Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon aránytal...

Csak szerintem nagyon aránytalan az, hogy az emberek 8 órát dolgoznak pusztán a megélhetésért?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember,aki napi 8 órát dolgozik(mondjuk 8-16ig),az kb reggel 6kor felkel.és 17 órára ér haza.


Ezzel már el is ment 11 óra az életéből/nap.


Aztán kb marad olyan 4-5 óra mindenre,ha aludni is szeretne legalább 8 órát az ember,hogy működjön csak a fizikai teste.


Ebben a 4-5 órában intézzen el mindent.

Egyen,zuhanyozzon,wc-re menjen,sportoljon,stb...


Jó,ha marad naponta 1 óra üres idő.


Aztán ott a hétvége,amikor takarítani is kell,és az emberek annyira elfáradnak,hogy már nincs is kedvük semmilyen programhoz,társasági élethez.


És mindezt azért,hogy befizessék a sárga csekkes szörnyeteget.


Ez lenne az élet?

Pusztán ennyi?


Ennyi munka kell ahhoz,hogy az ember fizikailag fenntartsa a testét?


Nem durván aránytalan ez?


2017. márc. 20. 16:52
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Nézd,engem nem érdekelnek,ha jönnek feszes 20 évesek az sem.


Nekem az elsődleges,hogy én legyek az első,és egy 20 éves nem igazán tudja érzelmileg sem azt megadni,amire a másik vágyik intellektuálisan.


Nem olyan az illető,aki a szexre megy,már rég kiment abból a korból,kiélte magát.

És ne gondold,hogy az első jöttmenttel összejönnék csak azért,hogy támogasson.

Pedig lett volna rá jelentkező bőven,csak olyannal én sem lennék ilyen kapcsolatban,akinél csak egy sorszám vagyok a sorban.

2017. márc. 20. 18:14
 32/47 anonim ***** válasza:

29-es vagyok. Igen, kell a szerencse. A szerencse nem egyenlő beesett sültgalamb, hanem felkészültség találkozása a lehetőséggel. Ez a szerencse.


Az ország legszegényebb régiójából, saját költségen egyetemet végezve, saját költségen és energiával nyelveket tanulva, sokszor két állással, buli helyett tanulva raktam össze azt az életet, amiről beszélek. Évek voltak. Megérte? Meg.

Fárasztó volt? Naná!


Harmincas vagyok, nem 22 éves.

2017. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, én ezután nem veszlek komolyan. Aki 28 évesen kitartatja a kis seggét, és ezt igazolva arról monologizál, hogy az élet egy robot másoknak, de ő "nem áll be a sorba", az önigazol és én ebben nem leszek társ.


Egy felnőtt ember maga éri el, amit elér, ha van emberi tartása. Ha kitartják közel harmincason is, akkor nem ért el semmit.

2017. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

#30

:) 22-es válaszoló vagyok, így értettem :)

2017. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Én ezt nem akartam megosztani,csak hát volt itt olyan,aki nagyon kíváncsiskodott arról,hogy én ugyan miért nem állok be a sorba.


Ettől függetlenül nem nézem le azokat,akik beállnak a sorba.Inkább sajnálom őket.

Én csak azt írom le,amit látok,tapasztalok a környezetemben..

2017. márc. 20. 18:18
 36/47 anonim ***** válasza:

#32: Na, ez az, amit sokszor nehéz elhinni. 2 állással? És mikor tanultál? Mikor jártál órára? Mikor tanultál nyelveket? Az ország legszegényebb régiójában, ahol sokan 1 munkahelyet sem találnak, hogy találtál 2 munkahelyet?

Tényleg érdekel a sztori. Az egyetemen a csoporttársaim közt senki sincs, aki egyetem mellett dolgozna.

2017. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, te a legrosszabb utat választottad. Önmagad semmi vagy, eltartatod magad és sajnálod, lenézed a szegényeket, akiknek rossz.


És most megölöm a bárányfelhőidet: ordas hazugság, hogy mindenki így jár, csak a kiválasztott keveseknek nem rossz. De te ezt nem tudhatod, mert az életedben nem értél még el semmit.


Önigazolsz. De nem megy.

2017. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Talán csak annyi a probléma - és ezt ne vedd sértésnem, mert rám is igaz - , hogy lusta vagy és úgy istenigazából semmi nem érdekel. Én ugyanígy vagyok vele, pedig még egyetemista vagyok. Gyakorlatilag rosszul vagyok a számítógéptől (pedig informatikusnak tanulok), szétrobban a fejem a számoktól, tudásanyagtól, követelményektől, nyers szakmai maszlagoktól. De sajnos ami érdekelne (nyomozó) arra vagy nem vagyok alkalmas vagy veszélyes és nem nekem való (kamionsofőr). De lehet ezek is ilyen légből kapott vágyak és amint kicsit is belecsöppennék rájönnék, hogy ez is sz*r. Ha van is olyan, amit nem nyűgként és kényszerként élnék meg, akkor azt még nem találtam meg. Csak sajnos nem lehet próbálgatni, mint kutya a b@***st. Már van egy szakmám, amit utálok és több mint 3 évet tanultam már az egyetemen, amikor is szakot váltottam. Szóval valamelyest még irigylem is a 8 órában dolgozókat, mert nekik legalább már van munkahelyük, de én még azt sem tudom mit fogok dolgozni. Az biztos, hogy valamilyen szakmunka lenne az (kertgondozó), amit talán stressz nélkül tudnék végezni egész életemben, de azzal meg éhen lehet halni és sajnos semmi presztízse sincs. Szóval nincs más választásom. Diplomát kell végre szereznem és csatlakoznom a mókuskerékhez. Megkérdezhetném kedves kérdező, hogy neked milyen végzettséged és milyen jellegű munkahelyed van? Akár privátban.
2017. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

#36

Senki nem dolgozik körülötted? Az gáz. Nálunk mindenki dolgozott, minden hétvégén, szünetekben, volt, aki levelezőn tolta, hogy dolgozhasson, volt, aki átjelentkezett olyan egyetemre, ahol sok diákmunka is volt, volt, aki felvette a diákhitelt, mert tudta, hogy csak így boldogul. Másfél év alatt fizette vissza.


Én egy év alatt.


És átmentem olyan egyetemre, ahol van munka is. Diplomázáskor másfél év gyakorlatot tudtam felmutatni.


Nyelvtanulás: napi minimum egy óra, szakaszosan akár. Mikor? Ez komoly kérdés a net korában? Pl. dulingo, idegen nyelvű szövegek, filmek stb. Nyelvgyakorlás barterben anyanyelviekkel.


A sor végtelen.

2017. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
38%

#39: Milyen szakon dolgozik mindenki? Manapság csak a bölcsész szakos ismerőseim egy részének van ideje rá. Nem érzem gáznak, hogy nem dolgozik a szakomon senki sem. A legjobb tanuló, aki már végzése előtt több állásajánlatot kapott, ő is csak otthon tudott besegíteni. Egyszerűen a rengeteg zh és beadandó miatt nem volt rá ideje.

Másfél év gyakorlat hogy jött össze egyetem miatt? Még mindig érdekel: Egy nap 24 óra. Hogy dolgoztál 2 állásban és jártál órákra, miközben még naponta 1 órát nyelvtanulással is foglalkoztál?

Manapság van Duolingo. Gondolom nem manapság végezted el az egyetemet.

2017. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!