aránytal...

Csak szerintem nagyon aránytalan az, hogy az emberek 8 órát dolgoznak pusztán a megélhetésért?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember,aki napi 8 órát dolgozik(mondjuk 8-16ig),az kb reggel 6kor felkel.és 17 órára ér haza.


Ezzel már el is ment 11 óra az életéből/nap.


Aztán kb marad olyan 4-5 óra mindenre,ha aludni is szeretne legalább 8 órát az ember,hogy működjön csak a fizikai teste.


Ebben a 4-5 órában intézzen el mindent.

Egyen,zuhanyozzon,wc-re menjen,sportoljon,stb...


Jó,ha marad naponta 1 óra üres idő.


Aztán ott a hétvége,amikor takarítani is kell,és az emberek annyira elfáradnak,hogy már nincs is kedvük semmilyen programhoz,társasági élethez.


És mindezt azért,hogy befizessék a sárga csekkes szörnyeteget.


Ez lenne az élet?

Pusztán ennyi?


Ennyi munka kell ahhoz,hogy az ember fizikailag fenntartsa a testét?


Nem durván aránytalan ez?


2017. márc. 20. 16:52
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
37%

Akkor másik munkát kell keresni, átképzéssel, ha a vonatkozó terhelést nem bírják.


De ahogy látom, te csak a magad igazát akarod igazolni.

2017. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tesz jót egy embernek mentálisan, ha élvezi a munkáját! Az a kiteljesedés egyik szelete.


Nem csak a nihil meg a robot létezik.

Te hány éves vagy?

2017. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Ha a másik munkánál ugyanúgy 8 órát kell dolgozni,az csak tüneti kezelés.

Idővel azt is megunod.

És csak azt látod,hogy megint napi 8 órát töltesz egy helyen,korlátoznak téged,és stressz alá helyeznek,azért,hogy másnak is felkelj és bemenj megint átélni ugyanezeket.


Ha napi 4-6 óra lenne,még azt mondanám arányos lenne.

Mert akkor mondjuk hétköznap is jutna idő takarítani,vagy egy munkanap után még elmehetnél valahová kikapcsolódni,nem csak feltétlen hétvégén..

2017. márc. 20. 17:20
 14/47 A kérdező kommentje:
28 vagyok..
2017. márc. 20. 17:20
 15/47 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem ugyanaz. Egy élvezettel végzett munka nem fáraszt ki teljes állásban ilyen szinten, hanem rengeteg ad, feltölt. Mint a sport: sok energiát elvesz, de rengeteget ad is.


Ha neked részmunkaidő kell, azaz csak annyi a szempont, hogy kevés órát dolgozz, akkor válassz olyan hivatást, amiért adnak annyit a munkaerőpiacon, hogy elég legyen a részmunkaidő.

2017. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
50%

Ma már feltetted ezt egyszer, válaszoltam is rá az utolsó kommentemben.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Nagyon szarok a kifogásaid, ezt a kérdést elolvasva szerintem egész egyszerűen lusta vagy.


"nem csak arról van szó mennyire szereted a munkádat,mert teljesen más valamit hobbiból űzni vagy a munkahelyi stressz hatására,pl teljesítménykényszer,határidők,stb."


Engem pont motiválnak a határidők, marha jól kezelem a stresszt (értsd: szinte teljes egészében lepereg rólam), elég autonóm pozícióban dolgozom, tök jól bánik velem a cég, korrekt a főnököm és a kollégáim is, na ilyenkor mi van? Kiégni meg nem tudok, mert folyamatosan fejlődöm, tanulok, helyezkedem, szintet lépek és még mindig örömet okoz, évekkel később is. Ha meg esetleg kiégek, még mindig van nyolcvan másik dolog, amit szívesen elkezdek csinálni vagy ezer másik cég, akihez mehetek környezetet változtatni.


Napi 8-9-néha több óra mellett pedig simán röhögve belefér a főzés, takarítás és szociális élet is, sőt, még a hobbimra és van időm is, pénzem is. Persze nyilván könnyebb itt rinyálni azon, milyen szar az élet, mint fejleszteni magad (akár olyan munka felé, amit szeretsz, akár olyan munka felé, amiből részmunkaidőben is megélsz, akár otthon végezhető munkák irányába), vagy nem hagyni magad belesüppedni a kis megszokott, kényelmes fosba.. De az ilyen meg is érdemli, ha szenved.

2017. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is aránytalan. Normális gépesítéssel, átgondolt termeléssel, normális képzésekkel simán megoldható lenne a napi 6 óra is. Mindjárt kevésbé lenne megterhelő a munka.

Nekem sem jön be a napi 8 óra, ezért aránylag könnyebb pálya felé mentem és olyan felé, amivel idővel tudok valami mást és sajátot is csinálni. Olyat, ahol én osztom be a munkaidőm.

Könnyű mondani, hogy az ember képezze magát tovább és lépjen előre, de a gyakorlatban nem megy ez olyan könnyen. Felénk pl. tök felesleges és használhatatlan OKJ-kra adnak támogatást. Normális képzés mellett melózni kell.

Ha valaki élvezi a munkáját, akkor valóban nem ég ki. De szerencsésnek kell lenni, hogy valaki élvezze, lehetősége legyen és eleget is keressen.

2017. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Nem én írtam ki az előző kérdést...
2017. márc. 20. 17:54
 19/47 A kérdező kommentje:

16-os lehet téged doppingolnak a határidők.

De nem mindenki ilyen.

Sok ember szorongást,kényszert érez ezekkel kapcsolatban,talán ők vannak többségben.


Lehet,hogy te beletartozol abba a 10-ből 2 emberbe,akinek ez tökéletes,de akkor a kérdésem nem rólad szólt..

2017. márc. 20. 17:56
 20/47 A kérdező kommentje:

Én nem tervezek így élni.

A kérdés nem is rólam szólt,hanem úgy általában az átlag emberekről.


Én nem fogok,nem is tudok beállni ebbe a sorba.

2017. márc. 20. 17:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!