Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon aránytal...

Csak szerintem nagyon aránytalan az, hogy az emberek 8 órát dolgoznak pusztán a megélhetésért?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember,aki napi 8 órát dolgozik(mondjuk 8-16ig),az kb reggel 6kor felkel.és 17 órára ér haza.


Ezzel már el is ment 11 óra az életéből/nap.


Aztán kb marad olyan 4-5 óra mindenre,ha aludni is szeretne legalább 8 órát az ember,hogy működjön csak a fizikai teste.


Ebben a 4-5 órában intézzen el mindent.

Egyen,zuhanyozzon,wc-re menjen,sportoljon,stb...


Jó,ha marad naponta 1 óra üres idő.


Aztán ott a hétvége,amikor takarítani is kell,és az emberek annyira elfáradnak,hogy már nincs is kedvük semmilyen programhoz,társasági élethez.


És mindezt azért,hogy befizessék a sárga csekkes szörnyeteget.


Ez lenne az élet?

Pusztán ennyi?


Ennyi munka kell ahhoz,hogy az ember fizikailag fenntartsa a testét?


Nem durván aránytalan ez?


2017. márc. 20. 16:52
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Ó,hát én is ismertem olyat,aki nem is aludt szinte:)

Az ő dolga.


Nekem így jobb,kényelmesebb.

De nem is vágom tönkre az egészségemet.


Persze sokan irigykednek erre,de ez is jár lemondásokkal.


Persze lehetnek a "magam ura" is 100%-ban,de akkor sem lennék a magam ura,csak másnak lennék kiszolgáltatva,egy idegennek.


Én pontosan azt akarom,hogy egyszer ne kelljen majd így függenem senkitől,mint az emberek 90%-ának,ahogy élnek.


De ebben sok áldozat lesz,és ezzel tisztában vagyok.

2017. márc. 20. 18:31
 42/47 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy kiszolgáltatom magam valakinek,de én nem állok be a sorba,ebbe a rabszolga életbe,az tuti.
2017. márc. 20. 18:33
 43/47 anonim ***** válasza:
Dehogynem állsz be a sorba, kérdező. Nem vagy a magad ura: egy ember rabszolgája vagy, az eltartódé.
2017. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

#40

Ha egy alap bölcsészkar mellett nincs "idő" dolgozni, az kamu, nagy-nagy lusta kamu.

Nem, "az" egyetemet nem most végeztem, azaz az elsőt. A jogi kart summa cum laude végeztem, és mellette dolgoztam. Hogy volt rá idő? Jó időbeosztással. Ja, és kilenc éve: már akkor is volt internet, mint ma, mégsem használja számos ember.


Tudod, baromi kényelmes becsüccsenni egy bölcsészkarra nappalin, és közölni, hogy nincs idő. A másoddiplomám bölcsész, ráadásul nem is valami tinglitangli, azt munka mellett, egyéni tanrenddel húztam le, 4.4-es eredménnyel.


Alap igazság: ha nincs időd valamire, bízd egy elfoglalt emberre. Akinek ugyanis be kell osztani az idejét, az hatékony.


Nyelvtanulás? Bármikor. Buszon, villamoson, metrón, szabadidőben, hétvégén, akármikor.


A legtöbb embernek már a gondolkodása is olyan nehézkes, hogy egy el sem tud képzelni egy átlagostól eltérő ritmust, és hajtogatni is könnyű, hogy ezt vagy azt nem lehet. Te is csodálkozol, hogy hogyan volt két munkám az egyetem mellett. Egyszerű: heti két délután ügyvédi irodában, hétvégente pedig pultos voltam egy szórakozóhelyen esténként. Közben, ha még beesett egy-egy alkalmi meló, azt bevállaltam. Nyaranta egy-két hét kivételével végigmelóztam a fesztiválokat stb.


Igen, lehetett mellett tanulni, pihenni és társasági életem is volt. Az ember huszonévesen terhelhető: plusz én tudtam, miért küzdök. Mindent lehet. Ha, hangsúlyozom HA nem azt keresed, hogy miért nem tudod megoldani.

2017. márc. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

"Rabszolgája"


Hát inkább leszek olyan "rabszolgája",akivel személyes kapcsolatom van,mint olyané,akinek csak egy szem vagyok a láncból.

2017. márc. 21. 15:43
 46/47 anonim ***** válasza:
Vidéki vagyok, 3 műszakos gyári melós. 6nap munka 2 nap pihenő és folyamatos munkarend. Hogy oldjam meg, hogy szakmát váltsak ha az iskolába se tudok akkor bejárni mindig amikor van oktatás mert meló van? A főnök nem engedi, hogy 1 műszakos legyek, nem nyalok nem vagyok vamzer kutya hogy feljebb kerüljek. Robot vagyok és leszarom. De itt nincs munka pestre meg nincs pénzem ha még a havi lakbért is késve fizetem, hogyan legyen 3 hó kaucióm? Nem vagyok lusta mert nem engedhetem meg a lazulást. Szabadidőmben maszek mellett dolgozom. A kérdezőnek igaza van a gyárban 300alkalmazott mind igazat adna neki. Aki meg jön a hitellel hogy az segít az kúrja meg magát.
2017. márc. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Mérnök szakon végeztem, MSc-n. Már rég dolgoztam gyakornokként, végül interjú nélkül felvettek főállásba.


Diákhitelt fel lehet venni, szoctám is elég jó a rászorulóknak. Havi 40-60 ezer Ft simán kijött a jótanulóknak szoctámmal. Diákhitelből kifizették a tandíjat, most simán visszafizetik.


Csak mondom, kettes voltam matekból, és újra kellett érettségiznem. Nagyon kemény volt, iszonyú munka az egyetem is. Igen pánikbeteg is lettem egy időre, de jó érzés, hogy honnan érkeztem ide.


A kérdező: szerintem te sohasem fogod ezt megérteni, megérezni. A lehetőség nálad is ott volt, de inkább egy rabszolgatartó szajhája lettél. Ennek majd kesőbb iszod meg a levét, ha szottyad a barackod. Az urad mindig találhat jobbat, hiszen te csak egy csereáru vagy. Egy jobb modellre váltható termék.

Én nélkülözhetetlenné lettem a cégemnél a speciális tudásom miatt, így harcolnak értem, hogy ne menjel nyugatra egy jobb céghez. A tudásom addig megmarad amíg az agyam ép, a CV-m és tapasztalatom csak növekszik. Akkor is szükség lesz rám, amikor már mindent robotok fognak gyártani... akkor már a saját vállalkozásomnak fogok dolgozni, amit most alapítunk. A saját főnököm leszek, senki rabszolgája.


Te az idővel, szépségeddel csak fogysz, míg én erősödök... és én tisztában vagyok vele honnan jöttem.

2017. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!