Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyi okom lenne boldognak...

Annyi okom lenne boldognak lenni, mégis egy roncs vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jártam egy évig terápiára, a pszichológusom úgymond szó nélkül hagyta abba, más ok miatt nem ért rá.. Előtte viszont már úgy éreztem, végeztünk, rendben vagyok. Azóta a vizsgaidőszakban több pánikrohamom is volt, és ahogy elmúlt a stresszes időszak, ugyanúgy folytatódott. A napokban megint volt. Nem akarok újabb terápiát, most úgy érzem nem segített semmin... Borzalmas ezeket átélni, és a depresszív esték, éjjelek is elviselhetetlenek, amikor minden nap sírva alszom el.

Önbizalomhiányom van, amit képtelen vagyok legyőzni és nem tudom, mi hozna ki ebből.

Aki tapasztalt már ilyet, kérem segítsen, bármi érdekel.

Aki esetleg fiatalabb korában ilyen alkat volt, de kinőtte, az is leírhatná, hogyan történt. Köszönöm a válaszokat!


21/L



2017. márc. 31. 02:15
 1/7 anonim válasza:
21%

Pszicjologua szart nem er.

Irany egy jo pazichiater.

2017. márc. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, a kérdés sokkal bonyolultabb, mint hogy egyszerű hétköznapi megoldással pontot lehetne rá tenni, de egy próbát megér: keress egy neked megfelelő, de igen intenzív sportot, amit akár napi rendszerességgel, a nagyon elfáradásig-kimerülésig csináld. Női, és divatos is pl. a spinning. Jó társaság, jó nagy elfáradtság,jó érzés,önbizalom növelés és ekkor talán a gondolataid is jó irányba kerülnek.
2017. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ilyesmi voltam én is. Ha egyetemre jársz, az nagyon durván idegroncsot csinál belőled. Gyakorlatilag a 3. vizsgaidőszaktól hónapokra lebetegedtem. A kiutat nekem az jelentette, hogy egyrészt vège lett az egyetemnek ès elkezdtem dolgozni, másrészt leépítettem minden olyan "barátot", aki csak lehúzott.

Egyébként szerintem a pszichológus nem igazán segít, legalábbis abban a tudatban, hogy ő csak dolgozik. Jobban hiszek a barátkozásban, ami magától is javít ezen az állapoton.

22F

2017. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek.

Igen, én is a sport mellett vagyok. Elkezdtem futni, és egészen jól haladtam, de jött egy betegség...Szerintem ez is már lelki eredetű, mert most sok mindent kell teljesítenem. Jövő héten megyek edzeni, meglátjuk.:)


Idén végzek az egyetemen remélhetőleg. Attól félek, hogy ha a kis akadályok ennyire megviselnek, mi lesz később a munka világában.

Mások ezer dolgot csinálnak, teljesítenek, nekem meg sokszor a rendrakás, a tanulás is gondot okoz és néha az is, hogy kikeljek az ágyból.


Van párkapcsolatom , vannak barátaim ( az olyan baráttal, aki lehúzott nem töltök el már annyi időt), szerető családom...Sokan biztosan jól pofán vágnának, hogy mit nyávogok. Én is tudom, és bűntudatom van, de egyszerűen a magamban való bizalmat nem tudom megszerezni. Azt érzem nem érdemlek meg ezekből semmit.

A sport lesz most az elsődleges, úgy néz ki a terápia tényleg nem működik (nálam).

2017. márc. 31. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a környezetedben valaki állandóan hisztizik, panaszkodik mindenen akkor akaratlanul is átveszed az ő gondjait.

Ha van ilyen tudatosítsd magadban, hogy nem vagy hajlandó felvenni az ő problémáit hiszen neked is van!

Biztos,hogy senki sem nyavalyog 0-24 a közvetlen környezetedben,hogy ez meg az a baja? Mert azzal úgy húz le téged,hogy észre sem veszed,és máris benne vagy az ő mocskában!

Ezt úgy képzeld el,hogy van egy mély gödör, amiben benne vagy és minden erőddel ki akarsz mászni belőle,és amikor már majdnem kijutottál,valaki a lábadnál fogva ránt vissza a mélybe,de te csak erőlködsz......

Egyszerűen vannak olyan önsorsrontó szerencsétlen nyomorultak,akik nem engedik másnak a boldogságot, kiegyensúlyozottságot csak mert ők képtelenek bármit változtatni a jobb élet reményében.

2017. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keress valakit a környezetedbe,akivel el tudsz beszélgetni,és tud tanácsokat adni,sajnos velem is volt már ilyen,pedig semmi okom se volt rá,de aztán a családom segített :)
2017. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy nagy pánikrohamom, utána teljesen meg voltam menve, állandóan sírtam, rettegtem egy újabbtól, nem mertem lemenni sehová. Aztán összeszedtem magamat, de a barátomat megkértem, hogy mindig legyen telefonközelben - ha rosszul voltam ráírtam, és próbált megnyugtatni, de volt hogy munkahelyről hazaáig menekültem. Nálam akkor jött ki először mikor szakdogát írtam,államvizsgáztam, közben dolgoztam, ahol amúgy fel akartam mondani, meg még lakást is akkor akartunk venni. Nekem is lecsengett minden, elment a stressz de utána megint jött egy roham. Sajnos nagyon rá van állva az agyunk arra, hogy jönni fog, és részben ennek köszönhető, hogy jön is. Én látom, hogy hol rontom el - és szerintem te is, de nem könnyű változtatni. A sport nekem is segített. Próbálj meg pozitívan gondolkozni, a negatív gondolatokat pedig próbáld meg megcímkézni és keresd a jobbik oldalát. Baromi nehéz, de próbálkozni kell. Én még HOVA tablettát szedtem néha ha nagyon rossz volt- ez egy növényi eredetű gyógyszer, illetve MagneB6. Én is jártam és még járok is pszichológushoz. Ha esetleg még lenne kérdésed vagy tudok valamiben segíteni, nyugodtan írj privátban. 24/L
2017. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!