Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért száll el magától mindenk...

Miért száll el magától mindenki, aki bekerül az egyetemre?

Figyelt kérdés
Nincs kivétel. Minden embernek valamiért megnő az arca, amint bekerül a felsőoktatásba, legalábbis eddig ezt tapasztaltam. De mire fel? Az, hogy felvételt nyert, még nem garancia, hogy el is végzi az adott szakot.
2017. márc. 26. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert azt gondolják hogy attól lesznek valakik hogy felsőfokú végzettséget kaphat. Attól ugyanolyan szarrágó is lehet az a valaki.
2017. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
97%

Szerintem ez nem egyetem hanem egyénfüggő.


Ismerek olyan embereket akik tényleg el vannak tőle szállva, pedig büfészak, meg ismerek olyanokat akik b..sztak tanulni és úgy állítják be hogy ők nem élősködők hanem dolgozó emberek és ettől szállnak el.


Na meg vannak emberek akik azonnal irigykednek ha 1-el nagyobbat mondasz mint ők és mindent támadásként élnek meg.


És megmondom őszintén, néha jó érzés kicsit "nagyzolni" is. Én például egész fiatalkoromban el voltam könyvelve strébernek, a sok primitív hülye gyerek kb tönkretette a gyerekkoromat a mindennapos szívatásokkal. És az ilyeneknek néha jól esett megmutatni hogy nekem még vannak lehetőségeim, van jövőképem nem egy gyári robot leszek mint ők lettek.

2017. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nincs kivetel?


Oke akkor aki nem megy egyetemre az meg mind buta. Nincs kivetel. Na ez hogy tetszik? Gondolkodj mar el te szerencsetlen....

2017. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Én nem szálltam el magam, most a második egyetemet fogom otthagyni először a jogi karon voltam ott tényleg a többség nem volt elszállva magától, viszont most biológia szakra jöttem és itt meg azt tapasztalom, hogy az átlagnak tul nagy az egoja, elszállt magától, a tanárok is másmilyenek. Szóval szerintem ez egyetemi szak függő, válassz olyat ami hozzád a leginkább illik.
2017. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban egyetemre menni.
2017. márc. 26. 21:14
 6/10 anonim válasza:
93%
Arra gondolsz hogy valaki elszáll magától, lenéz másokat, vagy csak szimplán megjön valakinek az önbizalma? Mert én például csendes típus voltam általánosban/gimiben, de egyetem alatt többet beszélek. Az elején még zavart is, hogy szünetekben nem egyedül voltam, vagy nagyobb csoportokban nem csak hallgattam amit mások mondanak. Lehet azért is van így mert rá vagyunk kényszerítve hogy kommunikáljunk, hogy segítsünk egymásnak háziban, jegyzetek cserélésében meg hasonlók. Nem nagyon tudtam mit kezdeni az egész helyzettel először. Aztán hozzászoktam. Persze a legtöbb ember ezt sokkal hamarabb megtanulja, csak akinél később alakul ki, hogy "megtanul kommunikálni" annál érezhető lehet a változás.
2017. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Messze nem erről van szó, és ezt te is nagyon jól tudod.
2017. márc. 26. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A te érvelési hibád: [link]


Lényegében maga a feltett kérdés nem igaz. Nem száll el mindenki, aki bekerül a felsőoktatásba. Nem igaz, hogy nincs kivétel. Szimplán a környezeted egy részében láttál valamit és általános igazságként kijelentetted, de ez így nem állja meg a helyét.

2017. márc. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Még azt is hozzátenném, hogy néha akaratlanul is belekerül az ember egy ilyen "elszálltál magadtól" helyzetbe.


Egy volt barátnőm haverja kőművesnek tanult. Mikor meghallotta hogy építészmérnöknek tanulok, akkor hosszan elkezdte azt ecsetelni hogy tulajdonképpen a kettő ugyanaz, csak ő többet dolgozik... Aztán persze ha megemlítettem hogy nem teljesen így van akkor én voltam a gonosz elszállt egyetemista.

2017. márc. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a primitív emberek szállnak el maguktól, aki tényleg értelmes, az nem fog (nem tudom, hallottad-e azt a mondást, hogy "Az üres kalász emelkedik csak fel, a teli kalász az lehajlik"). Akik annyira beképzeltek lesznek, azok nyugodtan kitörölhetik a valagukat a diplomájukkal, mert esetleg csak képzettek lesznek, de intelligensek NEM.
2017. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!