Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a büfészakosokat?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem vagyok az, de a koliban sok bölcsész van pl. a szintünkön. Bármilyen hihetetlen, ők is ugyanúgy tanulnak, lehet, hogy nem statot, de az idejüket így is elveszi. Amúgy meg, ha ez érdekli őket, ezt akarják, akkor csinálják. Az meg, hogy lesz-e munkájuk vele, már az ő magánügyük, de simán lehet, hogy tíz év múlva teljesen más irányba alakul a munkaerőpiac, mint amit vártunk.

Ennyi csak a saját véleményem. Azt nem értem, hogy ha valaki választott egy gazdasági, műszaki, infós, vagy hasonló "köztiszteletben álló" szakot, ami nehéz, akkor miért utálja azt, aki egy könnyebb szakot választott? Nem titkolom, hogy azért választottam a szakomat, mert jól lehet vele keresni, a mellettünk lakó, oroszul tanuló srác meg azért, mert neki az volt az elsődleges, hogy szeresse. Valamit valamiért.

Szóval valaki magyarázza már el, miért kell őket utálni?


2017. márc. 20. 23:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Hasonló szintű logikátlanság, amikor valaki azzal a szöveggel érvel, hogy nem lehet nehézség szerint különbséget tenni a szakok között. De, lehet. Elég ránézni arra, hogy melyik szakról hányan potyognak ki. Az ilyen emberek jellemzően azzal érvelnek, hogy pl. műszaki karokon nem kell magolni, csak megérteni a dolgokat, de bölcsész szakon milyen sokat kell magolni. Aki ezt állítja, valószínűleg még nem látott sok gépészeti könyvet, amik tele vannak jellemzőkkel, leírásokkal, amit magolni kell ÉS mellette megérteni egy csomó számítást. Továbbá, jó párszor találkozni olyannal, hogy valaki képben van bölcsészszakos dolgokkal, műszakisként. Olyat viszont, még sosem láttam, hogy egy bölcsész lett volna képben műszaki dolgok terén. "



Ez jogos, de az se igaz, hogy a bölcsészeknél CSAK magolni kell. Ezt te nem állítottad, de sokan igen. Én nyelvészetet tanulok, itt is vannak olyan nyelvészeti rendszerek, amiket ingen csak át kell látni, hogy mást ne mondjak, nyelvtörténeti rendszerek vagy Chomsky nyelvtanfelépítése.


Igazából én elismerem, hogy sok ember megy egy szakra, mert kell a diploma stb., bár ez főleg az alapszakon van így. Én csak azt nehezményezem, hogy sokak szerint ha egy szak könnyebb, abból automatikusan következik, hogy aki oda jár, az hülyébb. Én pl. nem állítottam egy szóval se soha, hogy a nyelvészet mondjuk olyan nehéz és olyan sokáig tat, mint az orvosi. Azt viszont állítom, hogy ha olyan lenne, akkor is ideiratkoztam volna be, akkor is fölvettek volna, és akkor is elvégezném, és akkor is szép eredménnyel. Mert engem ez érdekel, és ha fejre kell állni hozzá, akkor is megcsinálom. De az tény, hogy sokan nem ilyenek. Annak nyilván az ember örül, ha kevesebb az óraszáma meg ilyenek, senki nem akar magának plusz feladatot, de akit érdekel a dolog, az mindenképpen megcsinálná.

2017. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sokszor át kellett élnem azt, hogy a gazdasági és egyéb szakosok vizsgaidőszakban való bulizásai miatt nem tudtam rendesen felkészülni. Remegett tőlük a kollégium állandóan és ellehetetlenítették a tanulást/alvást. Közben a jobb átlagaik miatt több ösztöndíjat is kaptak, mint mi gépészek.

A gazdasági szakokat véletlenül se említsd egy mondatban a köztiszteletben álló szakokkal, mivel a színvonal nélküli képzés miatt silánnyá váltak.

A minősíthetetlen viselkedésük miatt nem kedvelem a büfészakosokat, mert az olyan helyekről nem lehet kibukni és ezáltal oda gyűl a csőcselék. Tisztelet a szakonként 1-2 kivételnek, aki komolyan veszi a képzést és nem válik alkoholistává a végére.

2017. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!