Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon aránytal...

Csak szerintem nagyon aránytalan az, hogy az emberek 8 órát dolgoznak pusztán a megélhetésért?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember,aki napi 8 órát dolgozik(mondjuk 8-16ig),az kb reggel 6kor felkel.és 17 órára ér haza.


Ezzel már el is ment 11 óra az életéből/nap.


Aztán kb marad olyan 4-5 óra mindenre,ha aludni is szeretne legalább 8 órát az ember,hogy működjön csak a fizikai teste.


Ebben a 4-5 órában intézzen el mindent.

Egyen,zuhanyozzon,wc-re menjen,sportoljon,stb...


Jó,ha marad naponta 1 óra üres idő.


Aztán ott a hétvége,amikor takarítani is kell,és az emberek annyira elfáradnak,hogy már nincs is kedvük semmilyen programhoz,társasági élethez.


És mindezt azért,hogy befizessék a sárga csekkes szörnyeteget.


Ez lenne az élet?

Pusztán ennyi?


Ennyi munka kell ahhoz,hogy az ember fizikailag fenntartsa a testét?


Nem durván aránytalan ez?


2017. márc. 20. 16:52
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

#17:

Nem, nem könnyű továbblépni, és nem szerencse. Lemondás, küzdelem árán lehetséges. Pluszmunkával pluszpénz, abból képzés kifizetése és hajrá.


Kérdező:

NEM minden munka határidős. Ezerféle munka létezik. Nem teher minden munka. Nem robotzombi mindenki, aki dolgozik. Nem, nyolc óra nem sok, és ne mondd nekem, hogy aki négykor kicsekkol a melóból, annak semmire, soha nincs ereje, meg ideje, és egy teljes hétvégéje is van, de akkor sem bíííííííííííííír semmit csinálni.


Ez lustaság. Semmi más.

2017. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
Ja, kérdező: te nem állsz be a sorba. Hogyan nem? A hobbid a munkád, ami jól fizet és feltölt? Vagy csak indokolni akarod azt, hogy nem jutsz ötről a hatra?
2017. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
Én se ilyen voltam alapból, szorongtam mindenen, de megtanultam változtatni a hozzáállásomon, azóta pedig képtelen vagyok stresszelni. A legnagyobb változás belülről jön, amíg csak szidod a rendszert és nem teszel semmit, hogy kitörj a helyzetedből, addig nem tudom mit vársz.
2017. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
89%

#22: De, szerencse. Az más kérdés, hogy rengeteg embernek alig van rálátása a magyar szociális helyzetre és munkaerő piacra. Lelehet jönni vidékre, ahol max. közmunkát lehet találni egyes helyeken és nincs kezdőtőke a költözéshez. És meglehet mutatni a tutit.

Személy szerint, nekem volt egy lehetőségem és épp küzdök és lemondok rengeteg dologról. Így fogok oda jutni TALÁN, ahol a velem együtt tanuló emberek már évek óta vannak. És amire ők megélték a fiatalságukat és már családot alapítanak, házat vesznek, én akkor tudok nekiállni a saját fiatalságomnak. A végén meg majd kiderül, hogy megérte e.

2017. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
78%

#24

22 vagyok. Észak-Magyarországról küzdöttem fel magam a fővárosba és olyan munkám van, amit imádok. NEM szerencse volt. Irgalmatlan sok befektetett munka és tudatosság.

Úgyhogy lehet nekem jönni ezzel a szöveggel, de kamu.


Tudod, mi a szerencse? Amikor a lehetőség találkozik a felkészültséggel.

2017. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Van támogatóm,így nekem nem kötelező dolgoznom.

Közben tanulok,mint írtam a kérdés nem rólam szól,én nem ha nem kényszerülök rá,sosem fogok beállni ebbe a sorba.


Kifejezetten olyat tanulok,amivel nem is kell majd.


Csak a környezetemben azt látom,hogy az emberek többsége nagyon lestrapált,és akkor gyengén fogalmaztam..

2017. márc. 20. 18:06
 27/47 anonim ***** válasza:
61%

28 évesen "támogatód" van és tanulgatsz még az ő pénzén?


De édi ... Mondd, ha keres magának egy feszes 20 éves kitartottat, akkor mi lesz az elméleteddel, ami azt igazolja, hogy neked jobb, mert a robot van vagy a kitartottság?

2017. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
89%

#25: De, kell a szerencse. Az a baj, hogy manapság valamiért mindenki szereti előadni az óriási küzdelmeket. Jó pár ismerősöm előadja, hogy mennyit küzdöttek egyetemen, amikor a szüleik simán fizették nekik a lakást és az albérletet. De ők bizony, keményen "küzdöttek". Közben a világ leggazdagabb embereivel készült interjúkban olvasom, hogy szerintük is kell a szerencse.

22 évesen, honnét és mivel küzdötted fel magad? Mi volt bármilyen téren hátrány számodra? Tényleg érdekel, mert személyesen senkit sem ismerek, aki tényleg rossz helyről küzdötte fel magát, 30 éves kora előtt.

2017. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

#28:


Ki mondta neked, hogy 22 éves vagyok?

2017. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
"22 vagyok." Nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel.
2017. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!